Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone 3GS iOS 4.0.1 custom FW ***Само за 3GS със стария iBoot и запазени файлове в Cydia***


Bad To The Bone

Recommended Posts

ВАЖНО: Само за 3GS със стария iBoot и трябва да имате запазени файловете в Сидиа

Единствената промяна в iOS 4.0.1 е начина по-който се отразява сигнала на антената нищо друго, но ако искате да сте в крак и "модерни".

Това са два iPhone 3GS iOS 4.0.1 custom FW неактивиран за тези с договор и активиран за тези без договор. И двете версии са 1ГБ с апълските логота и без ъпдейт на бейзбанда, поначало iOS 4.0.1 няма промяна на ББ.

Направил съм ги с модифициран PwnageTool и сам инсталирал неактивирания на моя 3GS.

Инсталацията става, като си вкарвате си телефона в Simple Restore/Recovery mode и избирате файла, който Ви е небходим(ако някой има нужда от стъпка по стъпка указание как да инсталира custom FW, в този форум има доста такива).

След инсталацията можете да си инсталирате Ultrasn0w от Cydia и да го оключите.

ВАЖНО: Това важи за всички които са с iPhone 3GS 3.1.3 Spirit jailbreak, стария iBoot и имат запазени файлове в Cydia.

Ако сте направили jailbreak със Spirit преди да инсталирате Custom Restore, в Сидиа добавете соурса: http://repo.woowiz.net , от него инсталирате "Spirit2Pwn", рестартирайте и можете да инсталирате "Custom Restore" направени с "PwnageTool" или "sn0wbreeze".

Неактивиран: http://www.2shared.com/file/d6Q1Vc_R/iPhone21_401_8A306_NoBBUpdate_.html

Активиран:http://www.2shared.com/file/L6C8pVWZ/iPhone21_401_8A306_NoBBUpdate_.html

ПП: Това са нови custom FW в тези е премахнат wallpaper-a нa iSpazio, който е в първите два, никаква друга промяна.

Неактивиран: http://www.2shared.com/file/b8Z9EbHx/iPhone21_401_8A306_1GB_UnActiv.html

Активиран: http://www.2shared.com/file/cLXW4Wno/iPhone21_401_8A306_1GB_Activat.html

Редактирано от Bad To The Bone
Добавени нови линкове
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз пробвах да сложа custom 4,0,1 FW с моднат Pwnage Tool, но ми показа някой бъгове. Примерно при всеки рестарт апликациите от folders излизаха от самите folders. С тези има ли го този проблем ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можете да го качите директно, без добавяне на пакета от сидиа, ако сте с 3.1.2(стар буутром) и блекрейн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мене няма такъв проблем. Пробвай да го "set as a new iPhone"(ако не си го направил вече) много от проблемите идват от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що приключих с рестор. Сега ще пойграя да видим. Добре ето това бях забравил... А тъпия background който неможе да се сменя ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говориш за wallpaper-a, и на мене не ми харесва но дойде с PwnageTool. Това да ти е проблема, отиваш в настройките, тапети(wallpaper) и си избираш по-желание.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не,не, не ме разбрахте... Като казах "неможе да се сменя" точно това имам в предвид. Каквото и да правя с какъвто и да било друг фон да опитам да заменя този на "izpazio" си стой. И това ме интересува. Аз ли правя нещо с което греша или моя телефон си има собствено мнение за нещата... Ресторвам от 4.0 custom правен с Pwnage Tool. Трябва ли да сваля на по-ниска версия или... Съвети ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиди до: private/var/stash/wallpaper.DVUnrb/iPhone и провери, трябва да баде един фолдер "iPhone" и в него 56 файла. Ако ти е необходим от тука можеш да изтеглиш и подмениш оригиналните wallpapers. Просто подмени целия фолдер в телефона си. Успех.

Линк: http://www.2shared.com/file/s3CdCych/iPhone.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много. Самоче си минах отново на 4.0, защото при мен проблемите не свършват само с wallpapers. След всеки рестарт всички апликации ми излизат извън директориите... Нямам идея защо. Ще почакам да изкарат някой нов инструмент с който да си направя по-читав 4.0.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато бях със 3.1.3 и ъпдейтнах на 4.0 и нямам интернет през оператора въпреки,че настроите са наред,после четох по форумите,че е трябвало да изключа 3G-то преди да съм сложил четворката,сега за да сложа 4.1 трябва ли да изключа 3G-то,за да ми проработи отново интернета.

edit:става въпрос за фабрично отключен 3GS 32GB със стария iBoot.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Успях да преудолея моя проблем изпълвайки това ръководство:

http://techblog.tgil.nl/2010/07/401-jb-3gs-bootroms-390?utm_source=wordtwit&utm_medium=social&utm_campaign=wordtwit

Успех на всички!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ Yakuza

Тази , инструкцията , която е направила холандката и ти си следвал е същия метод по който аз сам направил горните къстами. Разликата е, че аз ги давам на-готово направени. Просто ти си объркал нещо първия път предполагам ресорвал си от предишния си бакъп. Ристор-а ти в случая не е станал защото 3.1.3 и 4.0.1 са много различни и ти е омазал някои неща. Важното е че си го направил както трябва в крайна сметка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съм с 3GS фабрично отключен,със стария Boot и с iOS 4 , мога ли директно да сложа кастъм с 4.0.1 от посочеите по-горе?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Bad To The Bone:

Вече веднъж казах, че с готовите къстъми който са публикувани тук и с направен от мен къстъм чрез този тул и моя телефон не се сработиха! Незнайно защо... Зная как се прави рестор! Зная какво е "Set as new". Не ресторвам от бекъпи. Тогава ресторвах както от 3.1.2 така и от 4.0 до къстъма 4.0.1 и няколкото пъти които пробвах ефекта беше един и същ. Днес стана от първия път след като сам моднах PwnageTool-а. Може би тябваше да направя видео и да покажа точно за какво иде реч...

Както и да е. Вече всичко е наред и просто исках да споделя :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ hrelas. Да като следваш инструкциите. Ползвай новия кастъм линк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може, но изчакайте ден два. Като гледам си с ФЗ, а и предполагам с новия boot, което прави трудно ъпдейта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи можеш, а и заглавето на темата го казва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз съм с 3G S FW на модема 04.26.08 , отключен е с ултрасноу. FW 3.1.2

Мога ли да ползвам от първият пост "custom FW неактивиран за тези с договор" ?? Ако не, как да мина на 4.0 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ molivablue

Провери с кой iBoot си, не е важно с какво си си отключил телефона а с какво си го jailbreak-нал. Прочети какво е казал alxx в третия пост, ако си с със Спирит инсталирай от Сидия "Spirit2Pwn" и рестартирай телефона преди да инсталираш кастъма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...