Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

HowTo: Активиране на GameCenter на iPhone 3G с iOS 4.1


WolfDale

Recommended Posts

dbsk92.png

За целта са нужни:

OpenSSH (от Cydia)

WinSCP или Cyberduck

GameCenterPack за iOS 4.1: линковете пращам на лични

GameCenterPack за iOS 4.2.1: линковете пращам на лични

MobileSubstrate (от Cydia)

1.Свъжете телефона с WinSCP или Cyberduck, отворете private/var/stash/Applications/ и копирайте тук папка GameCenter~iphone.app (от архива GameCenterPack за съответната iOS ), като й зададете права 0755 + отметката "Set group, owner and permissions recursively".

2.Навигирайте до /system/libary/CoreServices/SpringBoard.app/ и тук копирайте N82AP.plist (от архива GameCenterPack за съответната iOS), като си изберете дали с него да активирате Wallpaper,Multitasking или само GameCenter.

3.В директорията System/Libary/LaunchDeamons/ копирайте com.apple.gamed.plist (от архива GameCenterPack за съответната iOS)

4.Отворете usr/libexec/ и сложете в нея "gamed" файла, като му зададете права 0755.

5.Копрайте файловете от PatchGC архива, в /Library/MobileSubstrate/DynamicLibraries/, като им зададете права 0644.

5.1 Сваляте от Cydia GCPatcher 3G.

6.Рестартирайте устройстово.

П.П. За iOS 4.2.1 метода на активация е същия, като СТЪПКА 5.1 трябва да бъде ПЪРВА !

ТЕСТВАНО Е ОТ МЕН И РАБОТИ!

Важно: Тъй като някои игри правят проверка върху модела на устройството (като тези на HALFBRICK) и GameCenter-a не ги разпознава, сваляте от Cydia GC Patcher 3G. От програмата ще можете да си избирате Оn/Off за изключване на защитата на всяка една от игрите, за които е нужно това (намира се в Settings). Съветвам първо да проверите дали е нужно за всяка нова игра, вместо да го включвате предварително.

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Пробвах с http://repo.woowiz.net/ , от там да го изтегля, и в MyOS дадох on на GameCener, и наистина го инсталира но секи пат като влезна ме изхварля

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Проблема е следния , сложих си GameCenter и телефона си смени езика от английски на някъв испански ... Как да си върна пак English от сетингс си ми е на еnglish и на bulgarian ... Не ми се прави ресет че ще е за 3421312 път тая седмица .. Моля за помощ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Смени го ти, с каквото и да е от сетингс, ресни и после го върни на каквото искаш, пък да видим...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ха смених го на руски и сега си е руски , значи английския не ми е това което беше един вид :) Сега въпроса е къде да си набавя Еnglish или с кой е разменен ако е разменен въобще

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

СЕГА ВЪРНИ отново българския! Кое не разбра от горния пост?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам Български , Английски слагам ,но телефона пак остана на Руски в иконите и системните съобщения , Мenu-то му е на English

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Махай гей центъра, да видиш дали ще се оправи, после потърси друг пач в сидиа - не знам какво друго да те посъветвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Андрейчо, за пореден път искам да те предупредя да не плескаш ей така теми преди да си поверил дали не съществува такава, или близка до нея!

П.С. Нали това се е получило след слагане на Game Center? За какво е тогава тази тема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защото е същия GameCenter дето сложих миналия път и нямах тези проблеми , мисля че имам глава на раменете и щом съм пуснал тема значи има защо ... Също ще те помоля да не ме наричаш Андрейчо , независимо какъв статут имаш тук АЗ уважавам всички включително и теб и се надявам да получавам същото отношение ... В тази ситуация съм прав и за двете ти сам прецени дали е достойно да се извиниш на "обикновен потребител" или не .

По темата проблема си остава , и благодарение на помоща на Alxx® (за което му благодаря) видях че Еnglish файла на телефона се е бъгнал нещо , мързи ме след като си нагласих телефона на 99% за пореден път да правя restore , сложих език British English с което реших проблема до няква степен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, операцията от първия пост е за iOS 4.1. За 4.2.1 метода е същия, но се използват други файлове съвместими с по-новата iOS. Ще пооправя темата, за да бъде всичко по-разбираемо.

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...