Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak за iOS от 4.1 до 6.1.2 (Custom FW) с помощта на Sn0wbreeze 2.9.14 (за Windows)


John Digweed

Recommended Posts

Той е джейлнат в мометна, проблема че сидия в момента директно си дропва и няма инсталирано SSH за да свърша нещата от пц-то преди да се е рестартирал отново.

Те условностите са му много май на тоя телефон :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 417
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    75

  • Grievous

    27

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    9

Пробвай да я разкараш с терминал - логваш се като root, после dpkg -r com.saurik.....и я преинсталираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къстъмите качени от John не ъпдейтват бейзбанда предполагам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо НЕ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече 5 пъти качвам firma и не става и не става ....

Пускам iREB-4.0.x-4.1.exe избирам Online Mode вкарвам iphone в DFU режим. Пускам iTunes 10 Shift + Restore качва Custom FW и накрая ми дава това

klz1287965573s.png

Помагаите :mellow:

Редактирано от B_A_D
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти чете ли в темата въобще? Правиш поне една генерална грешка, описана многократно тук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето как стана при мен .. използвах iREB Online Mode .. после използвах custom качен тук и всичко мина наред .. Телефона е iPhone 3G ФО !! Благодаря на всички !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко също мина гладко. 3GS, ФЗ, old boot. Единствено YouTube не можах да подкарам, но видях, че PushFix не работи на iOS 4.1 все още...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докторът си работи. А ти, можеше да си намериш карта за активация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с PushDoctor, но не стана с него за съжаление. Сега съм изтрил всичко. Надявам се да не са се намазали нещата, защото четох някъде, че батерията се drain-вала по-бързо. Ще чакам PushFix за iOS 4.1 ...

P.S. Сега забелязах, че ми излиза същата грешка като на колегата по-горе: iTunes could not backup... Активация с карта ли е единственото решение?

Редактирано от didoriginal
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намери си активираща карта и чети тук: http://bgiphone.com/topic/764-push-eaeai-naa-neoaa/page__view__findpost__p__32034

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено има някакъв проблем с този custom FW. Какво ли не пробвах и не ще, и не ще... Пробвах първо собственоръчно направени кастъми, после качените тука варианти и без активация, и със, и все същия х.. Само през Recovery Mode първо пробвах като на всеки опит се натъквах на грешки от 16xx серията. С всички описани начини във форума, из нета, че и на сайта на Apple в Troubleshooting частта преодолях тези грешки, но почна пък error 21. Айде пак всички описани решения, разбира се несполучливи. То не бяха рестартирвания, смяна на юзъри, на USB портове, на компютри, изключване на антивирусни и файъруоли и т.н. От DFU пак същия грездей! А само докато му подам официалния iPhone1,2_4.1_8B117_Restore.ipsw го налапа като...няма грешки, няма проблеми! Ще изчакам друг по-сносен от този джейл засега.

Имам същият проблем като твоя, вече 5 ден се мъча да направя нещо, но не се получава. Изчетох всичко из този форум и още доста други.....всеки път се някоя грешка от 16хх.. Един единствен път стана нещо, но като тръгна телефона нямах иконата с слушалката и не можех да говоря. Както и да е де, явно причината за неуспеха е в мен и аз ще чакам някой друг по-сносен джейл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Причината е,че подминавате детайли в постовете - всичко е обяснено!

Оправи си профила и то веднага! Няма да мятам боб, за да разбера за какъв тел и с каква версия говориш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите, 10 начина пробвах, не става и не става. 3-пъти ресторнах до 3.1.2, 6 къстъма направох, с активация и без активация.

На iTunes само си пише "Preparing iPhone for Restore..." и най-накрая грешка (1604).

На телефона само си стои iTunes с кабела и това си е. :)

Някои ако ми помогне ще съм му много благодарен.

Мерси :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като се опитам да сложа 3.1.3 дава грешка (2002) :Wink:

едит: пуснах "RecBoot" и рестора тръгна.

После като му дам рестор с къстъма, пак ли да му пусна "RecBoot" или не ?

..... и от 3.1.3 не се получи, пак същата грешка :)

Редактирано от gatankata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

направих всичко по описанията обаче не ми излиза cidya-ta как да я добавя ?!?

Windows 7 64 битов

опитвам се да кача IOS 4.1 и го качвам но сидиата не ми излиза след като свалих iPhone1,2_4.1_8B117_Custom_Restore_No_Activated.ipsw

се оправи

ся ще пробвам на другият ми телефон който е ФЗ и пак е 3г

Този град какъв е: Cherven Brqg ???

Къде живеете в момента (задължително да се попълни на кирилица).

Редактирано от Aveliky
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Попълни си профила, иначе вместо сидиа - ще ти излезе странен оранжев цвят върху ника. Боб ли да метна, на какво у-во качваш или да се обадя в ТВ СКАТ, на ясновидците?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, прочетох темата...... но понеже съм си предпазлив а и напоследък нямам много време да се ровя във специализираните форуми, моля някой от по-разбиращите от мен да ми помогне с няколко насоки. Първо какво имам:

iPhone 3GS от AT&T

Jailbroken - не си спомням дали ползвах Pwn или blackra1n но беше едно от двете

Unlocked - ultrasn0w

Modem - 4.26.08

Firmware - 3.1.2 (7D11)

Old bootrom - не ми се налага да го минавам през blackra1n всеки път, когато ми падне батерията

Всичко по-горе съм постигнал благодарение на съветите в този форум, за което благодаря. Сега реших, че твърде дълго съм на 3.1.2 и ми се иска да сложа 4.1. Та във връзка с това няколко въпроса:

1. Ще стане ли с последните custom-и, който са качени в тази тема (определено нямам време да правя свой cutom)?

2. В коя тема е описано ръководството за рестор на къстъм фърм?

Благодаря предварително. (не ме съдете прекалено строго - обичам да се занимавам с машинките но все по-малко време ми остава да вникна в проблематиката, а мразя да работя по метода на "проби и грешки").

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преди малко ресторнах с готовите къстами направени със новия Sn0wbreeze 2.1,

разбира се през iREB иначе ми дава грешка 16..

Всичко си мина по план, изписва че къстама е качен и тем подобни но след като се рестартира

ми забива на снежинката и стои така от 30 мин. Моля дайте съвет или помощ!!!

Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стана, но след като си направих сам къстъм със Сноубрийз 2.02

С 2.1 само забива - и готовите и аз праих нови, не и не.

Цял ден изгубих но вече съм и аз с 4.1 сега слагам малко програми и всичко е ОК

Успех на всички които се мъчат още.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Прочетох всичките коментари по темата ... но все пак , за да съм сигурен нека обобщя какво мисля да правя, а ако можете вие да ми кажете дали ще се получи така... Телефона ми е 3Г ,ФЗ , 3.1.2 , 05.11.07 , Windows Xp , iTunes 9.2.1.4 .

1) Свалям Custom FW за iPhone 3G със активация(4.1) напреавен със сноу 2.1

2) Инсталирам си Net frameweork 4.0

3) Инсталирам през айтунс със Shift+Restore

4) Инсталирам iREB? (или не е нужно)

5) Май това съм разбрал на първо четене ха-ха ... Искам да попитам как се държи 4.1 на 3Г и дали това е най-добрата версия за да върви най-бързо телефона? Ще може ли да се ползват екстрите на 4.1. с този къстъм

Здравей.Със същия този custom при абсолютно идентични условия като твоите се мъча три дена.Всичко се инсталира перфектно,само дето накрая забива на снежинката,и мога да я чакам докато излезе iphone5.Най вероятно къстъма е повреден.Лошото е че после като върна на 3.1.2 сидията не тръгва.Така че ти ако го подкараш ,сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айнщайн, на кой език трябва да ти се обясни, че тук НЕ Е ЧАТ!!! Този който опитваш да качиш не е читав, направиха ти забележка и ти посочиха в чий пост да четеш, ама не - ти пак си знаеш твоето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем. Без значение дали е с ксътъм FW, които са дадени в темата или аз да си напрявя къстъм FW, ресторе протича нормално. Накрая изписва, че всичко е успешно, но телефона зависва на снежинката.

Тюнса е последния, ползвам иРЕБ, но не става. Дайте акъл ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което ти заспива на снежинката след sn0wbreeze ли се получава?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...