Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone3G(S) FW3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win)


mupo

Recommended Posts

Трябва ipsw файла на фирмуера да е в една и съща папка с redsn0w.exe

стартираш redsn0w, даваш Browse и програмата веднага ти отваря фирмуера

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 292
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    22

  • mupo

    18

  • Alxx®

    16

  • hitretsa

    11

Топ автори в тази тема

Айде и аз към тъпте един ;)

Видя се, че BossPrefs няма да го бъде...

От къде да инсталирам SBSettings?

Дайте линк/репо?

Cydia -> Featured Packages

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като чета тук ми става ясно,че при повечето от нас процедурата не минава безпроблемно.

Дадох на моето телефонче рестор, след което му качих оригинален 3.0.При джейла, като

вкарам телефона в DFU mode червения сняг крашваше и се затваряше.Трих го, теглих го наново-

същата работа.На третия път се получи. После и ultrasn0w инсталацията не се получи от раз, заради

Сидия, която постоянно крашваше и даваше bad url (все още дава bad url на всичко,но си го инсталира),

но пак на третия път се получи.

Не инсталирайте BossPrefs, на 3.0 нищо не става от него.

Направи ми впечатление, че някои от програмите, които съм си купувал от Apple store, не се инсталираха

при връщането на бекъпа от iTunes. Опитах да ги поръчам отново от стора и ми излезе, че app store usa има

new terms and conditions, които трябва да приема за да инсталирам въпросните приложения (facebook например).

Като никога ги прочетох.Значи, съгласих се да използвам приложенията само на територията на САЩ и т.н.

Айде, че се отплеснах в писаниците си и май нищо ново и съществено не казах.

П.П. Благодаря на Миро

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво, но като чукна в Cydia на SBSettings и ми изписва това:

The package sbsettings cannot be found in your current sources. I might reccomend installing more sources.

Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз към тъпте един :biggrin:

Видя се, че BossPrefs няма да го бъде...

От къде да инсталирам SBSettings?

Дайте линк/репо?

Cydia -> Featured Packages

Само при мен ли е наред BOSS-a ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми казахте за sbsettings :biggrin:

Още нещо!

Прочетох, че хората в блога на iPhone Dev Team се оплакват от бързо падаща батерия.

При мен е същото :lol:

Някой впечатления?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам , че не е тук мястото да питам но все пак. Колко е големината на малкия дял ( C - то :biggrin: )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак замира на "Waiting.." какво направихте всички ги отключихте само при мен не става,б*х му майката,кажете с к'ви машини ги отключвате, вече повече от 24 часа се занимавам само с това и нищо не се получава :biggrin: Помогнете, моля !

На същото дередже съм

Какво ли не опитах...не става и не става...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В ръководството на Миро се казва, че двата файла трябва да са в една папка. След като не си го използвал първия път не знам как ще стане.

Шамане,тествано е! Възможно най -чистия рестор, защот тунса верифицира файла още при свалянето. Пътя за потребителите на WinXP:

C:Documents and SettingsAdministratorApplication DataApple ComputeriTunesiPhone Software UpdatesiPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го отричам, просто не сьм го пробвал, но щом казваш, че няма проблем значи е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък тотално си прецаках телефона. Сега ми стои само на кабелчето и даже и айтюна не ми го открива. Да не говорим че този файл iPhone1,2_3.0_7A341_Restore.ipsw не ми го разчита. Първо ми го засече 2-3 пъти но сега ми излиза постоянно че нямам сим карта, въртях и с Мтел и Глобул но НЕ.Това е.Продължавам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече втори ден се гърча с тоя червен сняг и нищо нестава. Джейлва и после телефона седи с черен екран към 30-тина мин и след като ми е писнало вече, го рестартирам ръчно и нищо не е станало. Ресторнах и пак пробвах, резултата е същия. Пробва също и със старата версия - същата работа.

ПС: днес забелязах, че като седи повече от 30-тина мин с черен екран, телефона се изключва сам, но след като го вкюча, пак същата работа :evil: :cry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mammoth,

в друг форум прочетох, че може да пробваш с предната версия (0.7.1 е мисля) на redsn0w.

При някои хора с проблем като твоя пишеше, че става.

Дано съм ти помогнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моля ви помогнете ресторвам вече 5 пати и след това продължавам нататък и стигам до когато стигам до 7-ма точка и до там не започва процедурата по Jailbreak

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при мен сичко мина без никакви проблеми, но имам въпрос инсталирах фрии игра от ай-тюнс но за съжаление сега не мога да инсталирам нчкой от старите си игри някой да има този проблем?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички ! Намерих решението на проблема с редсноу. Значи всички които имаха/т като моя проблем( да и зависва на "waiting for reboot") да направят следното :

1.Сваляте си http://4storing.com/ox2sz1/95e574e52d79aa926a6249d55b0be4ae.html -> къстъм 3.0 направен напправо да джейлбрейкне телефона и да го активира.Специални благодарности на iphone_developer

2.Телефона задължително трябва да е в DFU режим. Можете да го вкарате по много начини, най- лесния и опростен според мен е този http://hitretsa.hit.bg/iphone.txt . На мястото дето пише да се сложи софт 2.х, Вие си слагате софт 3.0 (този който свалихте в точка 1).Благодарностти на buktop за инфото.

3.Изчаквате да приключи рестор-а и слагате през cydia ultrasn0w, не използвайте ICY (поне на този етап)

4.Рестартирайте и вече имате отключен телефон

След това вече слагате Аппсинк за да си качвате кракнати приложения и всичко което ви е необходимо!

Дано съм бил полезен !

Успех !

П.П.Преди малко го написах и някой го изтри, мисля че е полезно за това го поствам пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ooo my god!!! На 7 стъпки ли викаш опростен и лесен начин за вкарване в DFU. Първо се шашнах, а после се смях много. Да те светна ли нещо? След като телефона е вързан към компа можеш да пробваш следното нещо (не е опростено като твоето ръководство, но пак става). 1. 2сек. Power. 2. Без да пускаш Power натискаш Home за 10сек. 3. Пускаш Power и с натиснат Home броиш още 10сек. Воала... DFU.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и при мен стана доста лесно- видя ми се лесничка процедурата, ноооо почнах да слагам някои неща от Cydia и стана лошооооооо. качих както е написано по-горе ultrasn0w и appcync и горе долу стана обаче нищо друго неиска да качва. незнам как беше преди в Cydia, но сега като искам да инсталирам BossPrefs примерно давам INSTALL и долу в квадратчето има десетина неща които иска да качи- давам инстал и ми дава следната грешка:

Couldn.t configure pre-depend dpkg

for grep, probably a dependency cycle.

същото ми дава и други неща като искам да си инсталирам - например backgrounde

незнам защо ми дава списък, че ще има подготвени десетина неща дза качване.

Моля за помощ

При мен е същото само с рестор ли може да се оправи че вече го ресторвах 2 пъти и не ми се ресторва пак

:):)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на форума едно 3G вече работи с новия 3,0 перфектно изкам да питам 2G с 1,1,2 може директно да премине на 3,0. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...