Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Настройване на бутона "Voicemail"


Aveliky

Recommended Posts

Няма версия 2.1.1. Да не се бъркаш с 2.2.1? И не може да не става. Явно не въвеждаш правилно кода...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хе, версията е наистина 2.2.1 както си се сетил, но наистина не става.

Тоя код го запомних наизуст вече *5005*86*123# и не става.

Като бях на 2.1 работеше

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля за помощ.

iPhone 2G

Версия - 2.1.1

iPhonetic - Стандартно

Не става никак както пробвам. Някой ще помогне ли ?

... Мисля тази команда не работи ако сте избрали някоя от опциите свързани с Мобилния оператор в iPhonetic.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отиди в /System/Library/Carrier Bundles/Mtel_bg.bundle и отвори файла carrier.plist. Там ще видиш едно поле със стойност 131 - замени го с *88 и си готов
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко си работи и на двата Iphone-3G 16 Gigabyte and 3GS 32 Gigabyte.Накрая при избраният номер написах 123.На Глобул съм.Благодаря за ръководството :smile: !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

netmonk: Би ли бил така добър да напишеш точно командата пак?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

При мен също не се получава по никакъв начин. Пробвах абсолютно всичко, което е описано всички видове кодове даже и варианта с промяна на кода през файловия мениджър директно на телефона и на компютъра - НИЩО!!! Ако някой му се занимава нека да помислим за някакъв друг вариант, че полудявам :biggrin: Благодаря предварително за усилията. Само да добавя: IPHONE 3GS 16GB.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е от версията на фирмуер 3.0.1 ,когато бях с 3.0 нямах проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Не че нещо, но ако имах IPHONE 3GS 16GB, нямаше да ми пука дали ще ми е настроен войсмейл бутона или не :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен също не се получава по никакъв начин. Пробвах абсолютно всичко, което е описано всички видове кодове даже и варианта с промяна на кода през файловия мениджър директно на телефона и на компютъра - НИЩО!!! Ако някой му се занимава нека да помислим за някакъв друг вариант, че полудявам :lol: Благодаря предварително за усилията. Само да добавя: IPHONE 3GS 16GB.

Кажи сега оператора и напиши кодовете които си пробвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оператора е М-тел. Няма код който да не съм пробвал от споменатите, а също и всички вариации :lol: Не се получава :lol: Аз искам този бутон да набира *88. Съжалявам за закъснелия отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако сте сложили това:

28401(Mtel лого и настройки с премахнат call forwarding active)

[download:23w0qz98]http://www.2shared.com/file/6482462/f68da537/28401.html[/download:23w0qz98]

Изтегляте,разархивирате и папката 28401(цялата,не съдържанието) я поставяте в Raw file systemSystemLibraryCarrierBundles и рестартирате. Папката е от iPhonetic 2.2.1 на VladTheImpaller. Тествано на 2G 3.0 и 3G 3.0(ultrasnow).

няма да можете да настройвате бутона да работи по този начин!

Преди да сложа тази папка си работеше!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че в темата има няколко подвеждащи поста и не е много ясно защи при някой се получава "хватката" при други не, затова реших да обясня по подробно:

Този код е част от много голям списък с кодове (ако някой се интересува мога да публикувам) достъпни за нас потребителите на iphone. Конкретно за voice mail:

*#5005*VM#[call] - проверка на voicemail номера

*5005*VM*<voicemail>#[call] - задаване на voicemail номер

**5005*VM*<voicemail>#[call] - задаване на voicemail номер (алтернативно)

##5005*VM#[call] - изчистване на задания VM номера

Сега "VM" се набира както може би повечето от вас знаят като се натисне цифрата под коята е съответната буква но само веднъж. Това е много модерно на запад и се използва широко, при нас не чак толкова :) Както и да е VM (съкратено от Voice Mail) e 86, написал съм по-подробно защото в тази тема 86 е дадено на готово и не е ясно от къде идва.

Сега следващото нещо, което също беше малко подвеждащо обяснено, няма значение какъв firmware има телефона и не е свързано с кода (Той firmware има значение но не и за темата, в случая е важно кой е оператора). Какво имам предвид:

ако наберете 123[call] от Глобул ще се свържете с компанията (меню, voicemail и т.н.)

ако наберете 123[call] от Вивател ще се свържете отново

Тоест *5005*86*123#[call] от Глобул (и от Вивател) ще ви настрои бутона voicemail да звънка на 123, лесна работа. Сега следва "уловката"

ако наберете *123#[call] от Вивател ще ви даде обратна текстова информация колко минути имате останали и т.н.

ако наберете *123#[call] от Глобул ще ви каже че услугата е достъпна само за абонати на предплатената услуга.

Тоест *5005*86*123#[call] от Вивател ще ви настрои бутона да звънка на оператора

а *5005*86**123##[call] от Вивател ще ви настрои бутона voice mail да дава тесктово инфо, ето това е разликата и затова кодовете са различни.

За обобщение ще кажа че от Вивател можете да постигнете и двата ефекта (обикновен разговор до оператор 123 и текстово получаване на данни *123#), от Глобул текст ще получите само ако имате b-connect (отново 123 и *123#) а от m-tel съответно *88.

Надявам са да съм бил полезен на някой :lol:

Briel The Explorer

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото. колегата greench на втора страница твърди че може да се прескочат няколко менюта/избора в*88. просто искам да знам дали е истина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно аз съм малоумен, за какъвто не се смятах преди да започна да се пробвам с различните кодове за смяна на voice mail номера с *88 (Мтел), но при мен нищо от тук посочените не работи, не мога да си обясня, но така и не се получава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен стана по следния начин.Въведох си кода (*5005*86*123#) , понеже съм с 2.2.1 и нищо не стана.Повторих операцията още 3-4 пъти , но нищо не се получи.След това смених Globul картата M-tel и пак пробвах операцията (само че вече с кода за M-tel: *5005*86**88#).След това реших да направя Reboot и .............. машала :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Всичко си дойде на мястото. :D

П.С. Супер ръководство Aveliky :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ясно, че така няма да стане(*5005*86*123#), обяснил съм в първия пост. За да се получи трябва да го въведеш така:

*5005*86**123##

Виж как си го въвел за м-тел: *5005*86**88#

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Глобул не става.Картата е на сметка.Вкарвам *5005*86*123# и пак си остава гласовата поща на Глобул,която всъщност е номер 120 :neutral:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като този проблем ме побъркваше му отделих адски много време и все пак стигнах малко по-далеч. Видях, че в телефона /System/Library/Carrier Bundles е сложена папка 28401, която аз не съм слагал. Явно човека, който ми го брейкна и първоначално ми инсталира "най-необходимото" според него :rolleyes: я е поставил. Та вътре във въпросната папка има файл с име carrier.plist, явно това е папката, за която се каза, че променя логото на оператора и премахва call forwarding, та във въпросния файл има стойност 131, което си мисля, че няма какво друго да е освен именно въпросния номер на гласовата поща на Мтел, който аз толкова време искам да промена на *88 и явно тук е ключа от палатката тук трябва да се промени тази стойност 131 на *88, та въпросът сега е как при положение, че пробвах директно през ifile, чрез който стойността се променя, но след запазване отново заместената стойност 131 с *88 се връща обратно на 131. Ако някой има идея бих се радвал да я сподели :Wink: Леле малко дълго и сложно беше обяснението, надявам се поне да е ясно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...