Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone2G/3G чрез Custom FW3.0


mupo

Recommended Posts

Windows Vista SP1 32bit. iPhone 2G 2.2fw. Току що му изпрах 3.0 без проблеми и без грешки :) Не е виновен уина. Много е удобен новия фърм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • KurtiMakarov

    22

  • Severus

    10

  • Anthony

    8

  • NBT

    8

Топ автори в тази тема

Looking for miPatch? On OS 3.0, miPatch is no longer effective. Instead, find "AppSync" on the Hackulous Cydia repo (http://cydia.hackulo.us <-- Enter that into Cydia, don't go there from your browser), install that, then restart your phone. Now you can sync apps again!

С две думи, добавяте си сорса на Hackulous http://cydia.hackulo.us и си инсталирате "AppSync". Рестартирате и си синхронизирате като пичове :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега слагам Itunes 8.1 и ще сваля на 2.2.1., а после ще сложа направо къстъм фърмуер. Може би това ще е решението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows Vista SP1 32bit. iPhone 2G 2.2fw. Току що му изпрах 3.0 без проблеми и без грешки :) Не е виновен уина. Много е удобен новия фърм.

Ами нали това писах. Имат ядове само тия с Уин, които имат оригинална 3.0 качена!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега слагам Itunes 8.1 и ще сваля на 2.2.1., а после ще сложа направо къстъм фърмуер. Може би това ще е решението.

В момента съм в процес на restore, по този начин и засега всичко е ОК, стискайте палци да стане...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здр Timarev ти успя ли да го върнеш на 2.2.1 защото аз все още не мога

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама на кой етап си...на рестор с 2.2.1 или вече слагаш 3.0 кастъм? На Тони му дава 1013.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама на кой етап си...на рестор с 2.2.1 или вече слагаш 3.0 кастъм? На Тони му дава 1013.

Всичко мина Супер, честно казано не знам кое помогна...

1. Downgrade до 2.2.1 с iTunes 8.1

2. Jailbreak и Unlock с Quickpwn

3. Update до iTunes 8.2 и Shift-Update, ако не стане рестарт на PC-то,

след рестарт iPhone-a e в Recovery mod и от там Shift-Restore с Custom-a на Thunder.

4. iPhone OS 3.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тимарев, що за глупост си сътворил? С този ъпдейт си качил оригинален 3.0, а не къстъм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За всичкки, които имат проблем с грешка 16хх. Това е, защото сте били с оригинален 3.0 и се опитвате да сложите къстъм. Решението е следното:

- Махате Itunes 8.2 и слагате 8.1.1.

- Вкаравате телефона в ДФУ и правите рестор на 2.2.1.

- Накрая ще ви даде грешка 1013 и телефона ще влезе в рековъри мод (кабел на екрана). Да не ви дреме на шпека. Пускате QuickPwn и той ще ви каже да задържите power+home за 15 сек. за да се рестартира телефона. Направете го и ще си зареди. Може да го активирате през Itunes.

- Махате Itunes 8.1.1. и слагате 8.2.

- Вкаравате телефона в ДФУ (може и с quickpwn вече)

- В Itunes натискате шифт + рестор и посочвате пътя до къстъм фърмуера на Тъндър.

- Чакате да свърши и бягате за бира, а за мен Джак Даниелс :)

Това решение съм го пробвал на 3G фабрично отключен. Какво ще стане на друг телефон, нямам идея.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален FW 2.2.1 ни трябва предполагам а от къде да го изтеглим ако може за линк ще ти бъда много благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Anthоny вече 4 часа си играя да направя това което си написал но все още не успявам сега ще опитам с тарикатския ти номер дано помогне само искам да попитам дали версията на iTunes ако е 8.1.1.10 проблем ли е благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем. Когато махаш 8.2 обаче, задължително махни и Apple Mobile Device Support от Add/Remove programs.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж в шапката на темата как се подкарват приложенията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета не мога да влезна по никакъв начин в DFU mode винаги iPhone ми остава в recovery mode излиза ми на екрана iYunes и кабелчето.Сега ще ви опиша как се опитвам да влезна в DFU mode и вие ми кажете къде греша.Задържам хоме бутона заедно с sleep бутона около 10 сек докато ми се появи ябълката,след това пускам sleep бутона и продължавам да държа home бутона и ми излиза иконата на iTunes заедно с кабелчето,а в iTunes програмата ми изписва това-iTUnes has detected an iPhone in recovery mode.You must restore this iPhone before it be used with iTunes.Тове не значи ли че вече е в DFU режим,благодаря Ви

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не значи. В ДФУ екранът е черен. Държиш натиснати Home + Sleep точно 10 сек и пускаш Sleep, като продължаваш да държиш Home за още 10 сек.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да направя след инсталирането на 221 не ми се стартира

даде ми грешката но след като задържа бутоните не се стартира. Някакви съвети?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...