Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iOS от 4.1 до 6.1.2 (Custom FW) с помощта на Sn0wbreeze 2.9.14 (за Windows)


John Digweed

Recommended Posts

  • Отговори 417
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    75

  • Grievous

    27

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    9

Как да отключим iOS 4.1 (стар baseband)? След като iTunes е готов с рестора, можете да ползвате тази тема за отключване с помощта на ultrasnow.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де аз съм със 3Г ФЗ...Ще мога ли да го отключа и как?Мерси

B)

"Приготви" си къстъм + хАктивация. Не питай как!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой имали проблеми с youtube?Незная какъв фикс да му сложа вече,пробвах със всичките.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой имали проблеми с youtube?Незная какъв фикс да му сложа вече,пробвах със всичките.

1. активация с универсална/оригинална карта (продават се)

2. Push fix, push doctor, youtube fix 1,2,3,4..

Пробваш един, рестартираш ако не стане следващия - почни с Push doctor след него пробвай youtube fix-овете

За да нямате проблемите със скайп и порт 80, за които каза alxx :

Влизате в скайп, отивате в инструменти>настройки>разширени>свързване и махате отметката на "ползвай порт 80 и 443 като алтернатива за входящи свързвания"

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен, ти с 2.0.2 ли го правиш??

И аз го ядох...и не знам още причината. Някой без проблеми с айтюнс?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз. И двете 3G, които ресторнах се връзват и синхронизират с iTunes.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено има някакъв проблем с този custom FW. Какво ли не пробвах и не ще, и не ще... Пробвах първо собственоръчно направени кастъми, после качените тука варианти и без активация, и със, и все същия х.. Само през Recovery Mode първо пробвах като на всеки опит се натъквах на грешки от 16xx серията. С всички описани начини във форума, из нета, че и на сайта на Apple в Troubleshooting частта преодолях тези грешки, но почна пък error 21. Айде пак всички описани решения, разбира се несполучливи. То не бяха рестартирвания, смяна на юзъри, на USB портове, на компютри, изключване на антивирусни и файъруоли и т.н. От DFU пак същия грездей! А само докато му подам официалния iPhone1,2_4.1_8B117_Restore.ipsw го налапа като...няма грешки, няма проблеми! Ще изчакам друг по-сносен от този джейл засега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При iPhone 3G най лесния начин е:

1. - Сваляте версията на 3.1.2.

2. - Правите джейл с blackra1n.

3. - Ресторвате с направения костум фирмуер от нормален режим(без грешки).

4. - Радвате се на 4.1

При този вариянт ако сте с фабрично заключен телефон не ви трябва СИМ карта за активиране на нито една от версиите.

- Blackra1n активира и джейлва.

- Sn0wbreeze ресторва, активира и джейлва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези от вас, които са с ФЗ 3GS и в момента изцяло зависят от кастъми:

Не ползвайте повече метода и кастъмите в тази тема! Поне, докато не намеря причината за омазването на фърмуера за 3GS ФЗ/old boot.

В какъв филм се вкарах - само аз си знам, отне ми около 6 часа :D

Има два варианта - или оригиналният фърм iPhone_2,1....4.1_Restore.ipsw в темата "Всички налични..." е GM със сменено име, или снегомразецът е направил най-куцият инструмент за джейл който съм виждал!

Проблемът който видях е че след качването на кастъма - тюнсът не може да стартира бекъп сесия, съответно и не може да синхронизира. Причината?

Половината бъндъли в кастъма, са с дата 16.08, т.е. от 4.0 или 4.1GM(от тях намерих следи) и поради противоречието във версиите, тюнсът не ще и не ще.

Решението( половинчато) е следното:

Качвате си айфайл от синфул(работи), влизате във var/mobile/media/itunes_control и триете всички системни файлове на тюнса.

var/mobile/media - най-отдолу, под папките има няколко файла, свързани с тюнса - и тях(трябва в настройките на ifile да сте дали да показва hidden files).

Влизате във system/library/backup и триете domains.plist(мисля че там беше), рестартирате. Сега ще можете да си качите контактите и някои приложения, накрая на синка - естествено пак с грешка. Временно решение е, но съм с дърт комп и не мога по-бързо :tooth:

Моля, ако някой е правил официален ъпдейт на 3GS с 4.1(т.е. натиснал е restore и е оставил тюнсът да изтегли FW-то), да качи фърмуера някъде и да ми прати линка. :tooth:

Edit: За да е още по-завъртяно, проблемът е само под WinBoz, на MacOS всичко е чук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма такъв проблем,всичко си работи нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с три кастъма от тази тема, включително моят собствен. Ако си го правил сам - откъде свали оригинала? Как го качи - в дфу или рикавъри?

Ще качиш ли и твоя фърм?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния е от форума.Ресторвам от рикавъри мод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ФЗ 3Г и на мен не ми излиза в ай-тюна. Махнах 10-ката, сложих 9.0.2 и при плъг на ай-фона изпсва, че за да го синхронизира се изисква айтюнс 10 /т.е. засича, че телефона е с ОС 4.х/. След това инсталирах отново айтюнс 10, но нищо. Явно някаква защита в айтюнс 10..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен с Sn0wbreeze 2.0.2 стана най на края ;-))

Как- и аз не знам.

Викам си-"айде за последно" -и Айтюнса го намери

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана на ифон 3г ;) без никакви проблеми и забележки. Невероятно супер мега хипер по бърз :) и сега си слагам Game centre i HDR camera :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде малко реални отзиви:

Желаещият бърза слава снегомразец, е забъркал hActivation bundles от моднати такива за 4.0 и 4.1GM. Именно поради тази причина става кашата с айтюнс. Рецептата е само една - правете си кастъми БЕЗ ХАКТИВАЦИЯ, намерете си карти, към които са ви заключени телефоните и си направете нормално активиране.

Само така ще се лишите от "удоволствието" да се разправяте с грешки. Аз минах по този път(благодаря ти Aveliky)и вече всичко е наред(е,засега ;)).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен също даваше постоянно грешка 16хх "Без Активация и ФО телефон " и накрая се изнервих. И с iREB го ресторнах до 4.0 и чак след това сложих къстъм 4.1 за 3G и всичко си е ок вече,

Макар че гледам днес много бързо ми замина батерията . Предполагам че е от SBS или от Активаторът :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще взема една карта на АТ&Т и ще пробвам да сложа костюма без хАктивация...някой пробвал ли е тоз вариант ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше прочел пост #56(два поста по нагоре), щеше сам да си отговориш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен момчета много странно положение... 3G ФЗ iTunes 10 стои в изчакващ режим и не ресторва с къстъма. Пробвах да си направя сам но snow-а не тръгва, същото положение и iReb и то не тръгва. С XP съм незнам как да го оборя тва чудо. От 3.1.3 минах на 3.1.2 и пак не ще да захапе. Пусках и спирах скайп оправих му настройките все тая....

Някакви идеи и предположения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След 8.2 и iTunes изисква .net framework за да работят всички функции, не само програмите за джейл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стоя с един заключен 3GS от 1 седмица и ежедневно следя постовете. Постоянно ми дава грешка 1600 вече на 2 компютър.

Не мога да разбера 2 неща.

1. Кой фърмуер да кача когато 2.0.2 ми даде за първи път browse (щото с кастъмите не става) Някакъв оригинален ли? От къде се взима

2. Как да проверя дали имам .net framework на компютъра

с Win 7 съм

Благодаря

Пламен

След 8.2 и iTunes изисква .net framework за да работят всички функции, не само програмите за джейл...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1. Оправи си профила според правилта!

2. Прочети темат от начало до край, има готови къстим. Защо посочваш готов къстъм в Sn0wbreeze ? :angry:

3. Control Panel/Add or remove programe, там можеш да провериш за net framework.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...