Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да добавим българските празници в календара


BANNN

Recommended Posts

Помоли познат с мак да ти направи временно локален юзър в мака и оттам да се логнеш в клауда. После си качваш всичко, лог оф и триете акаунта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам мак, но е пенсиониран и трябва да видя къде в шкафа съм го оставил

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извадих мака, изчистих паяжините, добре че пазя зарядното още. С мака стана фокуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ето сравнително лесен начин да инсталирате дадените по-горе календарни файлове:

(моите у-ва са iPhone 13 mini с iOS 16.2; Windows 10, всички у-ва са вързани към една и съща wi-fi/lan мрежа)

1. Сваляте една програмка- Rebex - потърсете я. Малка, безплатна, включва няколко вида сървъри вкл. http и https и не се инсталира. Разархивирате и стартирате EXE-то.

2. При стартиране рограмката си създава папка wwwroot, в която копирате .ics-файла (желателно е да го преименувате, например: 1.ics), натискате Start-бутона на програмката.

3. Отваряте апликацията календар, add subscription calendar и в полето subscription url въвеждате: http://[computername]:1180/1.ics - потвърждавате и готово.

 

малко пояснения: [computername] замествате с името на вашия компютър в мрежата; 1180 е автоматично настроен по подразбиране порт от програмата; 1.ics е името на файла, който искате да добавите в календара (в примера е преименуван за по-лесно въвеждане)

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно бих казал че е синхронизацията с google календар. Просто добавяте или се абонирате за календарите които желаете в google календара, и просто се добавяте google акаунта в календара на apple в iphone. Това е, без нужда от компютър, или разни съмнителни програми

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 месеца по-късно...

Някой може ли да даде линк към Православния календар за 2024 г.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди време съм сложил някакъв календар с Български празници и сега ме знам как да го махна, ако може малко помощ ще съм благодарен, не е вързан към никакъв акаунт като влезна в “календари” не го показва нито в gmail, нито в iCloud. При смяна на телефоните се появява отбива, явно е вързан някъде в някой облак, но вече нямам идеи къде да търся.
267ad63acc5a7d086d9317aedd4a23e5.jpg

Единственото което ми идва на акъл е да го махна да не го виждам, но ме дразни и бих искал да го няма.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом пише абониран значи е търсиш в настройки, календар , регистрации и от там се опитай да го махнеш.


Sent from my iPad 9 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

a71d0952f2fdf3a394c58e73274c2eac.jpg
Няма го там за съжаление :(


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Натисни удивителния и вътре най-долу в менюто изтрий календара.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имам същия календар. В менюто на удивителната няма “изтрий”. Никъде не може да се изтрие от телефона. През компа в айклуд не съм проверявал. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да се опита от iCloud на телефона. iCloud Calendar да се смени мейл акаунта. Обикновено там са 3. И тогава може да излезе опция за изтриване на ненужния календар. Не съм опитвал, но е възможно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес след работа ще пусна линк към Православния календар за 2024 г. в двете версии, както до сега съм го правил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за именните дни само можеш ли да сътвориш?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така след кратко изследване, виждам че го имам и аз и според мен това е вграден календар ако си на регион България.
Със сигурност не съм се абонирал за нищо, но след като си на регион USA и имаш техния календар, предполагам че е така както казвам по-горе.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е вграден, тук от форума съм свалял файла и съм го добавял ръчно на телефона. В удивителната няма опция за изтриване както и други колеги отбелязаха.
Не знам ако го вържа към комп дали няма да излезе някъде опция за изтриване, на телефона съм го изръчкал всичко и няма.

П. С. Най ме дразни че Стефанов ден е на 26.12, вместо на 27-и.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече и аз мисля , че е по дефолт. Също го имам и ако е абонамент или от форума ще може да се изтрие. Лично мнение.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По дефолт е, смени на USA и ще ти излезе техния календар и този ще изчезне!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2024 (L) Православен календар - съкратена версия

2024 Православен календар - пълна версия

За да можете да премахнете календара (календарите) ако решите да не го (ги) ползвате, го (ги) добавяйте като "New Calendar / Нов Календар". Съкратената версия включва само дните, православните църковни празници и имената на православните светци които се споменават в съотвения ден. Пълната версия е както изглежда самото синодално църковно календарче.

NB. добавяне директно в приложението "Calendar" на iPhone (тествано на 13 pro max, iOS 17.2.1)

свалете файла и си го пратете като прикрепен файл на емейл адрес който отваряте с приложението "Mail" в телефона си, отворете прикрепения файл в приложението "Mail" от изгледа с всички събития изберете в десния горен ъгъл (прибави всички - Add All), изберете в кой календар да се добавят събитията или направете нов календар от долния ляв ъгъл (за предпочитане, ако искате след това да го изтриете) натиснете "Done" в горния десен ъгъл, отворете си приложението "Calendar" и проверете дали всичко е ОК

може новият календар да се създаде предварително, че при мен в един от тестовете, не го направи с бутона долу в ляво и ги вкара в личния календар.

Редактирано от MacIlian
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@venelin111111, мога да сътворя всякакъв календар, стига да имам необходимата информация сортирана на по дни или поне в някакъв приличен табличен вид от рода ден-информация, ако някой я подбере, ще го спретна, но за жалост не ми стига свободното време, за да я събирам по сайтове и да я проверявам колко е достоверна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За именните аз бях постнал един, пращам линк пак.

webcal://p126-caldav.icloud.com/published/2/MTE5MDMzMDYyMzExOTAzM8ANArs8QUIKuZLV5Nt-Yk_TlunxBM_Kt5ZZMEn-fa9gdxga0mlE1emFCdPvEFTPRITiICAUsis3IwR8Hj0ze-0


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...