Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Celluar network настройки за iphone 3g ios 4.0


kawabiker

Recommended Posts

Тъй като днес стана ясно, че масово има проблем , с настройките за интернет, ммс и тетъринга на 3Г ФЗ , по-скоро ги няма настройките хич :) , след 10 рестора , резултата е налице

img0001re.png

img0002ae.png

Малко е разточително, вярвам че има и по къса версия, но ми писна за днес, та :

Вкарвате тела в рекавъри мод ( задържате двата бутона, до появата на кабела ) , сваляте тела до 3.1.2 ( това имах под ръка, може и с 3.1.3 да стане, но още не знам )

Когато свали, няма смисъл да чакате iTunes, да синква и т.н. , повтаряте процедурата с рекавърито ( двата бутона , задържане , кабел на дисплея ) и правите рестор с оригинален 4.0 . Сега е важния момент, джейлвате с redsn0w 0.9.5b5- 3 , след това си спирате 3G-то , правите ънлок с ултрасноу и имате въпросната настройка активна .

П.П.Естествено опитах първо с чист рестор, на 4.0 и джейл но не стана, затова се наложи сваляне до по нисък фърм, ако някой иска, може и да пробва само с 4.0 и джейл с редсноу бета 3, но пак казвам, при мен не се получи !

Моля , когато пробвате метода и има , или няма резултат, да споделите тук в темата !!!

Поздрави и успех

П.П.2 Под ниакъв предлог, не опитвайте да махате досадното call forwarding по метода за 3.х. , оказва се , че всеки опит за редкация на carrier.plist води до повторно изчезване на въпросната настройка и съответно всичко с начале . За момента най-добрия вариант за мен е iblacklist 4.0 >extras> call forward privacy > On

redsn0w 0.9.5b5-3

Свали

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най–сетне някой да забележи указанието за спиране на 3G преди ultrasn0w...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много хора казаха, че са го спряли, преди ънлока, но пак дръжки .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този път не си познала! Някои от нас сме правили доста рестор-чета преди да седнем да пишем каквото и да е и естествено сме забелязали тази малка подробност, която в случая не играе никаква роля защото въпросния проблем го има преди да се пристъпи към ънлок!

Явно не четеш достатъчно! :)

П.П всъщност седнах да пиша това мнение защото ми липсва точно този redsn0w 0.9.5b5-3 и да помоля колегата автор да го ъплоудне някъде по сайтовете :)

Редактирано от Icco
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес не ми е ден за четене... :) Полага ми се...

ПС. Всъщност ти си, който не чете...

Исканият от теб линк е публикуван отдавна и заслугата за това е на alessandros.

How to:Jailbreak iOS 4.0 iPhone 3G и iPod touch 2G с Redsn0w 0.9.5b5-3

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен първия път с 0.9.3 не разпознаваше фирма, сега пак пробвам. Още тече рестор и ще пише. Винаги съм спирал 3G-то, един път за проба го оставих. Дано стане...ще пиша. Засега минах 3.1.2 и сега слагам 4-ката... Напишете ръчните настройки за m-tel... дано имам нужда от тях...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, сега почнете и тук да коментирате същото, като в темата дето вече ви дадох горе....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се оправи, като ъпдейтеш Сидия, споко, дай да видиме, другото как е :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е начина, действайте....идвам да те целувам. Имам нет. БРАВО. За пореден път този форум ме спасява. Благодаря ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не бре, немой ме целува :))), виж там нещо жената , това онова :)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Sladichuk®

На какво основание ми изтри поста не те разбрах само ?

От колегата Gpower получих линка по скайп и веднага го публикувах а това което направи не подхожда на модератор!

И като не четеш и се излагаш правейки неправилни забележки ти е простено, но аз като не съм видял активния линк в темата и може би ще ме баннеш сега ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем, да се направи джейл и с 0.9.5b5-4 , след цялата горе описана схема, като задължително спирате 3G то , преди джейла , правите джейла , респринг и преинсталирате ултрасноу .

П.П. Мразя бдс, ще ги храня после тия залупеняци , този пост ми отне 5 минути :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен нещата са все още неясни, аз като правих успешната операция закачих телефона на другия комп, където имам по ниска версия на туньо ресторнах го до 3.12 без джейл без нищо, още след грешката 1015 го изкарах и метнах рестора със 4.0, джейлнах със бета 3 и менютата ги нямаше след това ънлокнах с ултрасноу и се появиха, като не съм спирал 3Г

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да , настройката става активна след ънлока - което е логично , но джейла е тегав , предполагам че финалната версия ще е наред. Не ми се занимава , да качвам къстъм за проба, а и сега ми работи и с новия джейл , така че няма смисъл , но ако затегне , ще го пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Sladichuk®

На какво основание ми изтри поста не те разбрах само ?

От колегата Gpower получих линка по скайп и веднага го публикувах а това което направи не подхожда на модератор!

И като не четеш и се излагаш правейки неправилни забележки ти е простено, но аз като не съм видял активния линк в темата и може би ще ме баннеш сега ?

Абе ти нещо се опитваш да влезеш в образа и се изживяваш като новия Владо, май, а?

Много внимавай и с тона,и с опитите за заяждане, особено с мен, и особено, когато не се усещаш какво си надробил, и какво дробиш !

Че да не се вживееш дотолкова, че да го последваш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен проработи. Само като върнах на 3.1.2 ми даде грешка 1015, което било нормално, но пуснах blackra1n и си тръгна(може и да не е имало нужда). После както е описано по-горе.

Благодаря за което без да целувам никой:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Ако не се лъжа, имаше една програма supreme preference, сега се сещам, тя накацваше яко Settings.app , но в нея имаше опция celluar data и менюто се показваше, но това беше на 3.1.2 , не съм пробвал на 4.0, но ако на някой не му се прави рестор, може да пробва и да сподели .

Едит: Пипнах си умишлено плист файла , който на 3.х се редактираше за премахване на callforwarding и менюто се скри ;), сложих supreme preference от Сидия, който се активира от Winterboard , в настройките Celluar Data Editing i менюто стана активно отново, но без настройките за тетъринга .

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И тъй като тази версия на редсноу(0.9.5b5-3) не активира iBooks, след всичко описано по-горе, пускате 0.9.5b5-4 и махате отметката на Cydia. Така имате интернет и iBooks. Поне при мен резултата бе такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя с Вас и аз имах проблем с липсата на интернета след ъпдейта до 4.0, днес след като видях че е излязла нова версия на Redsn0w 0.9.5b3-5 , стартирах го и повторих процедурата по джеил на телефона единствено махнах отметката на Cydia. Всичко мина нормално и сега имам нет през оператора и най важното за мен е че всичко се запази както си е било, с две думи няма нужда от два рестора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...