Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

No Service след ъпгрейд на fireware с използване турбосим???


batzeto

Recommended Posts

Здравейте!

Имам супер странен проблем: Ползвам Iphone 3G 8GB с турбосим. До скоро бях с версия на fireware 2.2 и се пазих доста от случаен ъпгейд на 2.2.1, въпреки че си имам турбосим. За нещастие обаче вчера дадох телефона на един приятел да си свали малко от моята музика и той по погрешка ъпдейтнал на 2.2.1. Сега телефона се държи доста странно, след рестартиране или просто пускане след като е бил изгасен за 10 секунди показва логото на оператора (BG Globul) и веднага след това се губи пълния обхват (бара на мрежата) и изписва No Service :bravo: Какво ли не опитах, пусках самолетен режим, вадих турбосим-а със сим картата, изключвах 3G-то, спрях искане на пин, слагах в други телефони, рестартирах, преинсталирах отново и fireware-то, както и опитах с QuickPwn, макар, че знам че няма как да подкарам софтуерно отново нещата след като съм с 2.2.1, дори опитах да сваля Baseband-а от 2.30.03 по описан във форума метод, но за съжаление не става. Някой има ли подобен проблем, наистина съм отчаян, защото по никъкъв начин не мога да подкарам телефона,а просто искам да работи както преди... Помогнете моля!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам си ползвал телефона с TurboSIM-a на FW 2.2.

Сигурен ли си, че този TurboSIM поддържа FW 2.2.1? Мен много ме съмнява да го поддържа и точно от там да идва проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Купи си нов TurboSim (или подобно), който да подържа firmware 2.2.1 (и не си давай телефона примерно).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам си ползвал телефона с TurboSIM-a на FW 2.2.

Сигурен ли си, че този TurboSIM поддържа FW 2.2.1? Мен много ме съмнява да го поддържа и точно от там да идва проблема.

Точно така, изпозлвах турбосим-а с FW 2.2, но наистина не съм сигурен дали турбосим-а поддържа 2.2.1 и нямам идея как да проверя. На нея пише само това "i-Smartphone 3G", сега ще сърчна в гугъл за повече инфо, не знаех, че и това е изискване.

Така или иначе веднага възниква друг въпрос в съзнанието ми: дори турбосим-а да поддържа само (до) версия 2.2, това означава ли, че ако преинсталирам отново FW на 2.2, въпреки че Baseband-а вече е 2.30.03 всичко ще е наред?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Под това че даден TurboSIM поддържа някой FW се разбира, че отключва версията на baseband-a която върви с въпросния FW.

В случая явно TurboSIM-a ти е за 2.2, който върви с версия на baseband-a 02.28.00 => TurboSIM-a отключва този baseband.

Както ти е ясно дори и да минеш от 2.2.1 на 2.2, версията на baseband-a ти няма да се промени, а ще остане с тази която върви с FW 2.2.1, а именно 02.30.03 => няма как да използваш TurboSIM-a който имаш, трябва да си закупиш нов, който отключва baseband-a на FW 2.2.1, а именно 02.30.03.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ох разбрах ... или да би мирно седяло, да не би чудо видяло :bravo:

Благодаря за отговорите, ще се спукам от яд все пак :confused:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Като абсолютния лаик и аз неволно направих ъпгрейд на firmware-а и baseband-а през iTunes :/ Та, след като разбирам, че няма друг вариант освен смяна на turbosim-а,да попитам какви са отзивите за този ----> http://bestbgbuy.com/turbosim-rebel-otk ... p-394.html другият вариант е да взема този turbosim viewtopic.php?f=23&t=1003. Прегледах го и софтуерния вариант ама bootloader-а ми е 6.02 :/ Изобщо пълния карък :cool:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш и трети вариант - да ти се свали бейзбанда и после да го отключиш със снежеца. Ако имаш късмет да си с bootloader 5.8, то това може да стане много лесно с 3G Fuzzyband Downgrader от Cydia. След като обаче си >5.8, то ще трябва да олекнеш с около 150 кинта и пак ще ти се свали.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С турбошита ще имаш проблеми 100%, а само след седмица ще излезе 3.0 и ще трябва да олекнеш с още 50 лв. за нов турбосим, после за 3.1 още 50 лв. и т.н. Все пак ти си решаваш. За Rebel съм чувал добри отзиви. Да кажат тези, които го ползват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А този вариант, който ми предлагаш ти какво представлява и решава ли ми генерално проблема ? С една дума нататък като ъпдейтваш пак ще ми се заключва ли телефона ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако след това го ъпдейтваш само с късътм фърмуер, няма да имаш проблем. Но ако пак го направиш през Itunes, ще се заключи. Пиши на Aveliky.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...