Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone2G 2.2.1 чрез QuickPwn 2.2.5 (Win)


mupo

Recommended Posts

Трябва да имате инсталиран iTunes на компютъра, както и следните файлове:

Сложете QuickPwn 2.2.5, BL-39 и BL-46 в една папка.

Препоръчително е преди да продължите да си синхронизирате телефона с компютъра, за да си запазите контакти и да направите бекъп от iTunes.

Ако телефона ви вече е с FW 2.2.1, то преминете към т.2, ако ли не започнете от т.1

1. Свързвате телефона към компютъра, след което натискате Shift + Restore (за предпочитане е да се направи Restore) намирате къде сте свалили Firmware 2.2.1 и му давате Open.

8059-500.png

9659-500.png

2. След като процедурата по рестора завърши пускате QuickPwn225-2.exe

Проверете дали телефона е свързан с компютъра и натиснете синият бутон.

8044-500.png

3. Чрез Browse намирате Firmware 2.2.1 и го отваряте, после Next (синият бутон).

9660-500.png

9661-500.png

9662-500.png

4. Избирате какво искате да сложите на телефона : Cydia, Installer, и ако искате може да си смените и логото.

Задължително сложете чавка на Unlock Phone.

Давате Next.

8048-500.png

5. След това ще ви накара да намерите къде сте свалили двата Bootloader-а (BL-39;BL-46)

Чрез съответния Browse бутон отваряте Bootloader v3.9 и Bootloader v4.6, които сте свалили по-рано.

8050-500.png

8049-500.png

8051-500.png

6. Програмата пак ще ви пита да ли сте свързали телефона към PC –то, давате Next.

8053-500.png

7. Сега QuickPwn ще вкара телефона в recovery mode и ще поиска от вас последователно да изпълните няколко действия:

Да задържите Home бутона за 5 секунди

Да задържите Home + Power бутона за 10 секунди

И накрая да задържите само Home бутона докато телефона не влезе в DFU mode.

8054-500.png

8055-500.png

8. QuickPwn ще си свърши своята работа и ще ви каже че сте готови.

След което телефона ще се рестартира.

8056-500.png

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

опс забравих че вече се пише тук :biggrin:

аз бях писал скоро за проблема който имах с quickpwn 2.2.5 /2

програмата се крашваше още на старт тогава си свалих по старата версия на quickpwn 2.2.1

и тя работеше перфектно докато не реших да си ъпдайтна фирма на 2.2.1

отново се крашва на старт имам айтунс 8.1.1 нет фраме 3.5

не съм правил рестор защотото искам първо да се уверя дали бачка програмата но уви

слвалил съм програмата от поне 5 места

свалям и 2та бутлоъдера вътре пускам айтунс и стартирам програмата

с администраторски юзер съм

дава ми че е по средата на нещо и трябва да затворя нчкой беше споменал че трябва да си активирам някои сървиси като телнет и месинджър ... и това пробвах но без успех :)

ако някой е имал подобен проблем ще се радвам да чуя как го е оправил

мерси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в компютъра ти и по-точно в Windows-а ти.

При мен QuickPwn225 върви без проблеми на Windows XP Professional SP2 и Windows XP Media Center Edition

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали си отнякъде Registry Genius, версии до 3.0(в по-новите се промъква троянец в ъпдейта). Влез в System optimizer и дай XP Default/optimize. Ако тая гяволийка не го оправи, значи трябва да оправиш някой драйвър или .net frame-а; или кой знае...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Евала за доброто обяснение, и програмата е доста лесна за работа. Благодаря много

:lol::)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 2G Custom Firmware 2.2.1

В него са добавени:

- Малкия дял 1000MB.

- BossPrefs

- Extended Preferences

- OpenSSH

- Patch Mobileinstallation 2.2.1

- WinterBoard

- Mobile Terminal

- Cycorder

- MxTube

- Qik

- MySMS

- OfflineMaps

- iFile

- Searcher

- Five Icon Dock

- SysInfoPlus

- Hackers Dot NL - source

- SOSiPhone - source

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ще има ли проблем ако му дам направо ъпдейт и после го джайлна и отключа? Ако кача чист FW откъде мога да избера малкия дял?

Има ли някакъв начин да форматирам телефона и после всичко да кача на чисто?

Мерси предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Качване начисто-Restore, не Update. Качи си фърма от по- горе с рестор, и вече си "начисто"!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да Ъпна до 2.2.1 за да си запазя програмките. Бихте ли ме посъветвали как да стане безболезнено.

Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На втора стъпка след като браузна и посоча директорията на .ipsw файла ми изписва следното нещо - "The IPSW file you selected does not match any firmware version QuickPwn supports. Either the IPSW is corrupted, or the firmware version is unsupported." С на Aveliky firmware съмл Помощ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да посочиш оригиналния фирмуер не костум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми седи на Wait for your iPhone to connect in Recovery Mode и до там. няколко пъти пробвах и все до там спира? Как да продължа нарпед ? И колко време се чака?

Тръгна, но идея си нямам как ... бъзиках го нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

момчета ... снощи около 6-7 часа си играх ... какво ли не правих ... и не стана и не стана ... слагах 2.2. после 2.2.1 оригиналните и къстъм firmwares ... и все тази ... култовото съобщение ... "No Service" горе в ляво ... побърка ме ... (с iphone 3g 8gb съм) ...

слагах и снежинката и какво ли не и пак не става ...

в момента :

firmware 2.2 (пробвах и с 2.2.1)

modem firmware 02.30.03

yellowsn0w

и неще и неще ... дайте акъл :cry:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако поне веднъж си сложил оригинален 2.2.1., вече нищо не може да направиш, освен да си купиш турбосим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да забравих да спомена че имам турбосим ... преди да пипна телефона вървеше с 2.2

може ли нещо да направя ... че почнах да се сдухвам ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като си с 3G защо в профила ти пише, че си с 2G и пишеш в темата за 2G?

TurboSIM-a който си имал е бил за 2.2, ще ти трябва нов за 2.2.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си купиш турбосим за 2.2.1. или да платиш 150 лв. за сваляне на безйбанд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:surprised: опс ... от толкова ровене сам объркал темата ... за което съжалявам ... а иначе имам и 2g

извинявам се още веднъж ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Значи бях с версия 2.0.1 и успешно я ресторнах на 2.2.1.Но сега искам да си сложа Custom версията.Пробвах да направя Рестор със нея но ми даде грешка от itunes.Сега пак връщам нормалната 2.2.1.Ще ви помоля ми кажете как след нормално работеща 2.2.1 да сложа като Update Custom версията, защото видя там че дялът е увеличен до 1GB и всички програмки са качени!Със iPhone 2G съм!

Благодаря ВИ!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Някой ще ми обясни ли как да си кача custom fw на Авелики, след като съм качил този първият ? Защото в него има всичко нужно, а не ми се занимава да качвам всичко на ново. Мерси предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правиш всичко от начало ,само че посочваш да ти инсталира custom fw на Авелики,и ще имаш това което искаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Правя всичко както трябва и когато добавя firmware ми излиза ето това: Тhe IPSW file you selected (iPhone1,1_2.2.1) does not match the firmware version of your device (iPhone1,2_3.0). Please note that QuickPwn does not upgrade your firmware, it only jailbreaks whatever firmware you currently have on your device.

-- Съб Окт 24, 2009 9:57 am --

Търсих из интернет но всички сайтове от които мога да сваля този торент са платени :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...