Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ъпгрейд към iOS 4 със Spirit Jailbreak iPhone 3GS


emco83

Recommended Posts

Вече може да се ъпдейтва от 3.1.3 Spirit jailbreak към iOS 4.

ВНИМАНИЕ: Това важи за всички които са с iPhone 3GS 3.1.3 Spirit jailbreak, стария iBoot и имат запазени файлове в Cydia.

1. Изтеглете Sn0wbreeze 1.6.2 от тук Свали

2. Изтеглете официалния iOS 4 (IPSW 4), има го в този форум в раздела за фирмуери.

3. Пуснете Sn0wbreeze 1.6.2 и следвайте упътванията. За тези които са с фабрично заключени телефони маркирайте ACTIVATE когато ве пита Sn0wbreeze и ще се създаде фирмуер който трябва да изглежда така: sn0wbreeze_iPhone 3GS-4.0

4. Изтеглете тези файлове Свали и ги сложете файловете(не папката) във вашия iPhone 3GS root/tmp. Може да използвате iFunBox.

5. Изтеглете MobileTerminal от Cydia отворете го и пишете командата:

su

и след това ще ви иска парола, пишете:

alpine

след това пишете следващите команди:

cd /tmp

chmod 755 pwn_old_boot_r1.sh

./pwn_old_boot_r1.sh и изчакайте да се извършат всички процеси.

6. Рестартвате телефона

7. Отваряте iTunes (трябва да е 9.2 версия) и с shift+restore слагате фирмуера който е моднат от sn0wbreeze а не официалния.

8. Вече имате iOS 4 джейлбрейкнат с Spirit и след това влизате в Cydia и пишете ultrasnow инсталирате го и вече имате iPhone iOS 4 джейлбрейкнат и отключен :mad:

Целия процес лично съм го тествал и вече съм модерен с iPhone iOS 4 jailbreaked+unlocked :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А останалите с телефони след 41ва седмица, остава да чакаме и да се надяваме и нас да ни огрее.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това работи но има по-лесен начин.

В Сидия добавяте сорса: http://repo.woowiz.net , от него инсталирате "Spirit2Pwn", рестартирате и можете да инсталирате "Custom Restore" направени с "PwnageTool" или "sn0wbreeze".

Това важи за всички които са с iPhone 3GS 3.1.3 Spirit jailbreak, стария iBoot и имат запазени файлове в Cydia.

Тествано и работи на МАС но няма причина да не стане и на Windows. Успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Работи и на уиндоус без никакъв проблем. Аз вчера го пробвах. Всичко става лесно и приятно.

Интересното е само , че сноубрийз ми инстслира приложенията от сидия които му дадох , но сорсовете не. После трябваше да си ги въвеждам сам на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е това звучи някак си като, че не е трябвало да си ъпдейтвам тел (3GS преди 41 седмица беше ) но това дали има значение след като винаги винаги всичко се ъпдейтва при мен на мига ....

и беше джейлнат със Спирит така че сега какво да правя, не че не съм си решил проблема де, имам си втори телефон и на него си имам това дето ми трябва iGO и каквото се сетите :-)

HTC HD2 и екрана е по голям така че за навигация нямам проблеми

а iPhone ме дразни само че сега няма фонетична кирилица и няма тази програмка да си трия избирателно разговорите :-)

та само за това бих го джейлнал иначе не виждам изобщо смисъл от тия вечни щуротии на отключвания и какво ли не :-)

Бъдете здрави всички маняци на iPhone

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:hmmm: Интересно, твоите мъки и решения какво общо имат с темата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами как каво , интересува ме как да си джейлна телефона и влизам само в такива теми...

тел .и е 3GS и беше със спирит позабавлявах се 3-4 седмици със джейлнат тел и след това си качих смело ios 4 като гледах една тема как тинитри-минтири се откл. ама след това разбрах че било ....ама само 3G ане за 3GS :-) А сега искам пак да си го джейлна ... мисля че се подразбира .....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво на emco83, Мерси! След като се върнах на 3.1.3 после джейл със спирит и после по указания начин от теб, но с добавяне на линка, както го е дал Bad To The Bone и всичко е ОК.

Може би не си заслужава но искам да кажа няколко неща на Sasho999 - просто трябва да внимаваш и да вникваш в това което четеш!

Ето и моите патила за тези 2 дни :)

Бях инсталирал къстъма iPhone2,1_4.0_8A293_VTX_v1_BBUpdate_Restore.ipsw, бях много доволен, но нещо ме човъркаше че е къстъм а аз исках да си сложа оригиналния фирмуер 4.0 и след това да джейлна. Е направих го с "Програмка за джейлбрейк на iPhone 3GS от GeoHot ", да но не видях че този пост е от 2009г. и че този джейл е за 3GS, но не и за фирмуер 4.0 Просто прочетох 3GS и скочих :D

След това се досещате инсталиране на iTunes 9.1 минаване на по-долна версия, джейл, после инсталиране на iTunes 9.2 правене на къстъм фирм 4.0 със спирит и пак инсталиране.

И всичката тази галимация, че не ми работеше Lock calendar :) а аз го използвам постоянно, защото който не помни си пише :) . Е и сега не съм с него а с Lock Info излекувана от sinfuliphonerepo.com.

Успех на всички!

P.S. Имам само един въпрос към професионалистите - така направеният от мен къстъм ъпдейтва ли бейсбанда?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако съдя по цитираното име на кастъма - да, ама тебе май не те касае, да или не...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко както е описано -с добавянето на source : http://repo.woowiz.net , и успешно преминах от 3.1.3 до 4.0 .И за сега всичко е перфектно . Мерси на всички. :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,от няколко дни преглеждам форума,но не мога да намеря решение за Iphone 3gs.Със Firmware 4.0 е,като преди това телефона беше на 3.1.3 пак без активация, джейл и ънлок.Също така нямам запазени файлове в Сидия.За това дали е ФЗ или ФО не зная,но знам, Че телефона е от Англия.Моля ако някои има идея да пише.Благодаря!

f0recast-a изписва:Serial #: 87921APY3NP

Basebend: 05.13.04

Bootloader: 6.4

Model: MC 131

Jailbreakable?:

Unlockable?: NO

Tethered?: NO

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към момента няма джейл, съответно ънлок за теб. Чети и чакай решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx: Не цитирай последно мнение!!! :nono:

Благодаря все пак...

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може ли някой да постне деб файла на въпросния Spirit2Pwnz, защото Сидия-та ми се прецака и немога да добавя сорса.Благодаря!

Редактирано от matt83
дублиране на поста
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Това работи но има по-лесен начин.

В Сидия добавяте сорса: http://repo.woowiz.net , от него инсталирате "Spirit2Pwn", рестартирате и можете да инсталирате "Custom Restore" направени с "PwnageTool" или "sn0wbreeze".

Това важи за всички които са с iPhone 3GS 3.1.3 Spirit jailbreak, стария iBoot и имат запазени файлове в Cydia.

Тествано и работи на МАС но няма причина да не стане и на Windows. Успех.

Здрасти!

Имам 2 въпроса . Имам 3GS ФЗ с 3.1.3, iBoot-359.3, джейбрекнат със Спирит,отключен и искам да го кача на 4.0 по начина описан от теб. Имам запазени SHSH файлове на Сидия и инсталирах Spirit2Pwn на телефона. Направих си къстам фърмуера на 4.0 с PWN последна версия. Въпросите ми са:

1.задължително ли е тюнса да e 9.2 версия за да направя къстам ристор

2. трябва ли да си променя хоста и да укажа IP адреса към Сидия за този рестор

Роботя с MacOS 10.6.4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ matt83

Spirit2Pwn. 1.0.deb (633 KB)

Свали

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Alexcander357

1. Нуждаеш се от 9.2. На мен при 9.1.1 ми даде грешка.

2. Не, давай с оригиналния хост файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.При применаване от FW 3.1.3 до OS 4 всичко беше ОК точно 1 мин.Телефона имаше всички икони до момента,когато отворих Cydia.След автоматично затваряне на Cydia,телефона остана с 4 икони на първия ред(YouTube,Stocks,Weather и Utilites)Някакви съвети каква стъпка да предприема,за да имам пак телефон???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте ,

Може ли някой да даде линк към тема за преминаване от 3.1.3 (3GS new Iboot -Spirit Jailbreak) към 4.0 . Рових се и нищо не намерих. Имам запазени файлове в Cydia за 3.1.3

Редактирано от miro1972
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За ъпгрейдване си прочети ръководството на телефона/айтюнса. За джейл на 4.0 ако не виждаш няколкото теми- не знам какво да ти кажа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става въпрос за Jailbreak me . Искам да премина от 3.1.3 към 4.0 или 4.0.1 . Давам на ай Тунса рестор или шифт+рестор с 3.1.3 , но ми дава This device is not eligible for this request. С 9.0.3.15 версия на ай Тунса съм

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дава ти This device is not eligible for this request, защото епъл не "подписва" отдавна 3.1.3. Или хич не си чел, или не вдяваш. Прочети тази тема, от край до край, за да разбереш как се качва стар(неподписван към момента) софтуер на 3ГС. Не обръщай внимание на детайла, че иде реч за 3.0/3.1 - принципът е същият.

П.П. Към момента, за 4.0.1 е достатъчно просто да натиснеш рестор, но си ъпни тюнса до последна версия преди това.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...