Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с проксимити сензора на iPhone


Severus

Въпрос

Въпрос към собствениците на iPhone 4- Имате ли проблеми с проксимити сензора?

Както знаете, в iPhone 4 проксимити сензора е изместен централно и по време на разговор се случва дисплеят да се запали и неволно с бузата да се натисне мют, спийкър или нещо друго.

Джобс каза, че се работи по този проблем, но засега отзивите за бета 2 и 3 на 4.1 са противоречиви. Някои казват, че е фикснат проблема, други казват, че не е.

Трети казват, че проблемът едва ли ще може да се фиксне изцяло софтуерно.

Реално, този бъг е много по-досаден от антената, защото няма никакво заобиколно решение, освен хендсфрий.

С тази безплатна програмка ще може да си тествате проксимити сензора: http://itunes.apple.com/bg/app/proximity-push-up-counter/id374908203?mt=8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Бати и решението!!! Можеха да го направят при разговор да се гаси целия екран, същия х*й ще е.

На мен до сега нито един път не ми се е случвало да натисна тъча с буза, ухо или к*р случайно :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няколко пъти ми се е случвало по време на разговор да ми се включи високоговорителя.

Първоначално Нокиите 5800 бяха така, но след това с по новите версии на софтуера оправиха този недостатък.

Надявам се и Apple да измислят някакво решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разберете, че няма как хардуерен проблем да бъде отстранен софтуерно.

Много подвеждащо.

Не винаги е необходимо да се отстрани механично хардуерния проблем! Достатъчно е да се премахнат последиците от него!

Често пъти, при нежелано отклонение от фабрично заложените хардуерни параметри, чрез промяна в алгоритъма за управление на модула, се получава необходимата компенсация и корекция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това е точно така, адаш - прав си. Въпросът е, дали ще се получи желаният ефект и дали ще се постигнат обявените параметри с "лекуване" на последствията. Хардуерното отстраняване на проблема отдавна е налично и ефектът му, не зависи изобщо от софтуерната версия. Сашо е запознат с "малката тайна".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какво общо има Сашо и сервизът му с това, което казах?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

E, да не ме разбереш погрешно. Изказвам лично предпочитание към отстраняване на причината, не към лекуване на последствията. За себе си мога да го отстраня сам - останалото е написано за другите, които биха проявили интерес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Искам да попитам всички с iphone 4 и IOS4.2.1 дали са забелязали подобрение с проксимити сензора. Защото сега ми се случва почти всеки ден или mute или на високоговорител да пусна.

Дали са намалили чувствителността.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не знам как успявате да го активирате това, досега нито веднъж не ми се е пускало нищо, а си говоря както ми падне

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Еми говориме си и започват да се включват .

На 3GS-ката нямах този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако телефона е на нормално разтояние, допрян и сензора е закрит, както и трябва да е, няма шанс да се натисне нищо!! Случвало ми се е в колата например да го държа с рамото и тогава го виждам как си свети и има шанс за натискане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

от 1 Месец го имам телефона и имам 1 ден и 14 часа общо в разговори и нито 1 път не ми се е получил такъв проблем... държа го по всякакви всевъзможни начини. Единствения бъг, който съм забелязал е когато пусна на високоговорител и след това го спра и го сложа на секундата на ухото то той не изгасва и не реагира, но изчакам ли 1-2 секунди и тогава го сложа, е те тогава си функционира както си трябва !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Преувеличава се и се хиперболизира както с "проблемната" антена ... От един месец съм с 4ката и никога не ми се е пускал по време на разговор проксимити сензора, а от както прочетох темата съм го въртял по всевъзможни начини - държал съм го с рамо, въртял съм го на 90 градуса, държал съм го наобратно, абе кво ли не даже си свалих тази програма PushUpCounter с нея имаше мноооого малко отклоняване но съм сигурен, че и на по старите модели ще е така ... А колкото до проблема с антената - няма такова нещо никога не съм губил обхват а съм го държал на проблемното място (долния десен/ляв ъгъл) А от както съм с този калъв - http://dice.bg/item4277 обхвата е по-добър винаги е на max преди падаше с 1 чертичка сега сичко е FULL :yahoo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Абе забавяне има, това не може да се отрече, но не е фатално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На мен сензора постоянно ми прави проблеми!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Подстрижете си космите в ушите и проблемите с проксимити сензора ще изчезнат магически :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това е снимка от представяне на нова версия на iOS от самия Джобс. Коя по-точно, надявам се ще се сетите сами.

Мисля, че ще опресни паметта на всички, които продължават да разсъждават относно това има ли такъв проблем или няма.

iphone-4-proximity-sensor-issue-500x331.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Откакто сложих 4.2.1 досега веднъж не съм имал проблем с натискането на бутони по време на разговор.

С 4.1 направо бях откачил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И аз забелязвам, че проблема с проксимити сензора, който имах вече е оправен с 4.2.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ми се вярва да е оправен.

Аз си смених телефона с нов, с новите болчета и сега определено е добре!

Може би вече има хардуерна намеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, купих си iPhone 4S втора ръка от човек и първото нещо, което забелязах е, че екранът не гасне, докато говоря. Продавачът твърди, че не е имал този проблем и се разбрахме да разгледам настройките и ако не се оправи да му го върна. След като го взех му направих Reset на настройките, но според мен това не би трябвало да е причина да не изгасва дисплея по време на разговор.

Какво може да е станало освен хардуерен проблем, защото телефонът ми харесва и не искам да го връщам и евентуално колко горе-долу струва подмяната на сензора, ако се разберем например да не му връщам телефона, а той да покрие ремонта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С рестор хардуеър не се оправя .......

Сменян е дисплея най-вероятно с неоригинален , оправя се лесно но трябва да се разглоби целия телефон

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И с какво ще навреди софтуерната проба!?

Освен ако не е заключен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...