Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iPhone в кола


madn3sss

Recommended Posts

Свири и през Bluetooth , пускаш музиката от телефона, активираш Bluetooth audio от менюто на Parrot-а и готово,входящо обаждане-музиката спира,приключваш разговора-музиката от същото положение почва.

Bluetooth audio - мен малко ме дразни, че ако някой си играе с телефона,сина ми примерно, трябва да му слушам екшъна от игрите през тонколоните на колата,от друга страна пък готино,че телефона звъни с присвоената мелодия на конкретния човек от указателя... а и затова има една много полезна програма в Cydia - Bluetooth Profile Selector, чрез нея се изключва A2DP на телефона, въпрос на предпочитания.

Аз имам в колата Parrot 3200 LS, но ми се струва, че няма как да пусна музиката на iphone да мине през колоните на колата ;)

Handsfree-то се пуска, телефона се разпознава от устройството, но не мога да пусна музиката през Bluetooth. Прoчетох по-горе, че някой от вас го свързват с кабел, но единствения вход към устройството, който видях беше за микрофона. Този вход е и много по тесен отколкото този на iphone.

Какво мислите - има ли някакъв вариант да подкарам музиката през този модел Parrot (чрез някакъв преходник или нещо такова) или просто ми трябва някой по-нов модел като MKi9100?

Благодаря ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При този модел мисля няма как да стане.

Не виждам Bluetooth Stereo (A2DP) в спецификациите му,

а и през кабел същото положение, няма налични конектори.

Виж все пак да му ъпдейтнеш софтуера до последната версия 2.03с,

но все пак не таи големи надежди!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета много ще се радвам ако ми помогнете. На скоро си взех Iphone 3G от колега от форума, на който съм благодарен. Имам в колата pioneer p6500bt със bluetooth и си ползвах нокиата за разговори и музика. Сега се опитвам да направя същото и с айфона, но не знам как точно и какво ми е нужно за да го направя. Опитах с включен bluetooth чрез ibluetooth приложението, но не се получи. Намирам телефона от касетофона,

избирам да се връзва,

пита ме за пин код, който е четири нули,

въвеждам го,

показва че се свързва,

след 3 секунди ми показва connected, но веднага след това ми показва error и край.

Сигурен съм че не правя нещо както трябва, но не знам какво. Виждам че тук има хора, които са го правили. Ако могат да помогнат с едно кратко напътствие ще съм много щастлив.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 2 месеца по-късно...

Здравейте, бих искал да попитам от къде мога да си закупя оригинално зарядно за кола? Благодаря ви предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, търси iStyle в моловете или си търси такова на Belkin. Отговаря по качество на оригиналното. Има и в www.dice.bg.

Моментално си оправи профила на кирилица, иначе следват санкции. Приятна вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Прочетох няколко теми от форума свързани със зарядни за кола, но не разбрах дали имам проблем или просто нещо не е както трябва. Става въпрос за следното: Имам някакво зарядно за кола с USB, където вкарвам кабела на iPhone-a. Зарядното отчита, че е вкарано нещо в него и лампичката му светва, но iPhone-a не отчита нищо и в батерийката не се появява символ, че е свързано или че се зарежда. Имам и iPod Nano - когато го включа него дисплейчето му светва, но и в неговата батерийка не се получава символ, че е вързано.

Ще съм благодарен ако ми дадете съвет за решение ;)

П.П. Извинявам се още веднъж ако е имало тема, в която е ставало въпрос за това, но аз лично не видях същия проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябват ти две изпълнени условия:

1. Зарядно със сила 1000mAh

2. Буксата ЮСБ, трябва да симулира включен комп, за да отчита зареждането.

Най - добре си купи един belkin за кола - около 39ля мисля, от www.dice.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно такова си взех от iCorner-a в мола, само че е без кабелчето - само самото зарядно. Струва 25лв. Сега вече си зарежда както трябва, само дето имах нещастието да кача 3.1.3 и сега чакам и го гледам в кутийка :D

Редактирано от Bretkata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Взех си (и) този от ebay:

itrip20auto20universal20plus1.86121806.jpg

http://www.griffintechnology.com/products/itripautouniversal/

Дръвце:

(-) Голямо ниво на шум (слаб FM предавател)

(-) Reset на зададения канал на random интервали и при палене на автомовилa (workaround: всеки път да се натиска Preset към препрограмиран канал)

(+) Зарежда iphone 3G

(+) Разговорите и GPS voice се чуват през тонколоните на автомовила.

(+) Става и за всяко друго устройство с жак за слушалки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да питам как да ги синхронизирам CD-то с IPod-a като се има на предвид че го подържа и има USB Port ?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Синхронизация няма как да направиш, иначе би могъл да слушаш музика :) Щом си сигурен че радиото ти го поддържа - виж в инструкциите му как става или питай чичко Гугъл.

Няма как да отгадая, каква марка ти е радиото...

П.П. За iPod Touch(ти си с такъв) - трябва да пише че поддържа iPhone, иначе няма да стане. Другите модели iPod са "видими" като файлова система(чете ги, както чете флашка) и се поддържат от много фирми и модели, докато за iTouch/iPhone не е така. Няма как да ръгнеш iFunBox в радиото :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ми го CD-то Panasonic CQ-C5355N http://ucables.com/ref/PANASONIC-CQ-C5355N-C-R113203 . До колкото знам има и Bluetooth , но не съм пробвал дали ще направи връзка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Аз съм с това http://www.ozenticaret.com.tr/content_files/prd_images/LAC7800_D.jpg в колата и през блутут върши страхотна работа и като хендсфрий и за музика и за навигация само единствения за мен минус е че не е мултипойнт и не мога да си свържа и двата телефона с него

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,

поръчах си от Китай зарядно за кола за доста малка сума - въпроса ми е има ли опасност да се повреди телефона от някакъв аномалия в тока от запалката на колата. Преди да задам този въпрос погледнах схемата на зарядното и да ви кажа ми изжлежда доста постна - 2 кондензатора и още един илимент подобен на кондензатор без предпазители или др. подобни. Имам ли основание да се притеснявам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според това, което си описал имаш основание да се притесняваш. Но по-скоро ми се струва, че нещо не си догледал. Най-малко трябва да има стабилизатор на напрежение и още няколко елементи, които да лъжат телефона, че зарядното е оригинално, иначе няма да зарежда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зарядните за автомобил обикновенно са направени с "регулатор напрежение" което е интегрална схема и имат предпазител на плюсовата клема.

p1030989d.jpg

По добре го хвърли си вземи нещо с доказан произход. Струва ли си за 10-15 лв. икономия да изгориш телефон за 1000 лв.

Аз ползвам това зарядно на Belkin

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

С адапторна касета Belkin Cassette Adaptor for iPod също става качеството на звукът не е перфектно но става и е осезаемо по добро от FM transmiterite поне които аз сам чувал.Преди я имаше в Technomarket за 15лв,сега май само в Plesio и то за 40лв разликата е огромна нз защо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

здравейте някой може ли да ми каже мога ли да свържа айфона с двд-то в колата което има usb но не сам сигурен дали подържа айфон двд-то е една кучи марка ето и линк http://www.thunder.bg/product_info.php?cPath=29&products_id=255

разглобих го отзад ножне можах да намеря AUX вход а уж отпред има ботон MOD който сменя на тунер,двд и aux,но така и не намерих да има аукс вход та идеята ми е има ли някаква надежда в този usb вход

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да тръгне.

Преди две години ми искаха 7000!!! лв за да ми сложат адаптор за iPod/iPhone в колата.

Сега искат 800.

Ако това проработи, ще е изненада :)

По скоро, USB-то е за MP3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...