Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone2G FW 3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win)


mupo

Recommended Posts

Ето така, виж търсачката на какво е способна. Все още чакате на тепсия.

viewtopic.php?f=9&t=3089&p=38766&hilit=iFunBox#p38766

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 222
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    20

  • mupo

    18

  • zviara

    18

  • crasio

    16

Топ автори в тази тема

Здравейте! От няколко дни съм с iPhone 2G, 16GB. Купих си го на старо. И не разбирам почти нищо от него. Вече два дена си блъскам главата из тези форуми и най-накрая попаднах на тази тема. Телефона ми има нужда от джеилбрейк, и започвам да правя всичко по стъпките, но още в самото начало при правенето на ресторна точка дава грешка: The iPhone could not be restored becouse the firmware file is not compatible. Това е! Просто ми е доста кофти, че се прецаках с този телефон... но...дано да свикна с него... Та, някой може ли да ми помогне с този проглем? Както и да ми даде теми за начинаещи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба :mrgreen:

На точното място си попаднал!

Провери дали се опитваш да качваш фърм за този телефон

Трябва да пише това:iPhone1,1_3.1.2_7D11_2G.ipsw,като 3.1.2 е последния възможен фърмуер.

От тук се образовай малко viewtopic.php?f=6&t=58

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1-во благодаря много за отговора, но не знам какво означава фърм, а всичко от онзи линк вече съм го изчел, аз от там разбрах за джембрейка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1-во не е джембрейк, а джейлбрейк

2-ро не си чел достатъчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Огромна,така е :)

Фърм е софтуера на устройството.

Почети още малко и ще откриеш какви неща може да прави играчката,която ни събира тук :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има си чудесни теми за начинаещи. Прочети тях първо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Огромна,така е :)

Фърм е софтуера на устройството.

Почети още малко и ще откриеш какви неща може да прави играчката,която ни събира тук :)

Аз намирам само една такава тема за сега, за съжаление. И тя дава отговор на много малко мои вапроси.

-- Чет Окт 22, 2009 9:54 pm --

А и последен въпрос! Значи след джейлбрейка ще мога да използвам блутута на телефона, и да трия музиката която качвам от самия телефон, а не чрез компютър? Значи ще мога да му качвам игри и всичко останало? И ако да моля ви дайте ми малко полезни линкове за начинаещи освен този: viewtopic.php?f=6&t=58 Много благодаря предварително! За сега обаче на 1во време ще съм много доволен и щастлив само ако успея да го джейлбрейкна... The iPhone could not be restored because the firmware file is not compatible... Как да се справя с този проблем, който ми излиза още от самото начало????

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не дойдеш малко на уроци при мен :mrgreen:

За един месец ще можеш доста неща да правиш :)

Засега чети!

Има за всеки проблем разрешение!

Даже и видео уроци!

Давай смело от началото

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поклон пред Grievous, за съдействието, впрочем и Cydia ми създаде проблеми, но и там се оправих. Сега пък iTunes не ми открива телефона, къде бъркам версията е 9.0.1.8 Иска да правя рестор ( If you are experiencing problems with your iPhone, you can restore its original settings by clicking Restore.) но и след това проблема е същия.

Изкача прозорец с текст: iTunes cannot read the contents of the iPhone "iPhone". Go to the Summary tab in iPhone preferences and click Restore to restore this iPhone to factory settings.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип след рестор&джейл, ПРЕДИ да влизаш в сидиа или където и да е трябва да направиш поне един синк с айтюнс, за да "запознаеш" тел-а с туньо. Ако проблема продължава - опитай с друг кабел или друг порт; или преинсталирай тюнса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах всеки един от тези варианти, но нищо не стана в задънена улица съм и не вижда светлина :cry: Но пък искам да благодаря на ALXX за спасителния пояс и желанието за помощ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много моля указанията, които си давате, хилядократно повтаряйки вече писани и обсъждани неща, както и обсъжданията на задънените улици, в които се озовавате, защото някои упорито не желаят да се просветят, четейки набъбнала точно от подобни писания до 1876567 страници тема, да се извършва на ЛС.

За последен път приканвам всички да се запознаят детайлно с раздела ПРАВИЛА, както и преди да надават вопли за помощ, да се постараят да се просветят, ползвайки търсачката, а мераклиите да оказват помощ, да преценяват какво и как вече е предоставено, и в случай, че това е налице– да комуникират със съответния закъсал на ЛС!!!!

Edit: 23:21 h.

... просветят, ползвайки търсачката, и четейки темите от А до Я, а мераклиите...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Sladichuk, аз търся помощ, защото качих този FW 3.0 от тази тема. Опитвам се сам да си реша проблема, като търся в търсачката по всевъзможни начини, но решение не мога да открия и затова казах, че съм в задънена улица. И поради тази причина питам, защото тук има хора, които разбират много и знаят много, а аз търся помощ от тях. Изглежда съм прекалено глупав щом не мога да намеря сам решение и не знам всичко, че дори как се използва търсачката ( отделих си цял ден да търся и чета, но излиза, че аз съм глупавия наивник, който търси и все не намира ) но в крайна сметка затова има различни хора, такива, които знаят малко и други, които знаят повече и мисля, че този форум е за това, за да обединява хората с еднакви интереси и да си помагат взаимно. За половин година в този форум имам 5-6 коментара, което означава, че не задавам излишни или тъпи въпроси постоянно, ами си чета кротко и вдявам, но сега, когато търся помощ бях нападнат, предполагам аз съм си виновен...

П.С. С този пост не искам да обидя никой по никакъв начин, хората, които стоят зад този форум ги уважавам и ценя, че ги има!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iGaba, това което е написала Sladichuk не се отнася само за теб, а изобщо.

Не винаги се намира точното нещо с търсачката, трябва да се изчетат и цели теми.

П.П. Това също не се отнася само за теб.

Колкото до проблема си, спокойно можеш да пуснеш нова тема, щом не намираш нищо по проблема си, но така на примависта мисля, че няма да минеш без повторен рестор. Явно качваш някакво приложение или качваш мултимедия не чрез iTunes и се прецаква всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...

Извинявайте,но не мога да намеря фърмуеър 3.0 .Всичко което изтегля е с разширение рар и след разархивиране не намирам въобще нужния файл с разширение *.ipsw ? Някой да се е сблъсквал с подобно нещо ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента не мога да пробвам, но ти опитай да смениш разширението на файла от .rar на .ipsw.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

А какво става когато redsnow ти изпише съобщение Unable to recognize specified IPSW още на 2-ра стъпка....и ко праим ? Какво направих...свалих си redsnow 9.2 свалих си и FW 3.1.3 направих всичко по първа стъпка и след като дам на redsnow бутона Browse и посочя тоя същия FW 3.1.3 и до там .....изкарва това съобщение. Объркал ли съм нещо ?

И сега ITunes не ми разпознава телефона а и нямам оригинална карта в мен.....някакви предложения ?

Редактирано от doco
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ужасно си нахален! 100 пъти ти се каза първо да се просветиш в началните стъпки на материята, и да четеш, четеш, четеш, преди да пробваш каквото и да е било, защото основни и елементарни неща, кото са изяснени преди векове, и по които има изписани 9837467354782165765 тома не са ти ясни, а ти просто продължаваш да нахалстваш някой да те нахрани със сребърна лъжичка на златно подносче... Сигурно с такава в устата си се родил... КОЛКО ПЪТИ ДА ТИ СЕ ПОВТАРЯ, ЧЕ ТУК СЛУГИ НЯМА!

За последно те предупреждавам първо да се запознаеш с начина на поведение тук, разписан в темите с правилата – ВСИЧКИ ТЕМИ, от А до Я! След което започни да четеш до припадък всичко свързано с джейл, и докато основните неща не ти се изяснят избистрят, въобще не се мяркай!!!

Хич не се и надявай някой да ти изнася лекции, като напр. че всеки инструмент си е за конкретен FW, че всяко поколение телефон си има отделна разновидност на един и същи FW, за кой фърм все още няма джейл и ънлок или само ънлок,и въобще кое–как.

В противен случай ще се окажеш нашия нов шампион с рекордно кратък престой тук! Марш в раздела с правилата! :evil:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...