Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock на iPhone 3G/3GS/4 чрез Ultrasn0w


Sladichuk®

Recommended Posts

Ultrasn0w е актуализирана версия 0.9.3, позволяваща да отключите вашия iPhone, работи с baseband 04.26.08 до 05.13.04 iOS4.

Ако ще го инсталирате чрез .deb трябва преди това да имате инсталиран MobileSubstrate, ако го нямате го инсталирайте преди Ultrasn0w.

MobileSubstrate 0.9.3998

http://www.mediafire...p9qzbra2v4b29z3" target="_blank">Свали

Ultrasn0w 1.2.7

http://www.mediafire...a701z64i5zmdxnm" target="_blank">Свали

Вече налично в Cydia repo repo666.ultrasn0w.com

Преди да отключите iPhone–а, направете jailbreak. Репото в Cydia ще бъде достъпно само след като сте джейлнали вашия iPhone.

Преди операцията деактивирайте 3G–то!

Вече няма нужда от фикс, обновена е версията за поддръжка на 5.0.1/5.1/5.1.1 - ultrasn0w 1.2.7

Отключва досегашните версии ББ, няма поддръжка на новите.

Ето кои baseband-и отключва Ultrasn0w

iPhone 4

baseband 01.59.00 (4.0/4.0.1/4.0.2/работи и на последните ОС, без 6.1.3 при качен кастъм със запазен бейзбанд)

iPhone 3GS, 3G

baseband 05.16.05 (5.0+) - нужно е инсталиране на baseband 06.15.00 от iPad. За повече информация Update 2 тук

baseband 05.15.04 (4.2.1) - нужно е инсталиране на baseband 06.15.00 от iPad. За повече информация Update 2 тук

baseband 05.14.02 (4.1) - нужно е инсталиране на baseband 06.15.00 от iPad. За повече информация Update 2 тук

baseband 05.13.04 (4.0/4.0.1/4.0.2/работи и на последните ОС, при качен кастъм със запазен бейзбанд)

baseband 05.12.01 (3.1.3)

baseband 05.11.07 (3.1.2)

baseband 04.26.08 (3.0)

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да ми добави сорса, незнам защо.Добавям горе споменатия сорс след което ми дава няколко грешки и застива на Downloading Packages. Преинсталирах си Cydia за всеки случай ама няма ефект.Тел. ми е Iphone 3GS ФЗ 3.1.3 джейлнат със Spirit. Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да току що и аз отключих моят iphone 3gs 3.1.3 дйеилнат със спирит беизбанд 05.12.01 и новият буут ром

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да ми добави сорса, незнам защо.Добавям горе споменатия сорс след което ми дава няколко грешки и застива на Downloading Packages. Преинсталирах си Cydia за всеки случай ама няма ефект.Тел. ми е Iphone 3GS ФЗ 3.1.3 джейлнат със Spirit. Някакви идеи?

Той този сорс си е по подразбиране там , защо го добавяш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да току що и аз отключих моят iphone 3gs 3.1.3 дйеилнат със спирит беизбанд 05.12.01 и новият буут ром

Здрасти,

дай някакви насоки за стъпките които си ледвал че при мен не мога да ресторна itunes ми дава грешка 1604 и цикли на preparing for restore.

аз съм с 3гс, 32гб, 3.1.3, 5.12.01 ФЗ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма причина да не работи - опитвай смело и сподели после! ... Повечето телефони с новият модем, новозакупени след февруари, чакащите този ънлок, са също с новият буут, след 44 седмица миналата година!

А и доколкото знам, буут-а има значение за джейла, не за отключването!

Моля по-разбиращите да ме поправят, ако греша!

Работи с iPhone 3G FW 3.1.3 Modem 5.12.01 и Bootloader 06.02. Мерси много!

П.П. Незнам при вас как е, но при мен казва всеки път че ultrasn0w иска ъпдейт в Cydia... Нормално ли е това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неможеш да ресторнеш до 3.1.3 ако не си си запазил сигнатурите на сървъра на сидиа. Потърси по форума има доста теми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да ми добави сорса, незнам защо.

Защото изписваш repo666.ultrasn0w.com 0.9.3., а не само repo666.ultrasn0w.com.

Един .deb файл ще можете ли да качите?

Done!

@xapu: Не ме карай и тук да се карам... Научи се да четеш, а инструкциите при несправяне с изчерпателните ръководства във форума – на ЛС, или най–много – в съответната тема! И то грамотно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко стана за секунди ;) Най - накрая свърши чакането - 4 месеца бижуто ми прашясваше в чекмеджето... Искрени благодарности на целия екип!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Заслугата е на целия екип, и в частност–на винаги смелия и нетърпелив тестер Grievous.

А "Евала", "Мерси","Благодаря" – с бутона...:sarcasm:

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На тези, на които сорса дава грешка - ами бъдете по-търпеливи, нормално е да им се претоварят сървърите. Нали не мислите, че само в България отключваме ФЗ-та? Локнатите телефони наброяват милиони по света. Тегаво ще е поне два - три дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 3Gs ФЗ с OS 3.1.3 и baseband 05.12.01 ,jailbreak-нат със Spirit-се отключи с Ultrasn0w 0.93 без никакви проблеми.

img0001p.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той този сорс си е по подразбиране там , защо го добавяш?

Ами той е по подразбиране ама в него няма новата версия Ultrasn0w 0.9.3. Както и да е свалих деб файла инсталирах го , но след рестарт телефона забива на Unlocking... please wait. :tooth: Чакам го вече 5 минути и не иска.Какво да правя - рестор или има и друг вариант?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не иска да ми добави сорса, незнам защо.Добавям горе споменатия сорс след което ми дава няколко грешки и застива на Downloading Packages. Преинсталирах си Cydia за всеки случай ама няма ефект.Тел. ми е Iphone 3GS ФЗ 3.1.3 джейлнат със Spirit. Някакви идеи?

И при мен стана така,но след като зацикли на Downloading Packages,рестартирах и сорса беше зареден и отключих тела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изпълних процедурата върху два ФЗ iPhone 3G 16GB с FW 3.1.2, baseband 05.12.01, джейлнати с blackra1n. Не знам дали някой може да констатира същото, но откривам проблем при избирането на номерa - прекалено дълго време е изчакването, когато от произволен телефон (стационарен или мобилен) набирам отключените телефони.

Благодаря предварително за положените усилия в/у разрешаването на въпроса ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...