Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Телефона ми губи обхват


morqka

Въпрос

Здравейте,

имам проблем с обхвата на телефона. Вчера забелязах че на места ми изписва "няма обхват", а на същото място други телефони примерно нокия за 15 лв. има пълен обхват. Възможно ли е проблема да е софтуерен, или отива на хардуер? Ако някой е имал подобен проблем дали след рестор би се оправил обхвата?

Това което пробвах е да рестартирам телефона, да пробвам с друга карта, да изтрия всички настройки но резултата е същия.

телефона ми е 2G 8GB 2.2.1

Благодаря предварително за всякаква помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Колега , само го ресторнах и това беше ... при теб какво прави ? Ако не си правил рестор , прочети във форума как става и действай ,няма нищо сложно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

screamers, случайно да си с глобулска карта, и нет спрян от сбсетингс? Ако е така, то имам "рецепта".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами правил съм, много рестори, но не помага...

Не съм с глобулска карта а с мтел. и нямах проблем, но доколкото прочетох в руският форум, проблема на телефона може да идва от прегряване.

Дори Авелики, не можа да пребори този проблем, (искам да му благодаря за това че се опита да ми оправи телефона) МЕРСИ ПИЧ !!!

Ами това е, пратих го в щатите от кадето съм го и купил и ще видим тамушните пичове, дали ще ми го върнат работещ или просто ще си имам един 32ГБ. айпод !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Някой има ли нова информация по темата? Един познат ме помоли да видя какво е станало с телефона му (2G 3.1.2) и "симптомите" са същите, като описаните в тази тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

изключи си 3G-то.Голяма вероятност има , ако си отварял телефона да си прекъснал кабелчето за антената, имах такова 2G ... ако е това проблема , пиши ми !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За да съм максимално точен- телефона е на приятел на моя приятел :biggrin: Не знам дали е отварян, но външния му вид е ужасен. Спрях 3G-то, но не забелязвам подобрение. Ако имате други идеи ще се радвам да ги споделите. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Как така давате съвети да се спре 3G-то на iPhone 2G и още по чудното е как спирате 3G-то на iPhone 2G? :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Прав си mupo. Просто съм махнал 3G от Set Toggles на SBSettings. Грешно се изразих в предния пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С 3г съм, 16гб, в момента съм с 3.1.2 custom на Aveliky (този без приложенията) ФЗ е телефона, обхвата ми пада когато си иска, по описаната схема от другите изпитали този проблем, същото се случва и с GPS-ите! Първо на първо много трудно (бавно) се закача и постоянно казва, че губи сигнал, без причина. Правих милион рестори, с различни версии... никакъв ефект...

Предполагам, че проблема е хардуерен... знам ли...

Ако имате някаква представа, явно вече сте мислили по въпроса... моля споделете го...

Кажете има ли смисъл да го изкормя телефона, да му човъркам по платките или знам ли и аз какво да му направя....Мъчно ми е да го изгърмя в земята, обаче на милия нищо друго не му се пише, ако не започне да работи в найскоро време....

Sladichuk: :bravo: :fire: Не знам кой ще изгърми първи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пробвай един чист рестор(без ти да посочваш фърм), и после го джейлни с blackra1n/отключи с blacksnow и виж какво ще се получи. Понеже е ФЗ, най - добре първо намери карта АТ&Т(посочил си че си в щатите) за да го активираш, после джейл.

Ако нямаш карта - след джейл-а инсталирай pushfix и afc2add от сидиа(първото е за мейл-а, ютюб и пр.,второто за да виждаш всичко в тела с айфънбокс).

Естествено пиши отзиви каква си я свършил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това е останало от лятото... Не съм в щатите вече. Дали няма да се ъпдейтне модема и да не мога изобщо да го ползвам като телефон? Гледам няма никакво развитие по отключването на новите фърмове.... ако се заключи телефона това означава, че и гпс-ите няма да работят... Нали така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Нищо не гледаш :evil:

Има и джейл и ънлок!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Просто реших, че може да е за стария бейсбанд... :Wink:

Та... Свърших работата.... Три дни телефона си работеше без никакъв проблем, що се касае до обхвата... Уви не можах да пусна YouTube... ("Cannot Connect..") четох за проблемите с PushFix-a, така че това ще го оправя като му дойде времето...

Друго... След трите дни нормално ползване ми се наложи да пътувам и реших да си пробвам гпс-ите... Инталирал съм си и IGO и Sygic... Като пуснах IGO - никакви проблеми. Захапа на секундата... Като пуснах Sygic... Не можа да позиционира... Телефона автоматично изгуби обхвата... и така... След това телефона ми пак почна да си прави номерата от преди... един нормален разговор не може да се проведе...

Има ли някаква логична връзка за това.... Знам, че гпс-ите ползват същата антена като телефона, но само за приемане на инфо... Или просто двата гпс-а си омазват пътищата и заради това става целият бизнес.... Както и да е... ще му направя рестор отново тези дни и няма да го пълня с хиляда глупости... Ще пиша пак...

:geek:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Всички имащи загуба на обхват поради кофти "хактивиране", да метнат едно око на ТОВА.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Моя телефон, втори път за 3 дни губи обхват :evil:

Първия път се оказа че даже и картата е изгоряла нещо, че я сменях :evil:

Днес пак се загуби, но в друг телефон картата работеше.

След около час пак я сложих в iPhone-а и си намери обхват :smile:

Засега работи

пп.От една седмица съм с 3G карта на Мтел и нямам никакви грижи с обхвата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...