Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

NAVIGON - Първата класна turn by turn навигация е факт!


Severus

Recommended Posts

Няма спор-ползвам я от много време и съм страшно доволен,но се дразня на такива глупости. Бива ли да не добавят магистралата толкова време...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да я добавят, като комунягите са на власт и няма отрязана лентичка? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам питане… отдавна се оглеждам за навигация. Повечето, които съм питал директно са ми казвали, че Navigon е номер едно, но:

  • по-скъп е с десетина евро от iGO
  • не съдържа в европейкия пакет Турция
  • няма глас на български

С оглед на горното ме интересува, дали може ако се закупи Navigon да се добави карта на Турция, да речем, която да не е закупена? Както и бг. глас?

Видях, че днес има -10 EUR, мисля да се "метна", но искам да съм наясно.

:thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джейлваш телефона и проблемът гласа е решен. За картите обаче, не знам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента поне в американския аппстор са на една и съща цена. Български глас можеш да си добавиш и без да ти е джейлнат телефона. Картата на Турция я няма, лично за мен не е проблем, не ми трябва. От друга страна картите на Навигон са много по-точни и коректни. Само ще ти каже, че IGO има не повече от 10-15% от еднопосочните улици в Бургас и почти никаква идея за задънените улици. Разликата в ПОИ-тата също е голяма в полза на Навигона. Другия бонус е че при Навигон можеш да си свалиш само картите които ти трябват ( при мен е около 350 МВ), а при IGO няма такава опция. Там си е 2ГБ твърдо.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля да си "троша" дивайса с джейл, нямам намерение дори да дискутирам това. :p

Това, което казва kaizera е ценното за мен, всъщност. От това имах нужда. Що касае цената, да, сега е идентична, но в момента Navigon правят -30 EUR, т.е. 59,99 EUR, а iGO принципно са по-евтинио 64,99 EUR, това е и разликата.

Това, което предлагат Navigon, като екстри реално използваемо ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повечето неща - да. По - важното е, че работят добре и както вече се спомена, заеманата памет е гъвкава - можеш многократно да сваляш и триеш карти според нуждата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях си джейлнал телефона, за да пробвам различните навигация, преди да си купя и Навигона ми хареса най-много. Най-вече заради споменатите неща. Така също изобщо. Не успях да задам търсене на адрес с квартал, опцията е улица (при IGO u TomTom). А след като ТомТом ме прекара с колата и през пешеходната зона... Навигона също има трески за дялкане и неточности, ама са доста по-малко, сравнение с другите.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм крупен собственик на Navigon. :smile:

Все още нямам впечатления, но когато ги придобия ще напиша своевременно, но имам база за сравнение само с iGO.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Базата бива ;)

Лична класация:

1. Навигон.

2. ТомТом.

3. Айгоу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което предлагат Navigon, като екстри реално използваемо ли е?

Екстрите са чудесни, зависи къде смяташ да използваш навигацията. Аз съм активирал всички, с изключение на "Truck and caravan navigation"

2e7edu6e.jpg

Информацията за трафика не се поддържа в България, но ми свърши чудесна работа в Холандия, измъкна ме от няколко тапи, образували се поради ремонт на пътя. Голям плюс е синхронизацията на любимите места с iCloud. Така няма нужда да ги добавям на всички устройства и не се губят при преинсталация. Като цяло нямам никакви забележки към тази навигация.

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във Враца NAVIGON е една от първите която ми показа точно променените улици, след последното обновяване на FreshMaps.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих днес тест. ;)

Работи бързо, интуитивна е, няма безброй настройки, които да те объркат. До момента очакванията се оправдават. Тук е и момента да благодаря на всички, които дават мнение, основано на опит и експертиза.

Все още не съм навлязъл сериозно, ще се радвам, ако някой подскаже нещо по мнението, но… Нивото на гласовата навигация не се влияе от страничните бутони на дивайса, а трябва да се влезе в настройките и да се пробва, тъпото е, че дори когато променяш настройката няма глас за тест, а трябва да дочакаш инструкции и ако не ти изнася… отновооооо! В iGO има една много приятна функция за Google търсене, тук не намирам подобно удобство.

Вече мога да се поправя :blush: - възможно е да се увеличава/ намалява нивото на гласовата навигация от страничните бутони! Условието е, че трябва да се прави само, когато се чува глас. Може дивайса да бъде предизвикан да повтори, когато се кликне върху иконата долу вляво, на която в десния горен ъгъл има индикация за звук и съответно коригирате нивото с хардуеърните бутони >

842c81f64428834d.png

Открих и две други функционалности, които ми допаднаха. Когато наближите крайната точка на маршрута:

  • на ½ от екрана се появява изображение (снимка) от Google с панорама 360 градуса хоризонт;
  • в горния ляв ъгъл се появява икона за паркинг, който е близо до мястото с идеята да паркирате там и после пеша да идето до крайната точка, която сте задали. Всичко това се случва, ако приложението прецени, че няма да може да паркирате близо до крайната си цел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Ако някой го има, да го качи тук, че темата се напълни само с молби!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че това беше. :soldier: Дано не греша. https://www.dropbox....ps41/s2-YjvRger

Редактирано от raduloff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

БГ глас

eng-GBR_ogg.nfs

Слага се в - "/var/mobile/Applications/6A0D7E04-96EE-48FC-9C07-B0FDAA4B74BD/Documents/appdata/data/sounds"

Бг меню

GUI.strings

Слага се в - "/var/mobile/Applications/6A0D7E04-96EE-48FC-9C07-B0FDAA4B74BD/NAVIGON.app/en.lproj"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте,

От няколко месеца имам проблем с използането на Navigon, a именно- иска ми Wi-Fi или nternet connection.

Преди сядах в колата=>включвах location services=>отварях Navigon и до няколко секунди ме намираше.

Сега въобще не може да ме намери.

А като пусна интернет тръгва без проблеми.

Благодаря предвариелно за помощта.

п.с. В момента съм с Navigon Europe 2.7.1 ot AppCake. на iphone 4/5.1.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали някоя друга версия,с платената съм и нямам никакви проблеми.

Ако искаш мога да ти метна на лично линк към последната версия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с последната версия-Navigon Europe 2.7.1 свалена от AppCake. Свалил съм и картите които ми трябват от самия Арр.

Предишнатa версия ми беше 2.1 или 2.3 (не помня точно) от Installous, но тя започна да прави тези номера да иска нет и за това свалих последната версия с надеждата да се оправи.

Лятото бях в САЩ за няколко месеца и ползвах карта на АТ&T. И като се върнах и си сложих пак Глобул Navgon вече неработеше както трябва.

Дали може това да има връзка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак си играх с програмата.

Мисля, че GPS-a не ми върви както трябва с Navigon. Иначе компаса и гугъл мапс си работят.

Даите някакви препоръки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...