Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

PwnageTool за iOS 4.1 (Само за 3Gs със стар боотром) Не официално!!!


John Digweed

Recommended Posts

c54d87b89b7dfc7f.jpg

Това е не официална версия на PwnageTool, моднат PwnageTool само за iOS 4.1, и iPhone 3GS със стар боотром.

Тази версия не е от DevTeam, и разработчиците не дават 100% резултат.!

Всичко правите на ваш риск и страх.

Нужно е

* Моднат PwnageTool Свали

* Оригинален фърмуер за iOS 4.1 за iPhone 3GS Свали

* iTunes 10 на вашия Mac

* iPhone 3GS със стар боот

* Трябва да сте имали джелбрейк на по нисък фърмуер (не и със SPIRIT, или jailbrakeme.com ), или да имали качен къстм фърумер.

След като направите къстъм фърмуер със PwnageTool, iPhone 3GS-а вкарвате в Recovery Mode, и рестор.

Възможни проблеми.

Ако иконата на Cydia е в бял цвят то добавете репото http://apt.saurik.com/cydia-3.7 и направиете всички ъпдейти който предложи Cydia .

Ако имате проблем със пускането на Mobile Safari, то добавете в Cydia репото http://repo.woowiz.net, и инсталирайте фикса Safarifix.

Това е.

gorgior: Ако все пак решите да се пробвате, не забравяйте, че трябва да имате запазени SHSH файлове в случай че нещо се обърка - за да можете да се върнете на по-ниска версия!!!!

САМО ЗА 3ГС СТАР БООТ

Със активация

Свали

Без активация

Свали

10х to s7ranger (Ukrainiphone)

Тези от вас който имат джейлберйк със Spirit, също могат да ресторнат със къстъма, НО преди това трябва да сте добавили репото (http://repo.woowiz.net) в Cydia, и да инсталирате фикса Spirit2pwn

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ресторна с тоя custom firmware, който получих. Стои ми на Preparing iPhone for restore и после грешка 1604.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да смениш USB порта, към който си включил кабела на телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант някой да ми даде такъв custom и да пробвам, защото точно в момента не мога да си буутана МакОс

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също инсталирах, няма проблеми с Safari & Cydia

Но не мога да сложа SBSettings, което не е болка за умиране. Но не мога да намеря AppSync за 4.1, на някой да му е попадал ?

Също АппСторе, казва unable to purchase ама си ги сваля нещатата :)

Редактирано от tashev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

САМО ЗА 3ГС СТАР БООТ

Със активация

Свали

Без активация

Свали

10х to s7ranger (Ukrainiphone)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потърси 1604 във форума и ще намериш теми с по 18 страници :angry:

Не ви ли омръзна да задавате едни и същи въпроси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като потърся какво ще намеря??? Половината теми за 3G, другата половина не са ама грам подредени и има в някоя тема някъв линк, който разбираш ли е от старата версия на форума и темата не може да бъде намерена...

Трудно ли е 1 път вместо да се заяждате с някой просто да му помогнете??? Разбирам един и същи човек да пита по 1000000 пъти за едно и също нещо и да му пилите!

Редактирано от o3Mo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Грешка 1604 я дава когато се опитваш да качиш custom FW на устройство което не е jailbreak-нато и това го пише в една от темите, специално проверих преди да напиша предното си мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Устройството е jailbreak-нато. Тогава какво правим ??? Трябва ли да кача нещо допълнително от сидия да кажем или не ??

Редактирано от o3Mo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не зная в кой режим си опитал, но ето ги трите възможни:

Опитай без да вкарваш телефона в Recovery mode т.е. както си работи телефона

Опитай в Recovery mode

Опитай от в DFU mode

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И в трите режима опитах, файловете от апп дата местих и пак 1604 за това питам... Всички начини, които намерх в нета пробрах и не става

В DFU дава 1600.

Редактирано от o3Mo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да качиш кастъм , трябва да не си джейлбрейвал със спирит или jailbrakeme.com. Ти с коя версия си сега и как си джейлбрейкнал телефона си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре вече разбрах къде е проблема, направен ми е jail с jailbreakme.com . Иначе съм с 4.0.1 и исках да кача този къстъм, но явно няма да стане и пак ще си кача 4.1 без jail

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш запазени сигнатури за 3.1.2 или 3.1.3 върни до тях и от там с кастъм. Но за 3.1.3 след спирит трябва да качиш от сидия едо фиксче, което оправя нещата и могат да се качват кастъми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Метода е тестван от мен и работи!

Имах проблем с грешка 1604 и ето как го оправих:

1. Вашият телефон трябва да е 3GS(със стария iboot). Не трябва да е правен jailbreak със Spirit или Jailbreakme.com, защото дава грешка 1604(не дава да се слагат custom firmwares).

2. Ако имате възможност сваляте до 3.1.3 и jail-вате със Spirit.

3. Стартирате телефона, пускате Cydia и добавяте репо - http://repo.woowiz.net/

4. От WOOWIZ слагате пача spirit2pwn.

5. Вече сте готиви да сложите новия изпечен custom firmware 4.1

Възможно е след като вече сте с jail-нат 4.1 да не ви тръгне Cydia. Това се оправя като си свалите инсталационен файл на cydia и го инталирате ръчно(аз го напраих с iFunBox).

Имах проблем и със стартирането на Safari. Просто изхвърляше. Както е написано в първия пост от темата, сваляте от WOOWIZ пача safarifix и всичко е ОК!

Редактирано от o3Mo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само един може би излишен въпрос.

Аз в момента съм с къстам 4.0 и отговарям на всички условия, да не стане само нещо с беизбанда че колегата е с фо телефон а аз не съм.

И някакви впечатления за къстама, разлики в работата и подобрения .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Впечатления за кътъма - Jailbreak :rolleyes::D и върви абсолютно нормално, поне при мен.

А иначе за baseband-а мисля че трябва да си качиш версията, която е с активация. Но не съм сигурен.

Трябва да знаете,че има доста приложения от сидия, които не могат да се качат. Това не е защото не ви се получил jail-a, а просто няма излязъл официален jail и нямат support на 4.1 .

Редактирано от o3Mo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...