Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Cyder II - iTunes-a на Cydia


Sladichuk®

Recommended Posts

По повод на зачестилите запитвания за лесен и бърз рестор от бекъп на приложения от Cydia след рестор на устройството, и липсата на качествено кракнатa нова версия на PKGBackup, след упорита експлоатация на търсачката, с изненада установих наличието на пропуск в любимия ни форум, а именно – липса на тема за основна и емблематична програма, изпълняваща функциите на iTunes за приложенията от Cydia. Настоящото е малък, и малко закъснял опит за запълване на необятно зейналата информационна празнота в дебрите от познания на любимите ни потребители.:) Но както са казали умните – "По–добре късно, отколкото – никога..." :D

Представям на вниманието ви:

CYDER II:

Ако сте iPhone потребител, който не може да използва Cydia на своето устройство, поради липса на интернет (било то през EDGE, 3G, или имате WiFi проблем) Cyder е решението на проблема с изтеглянето, ползването и управлението на приложения от Cydia.

Cyder II е безплатна програма за Windows, позволяваща достъп до ресурса на Cydia директно през десктопа на вашия компютър, чрез която можете да инсталирате неофициални и неодобрени приложения в джайлбрейкнати iPhone без Wi-Fi или EDGE/3G връзка.

Cyder II позволява да разглеждате, изтегляте, управлявате, но и синхронизирате данни със Cydia през компютъра . Тъй като е Windows базирана програма, Cyder II не изисква предварителна инсталация, на практика е portable. Чрез Cyder II можете да изтеглите, управлявате пакети, прехвърляте съдържанието в кеша на самата Cydia на устройството си, или в AutoInstall папката, а дори и да инсталирате директно изтеглени приложения на вашия iPhone (през AppCake, но само с версиите му преди 2.0, при които изтеглените приложения се намират във /var/mobile/Media/AppCake/Upload. ЗАБЕЛЕЖКА: Поради множество оплаквания за лоша работа при инсталация на dеbs през AppCake, в следващите версии опцията е отстранена.), като просто го свържете към компютъра с USB.

Характеристики на Cyder II

■Инсталиране на приложения от Cydia(включително по няколко наведнъж) на вашия iPhone или IPod Touch чрез свързване към компютър чрез USB само с натискането на един бутон.

■ Прехвърляне, управление, разглеждане, изтегляне (вкл. заедно с всички необходими depends) на приложения, без интернет на вашия iPhone/iPod.

■Cyder позволява ръчно импортиране на сорсове от Cydia.

■Cydia Auto Setup: рестартиране на iPhone, за да завърши инсталирането на debs.

■Инсталация Mobile Terminal, или /private, или /var, или дори кеширане на Cydia Cache.

■Съвместима с AppCake версии преди 2.0 – апликация от Cydia (с функции подобни на Installous за *.ipa), позволявщи директно да се инсталират debs.

■Изтегляне и съхраняване на самата Cydia, заедно с нейните зависимости (depends) на вашия компютър.

Начин на употреба:

Тъй като видеата по– долу са достатъчно красноречиви, разбираеми и лесно смилаеми, ще се въздържа от по–нататъшни излияния и обяснения.:sarcasm:

И накрая – заповядайте:

Cyder 2.0.1 RC2.zip (796 KB)

Свали :razz:

AppCake 1.1.deb (611 KB)

Свали

Редактирано от Alxx®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много полезно приложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен не работи нито един .Това не ми е за първи път , но незнам къде е проблема.И все пак ако някой иска да отдели малко време за нов ще съм му благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато включа програмата и се опитам да взема сорсовете ми изписва, File error в долния ляв ъгъл на програмата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aко профилът ти беше коректно попълнен и беше ясно с какъв Windows си, и не беше нужно да се гадае, може би щеше да получиш помощ веднага... На Win 7 или Vista отваряй програмата с админски права. Ако грешката продължава– значи проблемът е в Cydia. Ресни телефона и опитай пак.

И си оправи профила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, не съм допускала, че някой,ползващ файлбраузър, може още да не е разбрал и да не е качил afc2add...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм слагал афц на 3.1.3 и си работи...

П.П. На устройствата, джейлвани с редсноу не е нужно. Снегът активира afc service при джейлбрейка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам някакъв проблем с тази програма имам пуснат SSH, имам сложен afc2add. Програмката я пробвам на XP и съм с 3.1.2. Опитва се да намери телефона но не успява накрая. Ако може някой да ми помогне понеже искам да я пробвам изглежда ми доста полезна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изключи ssh - секюър шел е нужен само за winscp или putty и си изтегли последния фънбокс от сайта им.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам някакъв проблем с тази програма имам пуснат SSH, имам сложен afc2add. Програмката я пробвам на XP и съм с 3.1.2. Опитва се да намери телефона но не успява накрая. Ако може някой да ми помогне понеже искам да я пробвам изглежда ми доста полезна.

Що ми се струва, че май нещо си недоразбрал... Какъв SSH, за какво става дума? Връзката е през кабел, а ми се струва,че се пробваш без да си включил тела към компа с кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Има ли някакъв начин да се трият Packages, които вече са инсталирани на телефона?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Cydia можеш да деинсталираш вече инсталирани пакети и без да имаш интернет на телефона!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го знам, просто исках да знам дали може и от програмата. Аз интернет винаги си имам, проблемът ми е, че Cydia ме побърква докато зареди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте,

Имам следния проблем свалих си Cyder 2, даже и старата 0.7 (или там каквато беше) и нали намира ми устройството, ама ми дава "File Error". Сложих afc2add рестартирах няколко пъти и нищо не става. С iPod Touch 3G 32GB съм, с FW 3.1.2 и с iTunes 9. Не знам как да го накарам да тръгне това наистина, рових се и в google и нищо не намерих.

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

AppCake 1.1.deb (611 KB)

Download not available

The following download is not available:

http://rapidshare.com/files/328084418/AppCake_1.1.deb.html0 KB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Имам следния проблем: Свалям дадена апликация, копирам я в AutoInstall, рестартирам телефона и апликацията не се появява. Появява се в Cydia в Packages... но не и на SpringBoard-а.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно какво правиш, там се копират .deb файловете, не .ipa

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ЦИТИРАЙ ПОСЛЕДНО МНЕНИЕ!!!

Попринцип като свалям приложения от PC-то и ако са *deb ги инсталирам с iFile. Но исках да пробвам Cyder и реших да сваля 1-2 приложения и да видя дали ги инсталира, както трябва чрез "AutoInstall".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Ако на някой му дава грешка:

The procedure entry point sqlite3_wal_checkpoint could not be located in dynamic link library SQLite3.dll

Моля процедирайте така :


Копирате файлът SQLite3.dll
ОТ
C:\Program Files\Common Files\AppleApple Application Support\
ВЪВ
C:\Program Files\Common Files\AppleMobile Device Support\
Или във главната папка на Cyder II
Пример C:\Cyder2\
Грешката е заради iTunes ъпдейтите!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...