Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Пробване на собствени приложения


iHustle

Въпрос

Здравейте,

как мога да си слагам приложения на телефона, които сам съм билднал с XCode? Трябва ли задължително да е през iTunes или има и някакъв друг начин без да синхронизирам? Ако може някой да обясни, тепърва почвам да се занимавам с програмиране за iPhone и не са ми ясни някои неща :D Предполагам, че ще имам още въпроси след това! Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

14 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Няма нужда да ги качваш от iTunes - от там се качват приложения само под формата на ipa пакети. От XCode можеш да кажеш диретно Build&Run и самия XCode ще качи приложението на телефона ако си избрал Device като Active Target на проекта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мерси за отговора!

Опитах начина по който каза, но т.к. не съм iPhone developer и нямам Code Sign не мога да билдна в релийз (и таргета да е айфона) или да дебъгна на телефона! интересно ми е дали има друг начин? Ако не ще трябва да платя тия $100 :sad: Но да приемем, че мога да билна арр в релийз, как после мога да го кача някъде и хората с джейлбрейк да могат да го свалят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

alxx: Последно мнение НЕ СЕ ЦИТИРА!!!

Да така е, ама нали трябва някак си да го тествам при мен! Нямам идея за приложение, още съм съвсем в началото на правенето на арр за иОС, но са ми нужни отговори за някои неща :sad:

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@alxx - sorry

по темата, опитах но:

Apple Online Store is unavailable

Your country either does not have an Apple Online Store or does not offer Apple Developer Products for online purchase. To complete the purchase of your program, you will need to complete and fax the Purchase Form below.

някакви идеи все пак как да се регна онлайн?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи разпечатваш си формата, попълваш я и изпращаш факс.

До 24 часа на посочения пощенски адрес ще получиш указания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@bgdn - мерси за инфото, тия дни ще пращам факса, че времето си минава :tease3:

Редактирано от gorgior
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само да ти дам един бърз жокер, името с което си се регистрирал и името на картата, с която ще извършиш плащането, трябва да съвпадат ;-).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Бих искал да се върна към началото на темата и да задам подобен въпрос като първия в тази тема. Скоро ми дойде на акъла да пробвам да напиша собствено елементарно приложение за iOS. Инсталирах си XCode 4 и след много четене и тестване и писане постигнах успех и подкарах приложението, което исках, но в емулация. Сега съм тръгнал да се боря с това, да го компилирам като IPA файл и да мога да го инсталирвам на JB iDevices. Прочетох много по темата отностно dev сертификати и Sign, но не ми се иска да мина по правилния ред и да платя 100$, защото не се знае дали ще ме запали програмирането на iOS приложения в бъдеще.

Има ли някой, който може да даде едно рамо за начин, по който да генерирам IPA и да мога да я сложа в телефона, без да съм платил за сертификат в Apple? Аз ще продължа да чета в мрежата за възможни варианти, но все пак, ако някой се е сблъскал с това бих го помолил да даде малки напътствия.

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами има решение. Правиш самоподписан сертификат, пачваш xcode така че да го използва него и си готов.

Тук е описано как:

http://www.alexwhittemore.com/?p=398

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@julianstefanov - точно така. За XCode3 е. Аз него използвам като основен, защото 4-ката все още има няколко много досадни проблема което я прави неизползваема в големи проекти. Много други хора също чакат 4.1

Относно 4.2 никога не го слагай на толкова горна версия. Винаги установявай по-долна. Да кажем 4.0 или както аз правя 3.0. Така хората с по-стари телефони (или не обновяващи по една или др. причина) ще могат също да използват софтуера ти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за съвета. Малко по-късно вчера, след като го направих и качих на моя телефон, тръгнах да го качвам на жената, и като ми каза накрая, че версията е стара ми стана много тъпо :)

Свалих го на 3.0 сега, както ти каза и вече няма проблеми, но 2 надписа в приложението липсват при нейния телефон с 3.1.2, както и не показва иконката си, а стои бяло правоъгълниче.

Ще видим какво ще го правя.

Колкото до XCode-то. Да ти кажа, аз за първи път сядам да се занимавам с него и няма как да знам коя версия е по-читава, но реално тази за момента ми върши работа. Не мисля да правя големи проекти поне за сега :)

RDeeJay (iOS 3.0+)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...