Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Ъпгрейд на заключен iPhone 3G 2.2.1 до 3.1 или 4.0 ?


drinchev

Recommended Posts

Интересуват ме 2 въпроса :

Колко по-бавен е телефонът с 3.1 или 4.0 и има ли гаранция, че unlock-а ще тръгне :)

По форумите четох за 4.0 - и проблеми със скоростта ... но за 3.1 на 3G няма, затова някой ако има опит :) да каже

и при положение, че искам да кача iOS 3.1, а не последната ... това ли са правилните стъпки

1. дърпам 3.1 ( .ipa файл ) ..

2. после цъкам на ъпдейт, обаче с SHIFT в iTunes-a ( така, че да ми излезе прозорец от който да си избера iOS-а ... )

3. джейлбрейквам със Spirit

4. слагам ultrasn0w от репото на dev-team...

за 4.0 същото, но чакам за ънлок ...

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. дърпам 3.1 ( .ipa файл ) ..

Научи кое разширение какво е. ipa са приложенията, ОС е ipsw.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама и го посъветвайте да си свали 3.1.2, че току виж redsn0w го поискал.:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:)

10х момчета ...

ще взема един телефон на заем от приятел ( just in case ) и почваммм :):p :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това не бяха стъпките ...

Ето какво трябва да направите ако имате iPhone 3G 2.2.1 и искате да сложите 3.1.3 :

1. Сваляте следните firmware-и от тук : http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

- iPhone 3G 3.1.3

- iPhone 3G 3.1.2 ( ще ни трябва после за redsn0w-а );

2. Сваляте redsn0w 0.9.4 ( не 0.9.5 или 0.9.3 ) от тук : http://rs414tg.rapidshare.com/files/345395793/3423719/redsn0w-win_0.9.4.zip ;

3. Връзвате телефона с компютъра и отваряте iTunes;

4. Избирате телефона и натискате Shift и бутона Restore от iTunes;

5. От там избирате за firmware iPhone 3G 3.1.3 ;

6. След като restore-а свърши вече имате качен 3.1.3, който обаче НЕ Е АКТИВИРАН и няма как да го направите ( ако ви е фабрично заключен телефона ) без карта на AT&T ;

7. Пускате redsn0w и избирате за firmware 3.1.2 ( redsn0w не познава firmware 3.1.3, но от форумите прочетох, че може да го jailbreak-нете успешно, като му подадете 3.1.2 ) ;

8. След като redsn0w свърши пускате телефона и вече имате Cydia ;

9. За unlock ... отваряте Cydia отивате на Manage -> Sources и избирате repo-то на ultrasn0w ... ( зададено е по default ) ;

10. Инсталирате го, рестартирате телефона и готово.

Ако нещо се обърка, пускате телефона в DFU-mode и цъкате Restore в iTunes до 3.1.3 и пак отначало ...

------------------------------- за любознателните :

Какво не трябва да правите ( съответно какво направих аз :) )

1. Не качвайте blackra1n за jailbreak - не работи ;

2. Не ползвайте sn0wbreeze за jailbreak - след като си направите custom firmware iTunes има вероятност да ви покаже, че не може да го качи ( error 16xx )

2.1. Ако това стане Ви трябва iREB - който при мен не сработи ...

2.2. Ако пък ви иска да инсталирате libusb и сте на Windows 7 - недейте ... по едно време нямах клавиатура и мишка .. едвам се оправих ( слагах PS2 ) ;

3. Не ползвайте Spirit за jailbreak - не работи на неактивиран телефон ;

4. ОПАСНО : Не качвайте за unlock blacksn0w ако имате baseband 05.12.1 - защото телефонът забива и не тръгва повече .. ( пак DFU-mode Restore с оригиналния 3.1.3 и от начало :tooth: )

Редактирано от drinchev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти откри топлата вода направо!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

google линква предимно към англ. форуми ... :)

нали знаеш българите ... като нещо се развали, тогава отваряш упътването :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 3G фабрично заключен. Бях сложил 4.0 после 4.01 но в крайна сметка се върнах на 3.1.3 и тук ще си стоя.... При новите IOS 4 версий на софтуера системата е значително по-бавна дори само при работа с менюта и това е доста дразнещо, няма смисъл а да не говорим че ако пуснеш и Multitasking тогава става плачевно..... според мен най-разумния вариант ти е 3.1.3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спам–ухание се разнася в здрача...

Само внимавайте, че по здрач не се знае какво откъде ще ви изскочи.... :sarcasm:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

За съжаление това не бяха стъпките ...

Ето какво трябва да направите ако имате iPhone 3G 2.2.1 и искате да сложите 3.1.3 :

1. Сваляте следните firmware-и от тук : http://www.felixbruns.de/iPod/firmware/

- iPhone 3G 3.1.3

- iPhone 3G 3.1.2 ( ще ни трябва после за redsn0w-а );

2. Сваляте redsn0w 0.9.4 ( не 0.9.5 или 0.9.3 ) от тук : http://rs414tg.rapidshare.com/files/345395793/3423719/redsn0w-win_0.9.4.zip ;

3. Връзвате телефона с компютъра и отваряте iTunes;

4. Избирате телефона и натискате Shift и бутона Restore от iTunes;

5. От там избирате за firmware iPhone 3G 3.1.3 ;

6. След като restore-а свърши вече имате качен 3.1.3, който обаче НЕ Е АКТИВИРАН и няма как да го направите ( ако ви е фабрично заключен телефона ) без карта на AT&T ;

7. Пускате redsn0w и избирате за firmware 3.1.2 ( redsn0w не познава firmware 3.1.3, но от форумите прочетох, че може да го jailbreak-нете успешно, като му подадете 3.1.2 ) ;

8. След като redsn0w свърши пускате телефона и вече имате Cydia ;

9. За unlock ... отваряте Cydia отивате на Manage -> Sources и избирате repo-то на ultrasn0w ... ( зададено е по default ) ;

10. Инсталирате го, рестартирате телефона и готово.

Ако нещо се обърка, пускате телефона в DFU-mode и цъкате Restore в iTunes до 3.1.3 и пак отначало ...

------------------------------- за любознателните :

Какво не трябва да правите ( съответно какво направих аз :geek02: )

1. Не качвайте blackra1n за jailbreak - не работи ;

2. Не ползвайте sn0wbreeze за jailbreak - след като си направите custom firmware iTunes има вероятност да ви покаже, че не може да го качи ( error 16xx )

2.1. Ако това стане Ви трябва iREB - който при мен не сработи ...

2.2. Ако пък ви иска да инсталирате libusb и сте на Windows 7 - недейте ... по едно време нямах клавиатура и мишка .. едвам се оправих ( слагах PS2 ) ;

3. Не ползвайте Spirit за jailbreak - не работи на неактивиран телефон ;

4. ОПАСНО : Не качвайте за unlock blacksn0w ако имате baseband 05.12.1 - защото телефонът забива и не тръгва повече .. ( пак DFU-mode Restore с оригиналния 3.1.3 и от начало :) )

Здравей, тези стъпки които си описал дали ще сработи при 3GS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не. Марш да четеш в темите за 3гс и да научиш какво си купил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да си новобранец е трудно да си толкова не компетентен. @djoshko, не е трябвало изобщо да прибягваш до закупуването на различен телефон от нокиа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...