Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с GPS


mckiller

Recommended Posts

Здравейте , имам следният проблем : Инсталирах си iGo_BG_HiRes_1.2.2+userPOI+SpeedCam , Sygic Aura Drive Eastern Europe v1.16.ipa, но неможе да се сварже със сателит , пише : " Waiting for a GPS signal" и нищо. Location Services e ON.Направих и "Settings/General/Reset/Reset Location Warnings и пак нищо.Ще съм много благодарен ако ми помогнете. Благодаря ви.

Edit: Има ли програма с която да тествам GPS дали работи или е изгорял?

Благодаря ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусни веднъж мапс да те локализира по IP и опитай пак

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търсих го pushfix в cydia но не го намирам, в кое репо е да го сваля и с него да пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Инсталирах го push doctor както е описано, но пак греда дава че сървара на доктора го няма и не се получава. Пробвах 10 пъти. Направо изперквам вече :):mad:

Edit: сега пак пробвах 08:03/23.6.10 да инстална ДОКТОРЧЕТО но пак ми казва, че сървара го няма. Даите някакви предложения. Благодаря ви.

Редактирано от mckiller
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди като бях на 3.1 по някой път доста бавно ме локализираше. От вчера съм с 4.0 и много добре се държи даже и на закрито ме хваща къде съм. Освен да пробваш с 1 рестор и да видиш дали ще се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕ, свали деб-овете от темата и ги качи ръчно бре! Първо разните там софтуерни инструменти - накрая след рестарт качи самия пакет пуш доктор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същото, от известно време. Телефонът ми не е "хактивиран", има ли смисъл да пробвам този доктор?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

ДАМ това съм го направил всичките ръчно съм ги инсталирал, рестарт и послед доктора и пак греда.

ЕЕЕ, свали деб-овете от темата и ги качи ръчно бре! Първо разните там софтуерни инструменти - накрая след рестарт качи самия пакет пуш доктор.

EDIT: Стана най-накрая захапа и навигацията тръгна. Позиционира ме грешно но и това ще оправя. Благодаря на всички отзповали се БЛАГОДАРЯ!!!

Редактирано от mckiller
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам същия проблем и аз: "your location not be determinated", след чист restore на 3.1.2/jail с ultrasn0w. Пуснах WiFi, пробвах на терасата. Инсталирах и всички пакети за PushDoctor, по указанията, но проблемът си остава. YouTube също не работи. Благодаря предварително за съдействието.

EDIT: След като инсталирах всички пакети и накрая PushDoctor, рестартирах и влязах в Cydia. Имах update (UIkit, ако не се лъжа). След ъпдейта и рестарт всичко е ОК. Имам си GPS и YouTube.

Редактирано от 3GS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти си с ФО :) ? Съвет към всички с ФО:

След активация с карта на оператор е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРЕДИ ДЖЕЙЛБРЕЙКА да ползвате поне веднъж mail, youtube и gps-a, за да може телефона сам да създаде сертификат и активиране на услугите. Ако джейлнете преди да сте ги ползвали - блокира се нормалната активация и тел-а се държи като хАктивиран, т.е. нужен ви е пуш доктор, а това както виждате, можете да си го спестите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Здравейте , имам проблем с GPS-a .. инсталирал съм Tom Tom v1.5 , Sygic Aura и xGps .. не ме позиционира и на трите програми...позиционира ме само на включен wi-fi... и като го изключа и му задам нов маршрут .. пак нищо.. някой ако може да помогне...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравей аз имам същите проблеми не ме позиционира правилно нито на една от навигациите който инсталирах(Sygic Aura,NDrive и Navigon).

Проблема е следния:Когато задам дестинация и потегля няма движение на стрелката за навигацията и постоянно ме мести на километри от мястото на което се намирам,същевременно ми дава инструкции да правя несъществуващи завои.Също така забелязах ,че дори с Google Maps няма движение а просто препрашане от едно място на друго,преди да инсталирам Cydia нямах тези проблеми и така как ще оправиш проблема с погрешното позициониране?

(Инсталирал съм pushfix)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли начин да се премахне Cydia без да се преинсталира софтуера?

Егати телефона :biggrin: и ако премахна Cydia няма как да инсталирам навигациите много е навързано всичко или аз съм прекалено нов в тези неща :sad:

Някои ако се сети за някакво решение на проблема нека сподели

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен причината не е в самата Cydia, а по-скоро в някое от приложенията (което майче и neol23 имаше в предвид), които си инсталирал от нея. Погледни какво точно си инсталирал и почни да премахваш приложенията в обратен ред, след всяко премахване -> respring или reboot и пробваш пак позиционирането. Също така не забравяй, че трябва да си на открито при позициониране. Когато съм си в къщи, например, и пусна GPS-а ме изкарва, че съм в противоположния край на града. Като много краен вариант можеш да пробваш да restore-неш, да jailbreak-неш наново и да тестваш без никакви инсталирани приложения дали ще си те позиционира като хората и ако всичко е ОК, си инсталираш това, което ти трябва и пак след всяка инсталация проверяваш как е ситуацията.

Редактирано от orbitalen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оправих нещата.Сега "Sygic Aura" ми работи перфектно(инсталирах я от Installous 4) версия 2.0,единствения недостатък е че когато си свържа телефона с Itunes ми изтрива всичко инсталирано от там :sad:

Редактирано от stan313
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, като те мързи да четеш и не знаеш какво е АppSync, нито какво се прави със Cydia, да не говорим за iTunes Sync в настройките на installous...

Ама за сметка на това – обичаш да пишеш, и горното явно не ти пречи да пълниш темите с излишни постове.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте имам iPhone 3G 4.2.1 инсталирах си sygic aura пускам го всичко е ок позиционира ме на точно място със включено WI-FI и като потегля със кола или пеша никакво движение на гпса- след 20тина метра (пеша) ме позиционира пак кадето съм стигнал, а ако съм със кола минимум 200 метра моля помогнете мн ми е важно ГПСА да ми работи...

Редактирано от xto
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...