Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Видео Урок: Как да направим рингтон, използвайки iTunes


Adamov

Recommended Posts

Не, то става, но защо една точно определена песен нестава? Направих 3 рингтонна и всичко беше ок и по същия начин се опитах да направя и песента на Dian Martin - Jingle Bells и нестава и нестава :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз вече открих тая зависимост, но никъде не видях във видео уроците това указание.

Благодаря ти все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Значи аз съм с iPhone 2G с FW 3.0 и след като изпълних всичко както беше показано във филмчето, рингтона не се показа в настройките на телефона въпреки че файл-а беше качен. Отворих приложението iFile на телефона си и намерих рингтона във var/mobile/Media/iTunes_control/Ringtones с разширение m4a с някакво друго име не помня точно какво. Това което направих аз беше да променя името на файл-а и разширението на m4r оново след което преместих файл-а във var/stash/Ringtones.FBc4BN След което отидох в насторики на звук новия ринтон беше вече там :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето някой, който чете и се оправя - взимайте пример!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Добър Ден, незнам дали тука е мястото да пусна едно въпросче, но не исках да пускам нова тема ... Та ето го и него: Как мога от .WAV файл да конвертирам до .caf ??? :) Благодаря за вниманието.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Switch Sound File Converter е програмата. Приложението е Free. Конвертираш в .aiff формат.

На готовия продукт променяш разширението от .aiff на .caf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте!

Опитах се да си направя рингтон по описания начин. Направих всичко точно както е описано и 10 пъти проверих да не съм объркала нещо. Когато стигна до стъпката където е десен бутон и Create AAC version, кликам десен бутон, но такава опция въобще няма в менюто. Версията на iTunes ми е 9.0.3.15. Докато бях с 9.0.2 имах същият проблем. Странна работа.. някой да има идеи от какво може да е?

Имам и друг проблем. Направих рингтонове по друг начин. Синхронизирах 3 от тях, но в телефонът излиза само 1 рингтон. Колкото и да сложа, винаги излиза само 1. Всички са под 30 сек, защото прочетох, че iTunes не засича над 30. Бях с фърм 3.1.2, направих рестор с 3.1.3 и пак същата работа. Без джейлбрейк съм.

Ако някой може да помогне, ще съм много благодарна!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ralkabalka, направи си рингтонове по на naidenoff инструкцията и си ги сложи директно във файловата система на телефона през ifunbox примерно, много по-лесно и без проблемно става и можеш да си сложиш повече от един, а също така няма iTunes да ги търси при всяка синхронизация!

Редактирано от mupo
Чети внимателно. За всичко това трябва телефона да е jailbreak-нат, а нейния не е.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-големият проблем ми е, че телефонът не показва повече от един рингтон. Възможно ли е да е заради това, че не е джейлбрейкнат?

Иначе рингтонове могат да се направят и по други начини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На телефон без джейл - няма как по горния метод. Настрой си тюнса - edit/preferences/import - сложи настройка за импорт в aac и ще ти се появи опцията create aac version. После следвай инструкциите в темата. Този метод "лъже" телефона че правиш мелодия от редивно платена песен в айтюнс. За този метод няма никакво значение дали е джейлнат или не.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, видях къде ми е грешката. Стана рингтона.

В iTunes са 2, но в телефона пак се показва 1. Рестартирах и отново така.

th_IMG_0028.pngth_ring.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали обърна внимание - рингтонът, трябва да е 29 секунди, иначе не се качва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно, но и от снимките се вижда, че тонът, който е 30 секунди е качен, а другият го няма. Пробвах и 29 секунди да са всички, и какво ли не, но не става, винаги се вижда само 1 тон в телефона. Другите ги няма. Ако изтрия този, който се вижда в телефона, тогава се замества от друг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай по една снимка от iTunes-Library-Ringtones и iTunes-Devices-iRalka-Ringtones(горе табовете).

Имам чувството, че проблемът има нещо общо с отметката Manually manage music and videos.

Редактирано от borisb
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

borisb, аз съм с отметка на Manually manage music and videos, точно като нея и си качвам без проблеми няколко броя рингтонове. Единствената (засега) разлика е, че моя е jailbreak-нат.

ralkabalka, опитай следното... Отиди горе в менюто и оторизирай компютъра си (Store -> Authorize Computer). След като го направиш намери започни начисто т.е. изтрий тоновете които си качила на телефона си, избери таба Ringtones горе вляво в iTunes, а не в телефона и ги изтрий и от там ако ги има, като ще те пита дали да запази файловете или да ги изтрие, ти ще потвърдиш да ги остави.

Намери файловете с рингтоновете където си ги записала на компютъра си и ги отвори, за да се заредят в iTunes. За да ги качиш на телефона си отвори таба Ringtones горе вляво в iTunes, хвани рингтоновете и ги пусни в iPhone-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mupo, огромно благодаря! Стана и се добавиха всичките. Ех, какво ли бих правила без този форум :-)))))))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Добър вечер,изчетох всичко по темата но не ми достига нещо,направих всичко според урока,отметките са сложени в I Tunes,но след синхронизация ги няма на телефона,в sounds ли да ги търся или ми трябва задължително I Files.

Моля за съвет и се извинявам за шрифта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си ги качил предварително в библиотеката, и 100 отметки да сложиш, нищо няма давидиш в телефона...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Много добре обеснено, но се извинявам за глупавия въпрос, но за мен съществен. Горе в менюто LIBRARY не ми се вижда подразделение ringtones. Какво да направя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се научиш за какво служат опциите и настройките на iTunes, и да свикнеш да ги ползваш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Адамов!

Все още съм начинаещ в света на iPhone,но мисля че с повече желание и помощта на любители на Apple от твоя ранг,ще мога и аз да свърша нещо по моя iPhone 2G(3.0.1).

Прегледах много внимателно/много пъти/ твоя видеоурок за създаване на рингтонове.Перфектен урок!

Лошото е,че изпълних всичко както си обяснил,но накрая не направих рингтон.Аз съм с РС,Win 7,iTunes 9.1.1.12 ! Установих,че песните в албума ми в iTunes са във формата М4А и при стъпката с десен бутон "Create AAC version" в моето падащо меню това го няма.Не знам каква е причината??? Адамов,моля те да ми помогнеш!Ние македонците трябва да се подкрепяме(аз съм от Петрич).

А и още нещо,как да си сложа българско меню на моя iPhone.

Благодаря ти предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...