Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

3G и проблем с GPS-a


liomojo

Въпрос

Братовчеди купили на детето 3г 8г , беше с 3.0, аз го ресторнах с 3.1.2 първо с кастъм на авелики , а после и чист рестор с 3.1.2 и после с редсноу джейл. Проблема е , че немога да му подкарам gps-a. По клетките на мобилния оператор ме локализира, но гпс сигнал не намира , нито с една програма. Иначе всичко друго му работи , youtube, bluetooth, wifi . Няколко пъти ресетвах нетуорк сетингс , но без резултат.

Дайте идея как мога да проверя 100% дали е повреден гпс-а или е софт проблем(макар вече силно да ме съмнява).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

11 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Лесен начин - reset location warnings/restart или така:

отваряш maps, пускаш да те локне по wi-fi, натискаш пауър бутона докато не се появи slide to power off, пускаш го и задържаш home, докато не те върне на спрингборда. После опитай пак или резни нов рестор в краен случай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Публикувано (редактирано)

Ресторнах го за трети път и нищо нестава , явно не работи скапания гпс.

Освен да го ресторна на 3.0 и да пробвам пак.

Пак рестор с 3.1.2 после пак с кастъм и пак с 3.1.2 , всичко работи но гпс-а не . Пробвах с други сим карти , пробвах с serial gps и пак неще , сигурно е хардуеърен проблема?

Редактирано от liomojo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Малко да възродя темата с един проблем.

Телефонът е 3Г, ФЗ, Фирмуер 3.1.3.

Историята е следната, даунгрейднах от 4.0.1, на 3.1.3, изпълнил съм стъпките описани във форума, отключих го с ultrasn0w. Версията 3.1.3, която сложих е от темата във форума с фирмуерите. Джейлнат е с redsn0w 0.9.4

Прочетох и Тази тема

Ползвам Том Том, проблемът ми е че не мога да хвана ГПС. Нито с него нито с МАПС, направил съм, това което е написано в предните постове на темата, но нямам положителен резултат. Имам Push Doctor на телефона. Преди като бях с 4.0.1, пак с Том Том работеше както трябва, сега обаче не успявам да го подкарам. Ето това ми дава и не ме локализира. Някакви идеи за решение на проблема ми.

10x in advance ;)

img0014xl.th.png

П.П. Не знам, дали има нещо общо, но като имам пропуснато повикване не ми седи на дисплея, а трябва да отворя последните повиквания, за да го видя :)

Редактирано от Bobo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой намери ли решение? Аз съм със същия проблем - Maps, TomTom, iGO, Navigon - никой не ме локализира. Допреди месец работеха нормално, сега сякаш някой ми е резнал гпс-а и не може да хване сателит, колкото и да седя на открито и неподвижно/подвижно. Само GPS Time ми засича и го изкарва през секунда - други данни като надморска височина, скорост и т.н. не ми изкарва.

Телефона е 3G ФЗ, firmware: 3.1.2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ресетвал съм всичко..

Там е работата, че в Сидиа имам запазени файлове за iOS 4 и нагоре, а много не ми се ще да слагам на 3G повече от 3.1.3. Не знам проблем ли ще бъде, ако ги нямам тия файлове за FW, който искам да сложа? Чел съм доста (сигурно не е достатъчно, но не мога да прочета целия форум...)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай да изтриеш кеша на навигацията. Лесен начин:

Отваряш maps, пускаш да те локализира по wi-fi адреса и докато си в приложението, натискаш пауър бутона, докато не се появи слайдъра за изключване. Пускаш пауър и задържаш хоум, докато не крашне maps и не те върне в спрингборда. После рестарт и опитваш пак.

SHSH са необходими от 4.х.х нагоре. Скачай смело на 3.1.3. Ако имаш оригиналната карта или юнивърсъл сим - по-добре ПЪРВО ГО активирай и пусни поне веднъж гпс-а, тубата и мейла преди самия джейлбрейк. :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Направих всичко то изписаното по-нагоре в темата и пак имам проблем с навигацията.Мапса ме локализира и без интернет,тубата бачка гледам клипове.Всичко работи само ми изписва Inaccurate signal for car nawigation.Телефона е 3г с система 4.1.Незнам с какво са го джейнали и отклучили,но като го рестартирам докато зарежда седи отхапана снежинка вместо ябълка.Навигацията е Сиджик то тука съм я теглил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Джейлнат е с кастъм, правен със Snowbreeze. Свали си един, правен с pwnagetool - има качени тук и действай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за съвета,но аз още едвам се оправям с айтунс,камоли сам да си сменя системата.Все пак ще видя какво да направя в тази посока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Братовчеди купили на детето 3г 8г , беше с 3.0, аз го ресторнах с 3.1.2 първо с кастъм на авелики , а после и чист рестор с 3.1.2 и после с редсноу джейл. Проблема е , че немога да му подкарам gps-a. По клетките на мобилния оператор ме локализира, но гпс сигнал не намира , нито с една програма. Иначе всичко друго му работи , youtube, bluetooth, wifi . Няколко пъти ресетвах нетуорк сетингс , но без резултат.

Дайте идея как мога да проверя 100% дали е повреден гпс-а или е софт проблем(макар вече силно да ме съмнява).

Проблема ми е същият. С Iphone 3G 16gb съм и FW 3.1.3 джейлбрейк с Redsnow и активация с ultrasnow. Забелязвам следното нещо: веднага след като го активирам с ultrasnow ме локализира първо по клетка на оператора и после се измества точно до нас и си мига около кръгчето, но после ако го затворя и примерно си влезна в интернет и пак опитам ме локализира само по клетка на оператора. Помагайте, колеги!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Изтрий кеша и рестартирай - как става ли? Прочети в темата :)

Ако телефонът ти е хАктивиран, а не активиран с карта - може и да не тръгне. Забелязвам че бъркаш двата щата - активиране/отключване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...