Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Неприятен бъг в iPhone 4 или iOS 4.0?


Severus

Recommended Posts

Много потребители с новия iPhone 4 се оплакват, че когато държат телефона в ръка, обхватът им пада значително, дори се губи сигнала....

Някои обясняват този неприятен факт с проводимостта и капацитивността на човешката ръка, която контактувайки с антената на телефона влошава нейните параметри.

Други потребители обаче, които са с 3GS и инсталиран iOS 4.0 казват, че и при тях се е получил този бъг.

Та молбата ми е, нека тези които имат 3GS и са качили 4.0, да тестват и да пишат в темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Недей много да мислиш. При мен го има, дори с 3GS. Странното е, че се случва само при 3G. Като забраня 3G и изчезва проблемът. Явно е бъг на 4.0, а не на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте...с 3GS os4 съм и го ползвам трети ден, но не съм забелязъл да има такъв бъг.

Дори пробвах ,подобно на видеото, да "заглуша" антената но силата на сигнала ми не помръдва!

Не знам има ли значение, но живея на 500 м. от антените на мобилните оператори в Русе в един квартал... лек ден, дано съм бил полезен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма този проблем (аз съм също със спрян 3Г). Телефона не джейлбрейкван и е с нативната ОС4. Оператор Мтел.

Редактирано от liomojo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както съм написал по-горе, проблемът го има само при включен 3G. Моля ви да не пълните темата ако не сте го тествали при тези условия. Тестът става много лесно. Слагате го на масата и гледате какъв е сигналът. После го взимате в ръка, като гледате да се запази местоположението. Изчаквате около 30-40 сек. поне. Това е. Пишете и към кой оператор сте. Аз съм Мтел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има. Дори при респринг ми изписва Searching. Досега това никога не е било. Мтел съм с вкл/изкл 3G същите ла*на.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Явно този проблем ще го има при iPhone 4. Не случайно Apple продават гумен "бъмпър", който покрива (изолира) металния кант (антена).

http://store.apple.com/us/product/MC597?mco=MTcyNzk4NDk

П.С.

Да вземеш още по 30$ от потребителите, за да прикриеш хардуерния си бъг.... Типично за Джобс:spank:

Редактирано от ammcfc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kaто включих 3г, и найстина започна да спада обвхвата след като го взех в ръка и от 3г си минава на нормалния обхват , който е доста по-добър и чертичките почват да нарастват, но до загуба на пълен обхват и мрежа не се стига. Явно е проблем само с 3г обхвата. Аз го пробвах както си е с гумения калъф.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деди, явно не е хардуерен проблем, щом го има и при 3GS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С 3гс съм и направих теста точно така, както е показано на филмчето. Обхватът не се промени по никакъв начин! Операторът ми е Глобул, ако това има някакво значение и теста е направен с, и без включен 3г. Телефонът не е джейлбрейкнат и е с официалния iOS 4. Надявам се, че съм бил полезен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що преминах на 4.0 :mrgreen:

Нямам джейл.

Притесни ме по-горе написаното и тествах.

Първият път като хванах телефона, с включено 3G, обхвата изчезна :)

Спрях 3G-то и нямаше проблем.

Вече 10-15 минути си играя да включвам и изключвам, но обхвата не мърда :think:

Дано да няма проблеми :pray:

Редактирано от pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че има бъг. Скоро ще има и кръпка сигурно. Дано поне добавят и фонетична кирилица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е абсолютно същото, хем клетката е супер далече и други телефони губят постоянно сигнал. Айфона обаче държи здраво мрежата.

Редактирано от pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, не се впускайте в излишни приключения!

До сега не ми беше правило впечатление, но след прегледа на видеото, реших да направя теста и аз. Телефона ми е описан в профила, настоящата версия, също. М-Тел, 3G е изключен. Получи се същият ефект! Е, не чак до търсене на мрежа, но значително намаля обхвата!

Но...! Реших да тествам и с другия си мобилен апарат. Нокия с Вивател. Абсолютно същия ефект!!!

Така че приятели, не се шашкайте излишно! Нито е от версията на операционната система, нито е от апаратите ви! Почти съм сигурен, че тестера от видеото е някой агент на HTC! :)

п.п. Алекс, ще ме извините че променям пост след твое мнение, но да не товаря излишно темата!

С третия ми телефон, Самсунг с Глобул, същата работа!

Редактирано от ruciano
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е от типа мрежа на оператора:

мтел и виваком са NOM1(май), а глобул е друг тип. Доколкото съм запознат, мтел са започнали поетапна промяна, вероятно заради евентуалната продажба на айфон4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С официалната iOS 4, без джейл - новият iBoot, м-тел, без калъф(гол го барам - iТелефона) - сигнала е пълен, без каквито и да е признаци на промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих един тест на моя 3G с включен 3g, около минута държене падна с една 1 чертичка, след малко с още една. После се вдигна изведнъж на цял обхват. Има какво да позакърпят на ios 4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно проблемът е когато се хване телефона в долният ляв ъгъл,

където се срещат двете антени [Wi-Fi;GPS;Bluetooth | GSM;UMTS]

iphone-4-iphone4-steel-frame-antenna.jpg

AT&T:

O2-UK:

http://www.viddler.com/explore/engadget/videos/1594/0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво, Джобс непрекъснато хвалеше какво произведение на изкуството е iPhone 4, а изведнъж започва да продава гумени лайсни за него...Нещо което досега не е правено.

По всичко личи, че без изолатор върху тези антенки, ще има проблем при новия модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мене, разликата беше 1 чертичка на 3G, но това си го правеше и преди на 3.1.2/3.1.3. Под EDGE никога не съм имал този проблем. На Виваком съм и като цяло наблюденията ми към 3G мрежата в Пловдив не са задоволяващи. Има места в града където има 3G дупки и обхвата непрекъснато се увеличава и намаля. Телефона е без jail. Според мене проблема си е от АТ&Т, понеже както казах, имал съм случаи на опеределени места където телефона се държи по същия начин без значение на масата ли е или в ръката ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да го мислите. Проблема е при iPhone 4. Свързването чрез ръката на лявата и долната антенка води до загуба на обхват. Трябва да си купите бъмпър или да го държите само с дясната ръка

Проблема не опира до AT&T. Има го и при европейските оператори.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно какво ще е официалното становище от Епъл? Вижда ми се сериозно...Едва ли могат да минат с "Ами купете си бъмпър" :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...