Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с външен хард диск


iSHOOTER

Recommended Posts

Здравейте , имам проблем с външният хард диск: LG 260G , след като го включа кам MacBook-a, и искам да прехвърля файлове независимо какви от лап-топа към диска върху папката примерно която искам да прехвърля излиза знак, че е невъзможно това , обратният ред пък е възможен , от диска към лаптопа.Използвал съм диска на друг лап топ който е с WIN7 може ли това да е проблем , и има ли решение? Благодаря Ви.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows NT File System (NTFS) , има ли начин да се оправи проблема без да загубя файловете в диска?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли това и инсталирай: http://www.fileserve.com/file/X3maCdr

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Сори за off'a.

Имам нужда от външен HD и искам да попитам дали може тази Time Машина на Mac OS X да използва само една част от един външен HD ?

В случай че е възможно, колко трябва да е големината на този дял, ако предположим, че ОS няма да надвишава никога 50GB.

Мерси много.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правиш си MacOS extended (journaled) partition на диска голям, колкото мислиш, че ще ти трябва. След това от Time Machine при свързването на харда ще те пита дали искаш да ползваш този диск за бекъп. Като му дадеш yes и в настройките ти е на On имаш опции да добавяш кои папки да следи и да бекъп-ва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много и на двамата.

И да, излиза ми това - кое да не се бекъпва. Докато го разбера това нещо започна да си ги пише, но както и да е. Ако има нещо, което наистина е ненужно и някой го сподели бих го махнал от бекъпа. Най вече да не ми товари нета, защото диска е закачен на рутера и бекъпа е по Wi-Fi. За 4 дни го оаках тоя MacOS 2 пъти и го форматирвах 3 пъти. Дано пък това Time Machine излезе добро.

Между другото не успях да форматирам partition`а за Time Machine на по малко от 1tb. Каквото и да му сложех все това си излизаше.

Другата част от диска(1тб) я форматирах на MS-DOS(fat) или нещо такова. Така ли трябва да е, за да се чете от Windows или да е с някой друг формат ?

Пробвах с ExFat, но рутера дава грешка и мисля е от този формат, защото като го обърнах на MS-DOS всичко е наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти сам избираш какво не искаш да си запазваш. Аз примерно нямам нужда от бекъп на филмите ми и по-големите програми. Важно е library-тата да си запазиш, защото там са ти настройките и въобще файловете, които си правил/редактирал с дадена програма (aperture примерно).

Не знам защо не ти дава да направиш партишън по-малък от 1 ТБ. Моят въшнен диск е 500ГБ и го бях направил 150 ГБ за time machine, останалите - NTFS. Препоръчвам ти другия ти партишън да е именно в тази файлова система, защото се чете от Уиндоус (и фат се чете де) и позволява копиране на файлове по-големи от 4гб, което при ФАТ не е възможно. От друга страна някои ДВД плеъри и устройства (като Playstation3) четат само ФАТ системи. Така че не е зле, ако имаш такъв тип хардуер, да си направиш още един отделен ФАТ партишън.

А ако все още не си инсталирал добавка към ОСа, с чиято помощ да можеш да 'четеш' ntfs, ти препоръчвам това:

http://www.macupdate.com/app/mac/33603/sl-ntfs

Requirements

Mac OS X 10.6 or later.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да е по-малък партишъна трябвало да напиша примерно "0,5", но проблемът е там, че рутерът ми(AirPort Extreme) не вижда дисковете с формат NTFS. Дори не се виждат и под Windows ако не е вързан диска с кабел, а от това имах нужда.

Поздрави и мерси на всички ;).

EDIT: То било по-лесно отколкото си мислех. Само с един партишън за MacOS X и по Wi-Fi си пише и чете всичко от Windows и Mac. Windows е вързан с кабел за рутера и пише с 20мб/с., което ми е достатъчно. Тоя смотан Mac взе да ми харесва :tooth: .

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

EDIT: То било по-лесно отколкото си мислех. Само с един партишън за MacOS X и по Wi-Fi си пише и чете всичко от Windows и Mac. Windows е вързан с кабел за рутера и пише с 20мб/с., което ми е достатъчно. Тоя смотан Mac взе да ми харесва :tooth: .

Пиши малко по-подробно, че неразбрах. И аз искам да закача външен диск към рутер, за бекъп (чрез Тайм машината) и да е достъпен от Windows-a. Един партишън на външния диск ли имаш? И как е форматиран?

Редактирано от ruil4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AirPort Extreme е рутера - от него взимам нета за всичко и е закачен на модем.

Диска с един партишън и форматиран, както е формата за Mac OS X и свързан с рутера чрез USB.

В Mac OS X диска се използва за Time Machine и също за копия на примерно филми и т.н. Вижда и чете всичко, което вече е прехвърлено от Windows.

В Windows 7 х64 диска се вижда под другите със зелена икона. Чете и вижда всичко, което е прехвърлено от Mac.

Не знам дали ти е важно, но на Windows е инсталиран софта на Аппле за AirPort Extreme. В момента не знам дали без този софт ще е по различно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как Windows-a "вижда" файловете на диск форматиран от MAC OS X! Нямаш инсталиран BootCamp на Win-a, нали? Ще пробвам. Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е по различно, по скоро кажи как се държи samba сървъра на екстрийма, защото на тайм капсулата е много бъгав, особено със windows 7 клиенти.

След firmware ъпдейт 7.5.2 нещата малко се пооправиха, но пак крашва при прехвърляне на големи файлове (над 3-4 gb).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ruil4o нямам Bootcamp. Windows е друг комп, който няма нищо общо с Mac и само са вързани на една мрежа чрез AirPort Extreme.

@techo91 доколкото знам нямам Samba сървър. Ако те разбирам добре де.

Edit: погледнах в Google и мисля, че такова животно Samba не съм виждал в компютрите ми :).

Спомням си онзи ден прехвърлих за проба от Windows на диска без проблеми файл 8гб. и без проблеми. Също папки по 40гб. - 50гб. всяка една.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Защо не провериш следната хватка?! Примерно, шервай си "Д"-то на Уина и след това отвори "Файндер" на Мак-а. С клавишна комбинация "cmd"+"k" ти се отваря нов непознат(предполагам) за теб прозорец. В него напиши: smb://IP-то на Уиндоуската машина. "smb" e самба сървъра ти!!! И от тук вече правиш каквото си искаш с машината в която си влязъл.

Успех!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прозорецът ми е непознат , но все ми се струва, че май го виждах, защото като го отвора си е написано всичко за връзка с външния диск и като пусках тази Time Machine, не можеше да си намери диска та търсих половин час как да направя така, че да го види. Може и да греша, но както и да е. Между другото не мога да се закачи на диска с Windows, защото ми иска парола и аз не я знам. Не ми и трябва да се връзвам, защото Windows не го пускам постоянно, но само за проба не беше зле да се опита.

Мерси много ;).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Понеже се изказа много компетентно, че такова животно "самба" няма, пробата която си направил доказва противното. Колкото до паролата, е някой друг да ти каже как се маха парола от Уиндоус.

Нищо лошо.

Весели празници!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е а сега де. Нкога не съм имал парола на Windows.

А за прозореца се сетих, защото след като цъкнеш да се конектне отваря друг прозорец за име и парола, където името го взима от компа и за да се вържа преди няколко дни на вънщният диск трябваше да сменя имато с AirPortExtreme. Може и да не е същият де. Вързано е с afp://, което не знам какво е, но си движи. И мерси за откритието на самба :biggrin: .

Mежду другото не е зле да се понаучиш да четеш по внимателнo. Не пиша на китайски и поне аз не виждам нищо компетентно в това:

Edit: погледнах в Google и мисля, че такова животно Samba не съм виждал в компютрите ми :).
Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямах парола на Уина, но като се опитвах да се свържа през мака по начина, по който колегата е описал, чрез finder-a, ми искаше такава. Решението е: правиш си парола на Уина :) Тогава вече всичко е 6. Разбира се трябва да ти е пуснат и шеъринга и да си 'споделил' дискове/папки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ч.Н.Г.

Абе хора за какви пароли говорите!? В настройките на мрежовата карта/Advanced sharing settings/ има сложена отметка за парола по подразбиране. Просто я махнете и това е!!! Имам предвид Уиндоус настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Да не пускам нова тема... Какъв външен хард ми трябва за да се чете и пише на него?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...