Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си осигурим downgrade и съответно jailbreak чрез запазване на ECID SHSH


Severus

Recommended Posts

От поне две седмици ми стои надписа в Cydia "This device has a pending TSS request". Не разбирам какво трябва да направя, за да ми хашне ключовете Саурик?

П.П.: След още две с облекчение прочетох тая сутрин зеления надпис: "This device has SHSHs on file for iPhone OS: 3.31.2". Благодаря, Саурик, на теория съм "сейвнат" :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    31

  • mupo

    30

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    14

Веднъж записали ECID SHSH в Cydia при всяко следващо излизане на нов FW, автоматично ще се записват файловете за него FW, но ще ви изписва файловете за най-стария FW които сте запазили.

Пример:

  • Ако ви изписва "This device has a 3.0 ECID SHSH on file", а вие сте на 3.1.2, но преди това сте били и на 3.0.1 и на 3.1 и сте стартирали тогава Cydia, то в сървъра на saurik са запазени файловете за 3.0, 3.0.1, 3.1 и 3.1.2.
  • Ако ви изписва "This device has a 3.1 ECID SHSH on file", а вие сте на 3.1.2, то в сървъра на saurik са запазени файловете за 3.1 и 3.1.2.
  • Ако ви изписва "This device has a 3.1.2 ECID SHSH on file" и вие сте на 3.1.2, то в сървъра на saurik са запазени файловете само за 3.1.2.

В началото на месеца saurik е преправил начина на показване на информацията и вече изписва за кои FW-и имате записани ECID SHSH в Cydia Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те са вашата застраховка, че дори и инцидентно да ъпгрейтнете телефона си до 3.1, вие нямате да загубите възможността за бъдещ джейл и отключване!

Ако нямам тия файлове телефона става безполезен? Или просто не мога да ресторвам на по-долна версия от тая с която съм сега?

Бтв, тая тема ми се струва изключително важна, а от заглавието не се разбира много за какво става въпрос :) Напишете го някак по-драматично, че да й се обръща по-голямо внимание :blink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш тези файлове няма да можеш да ресторнеш до по-стара версия от тази с която си. Така казано не изглежда като проблем, но ако се замислим за следния сценарий:

Излиза FW 3.2 (примерно), iTunes ви предлага ъпдейт. И както винаги се случва "без да искате" ъпдейтвате телефона си, при което губите jailbreak и отключването на телефона си => телефона ви събира прах в шкафа докато излезе jailbreak и отключване.

Хубаво, но ако не излезе jailbreak за тази версия (б.а. малко вероятно), а ако не излезе отключване (б.а. по-вероятно), какво ще правите?

  • в най-добрия случай възможно най-скоро ще излязат и двете (jailbreak и отключване)
  • в добрия случай ще излезе само jailbreak и вие ще имате iTouch 3GS
  • в най-лошия случай няма да излезе нито едно от двете и телефона ви ще прашасва в шкафа.

Обаче ако имате запазени файловете от предходна версия, за която има начин за jailbreak, с един рестор ще се върнете към нея и ще имате iTouch 3GS и ще чакате за начин за отключване на новия baseband на FW 3.2 (ако дойде с нов, ако е със стария си го отключвате без проблем с blacksn0w).

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еи, мерси, много хубаво си го написал. Копирай го в първия пост, че да се разбира за какво става въпрос. :biggrin: Та, ако няма и отключване и джейл за тая версия, когато излезе нова може да я кача и нея да джейлна? И минуса е, че се чака супер много време и телефона не е кой знае колко забавен така :D ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога повече да мълча, като гледам...

@ LordIahnia Или профилът ти не е попълнен както се изисква, или четеш през ред и буква, и не мислиш върху това, което четеш.

Не виждаш ли, че написаното касае 3GS.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, не , профила си ми е в ред и съм и прочел правилно. Аз имам 3Г, сестра ми 3ГС, за това се интересувам. Чак сега видях темата, за това питам, знам, че касае само 3ГС. В първия пост и след това не е обяснено какво става, ако ги нямаш тия файлове, ама Мупо(Миро? :D) обясни много добре :biggrin:))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

В Cydia ми пише "This device has SHSHs on file for iPhone OS: 3.0,3.1,3.1.2" Това какво ще рече...да ресторвам ли до 3.0 за да си запазя файловете...? Прочетох всичко и почнах да се бъркам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като промениш хост файла на компа,както е описано в темата "Downgrade..." - ще можеш да върнеш всеки един от посочените фърмове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А въпроса ми е, трябва ли да връщам до 3.0 и да запазвам файловете... аз съм с 3.1.2 за него нищо не видях...?

Редактирано от addicted
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еххх,пише че ги имаш запазени за трите - връщай който ти е кеф - виж в "Downgrade на 3GS" как става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

щом е с работещ 3.1.2 - не пречи ти да си го брейкнеш с дъжда и да ги качиш в сидиа.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз затова съм си ги запазил и ръчно, и съветвам всеки да направи същото. Все пак ми се струва добре тоол-а за jailbreak да не ме пита къде са ми файлчетата ами направо да си свърши сам работата.

При мен Iphone-а влезе в Safe mode и сега когато се опитам да Restore-на ми изписва "device isn' t eligible for the requested build" и спира. Има ли начин в този случай за запазване на iBEC и iBSS, освен в Cydia ? С 3.1.2 съм. Благодаря предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хора вземете четете, а не пишете глупости. Колко пъти да ви се казва, че може да запазите SHSH файлове само за последно излязлия firmware и че ако нямате SHSH файлове в Cydia за стари firmware-и не можете да направите рестор към никой друг firmware освен към последно излезлия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е ясно, прочел съм, просто попитах дали има друг начин за запазване на файловете, тъй като не мога да restore-на и чакам вече 20-тина дни да ми ги подпишат в Cydia. Благодаря все пак :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти е ясно даже. Как ще запазиш SHSH файловете за 3.1.2 като пак ти казвам може да запазите SHSH файлове само за последно излязлия firmware, който в момента е 3.1.3!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, мислих си че когато дадеш "make my life easier" в Cydia ти взима файловете за фирмуера на който си в момента. Значи сега ми остава да чакам unlock на 3.1.3, а до тогава телефона ще си стои в Safe mode ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Eй тоя Саурик е велик, да е жив и здрав, както и всички, които копат в тази насока, ако не е той, няма да се разцъкват така яко тези телефончета. Дано скоро с Гейо да измислат нещо за нещастниците с новия бутлоудер. Аз имам въпрос - има ли как да се провери, за кои версий имам тези файлове на сървърчето на Саурик?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, сегаааа..... Още един кандидат за оранжева слава....

Абе ти можеш ли да четеш? Или профилът ти е некоректен?

Избери си как да формулирам оранжевата покана....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Сутринта джейлнах един 3Gs 51-ва седмица и след заявка за по - лесен живот в Сидия не щеш ли сега си имам запазени SHSH-овете за 3.1.3... само дето фирма на този телефон е 3.1.2. Печатна грешка може би?

IMG_0001.PNGIMG_0003.PNGIMG_0002.PNGIMG_0004.PNG

П:П: Никаква грешка няма, съгласявайки се да ми "направи живота по - лесен" съм оторизирал сървъра на Саурик да ползва ECID на дадения телефон, за да изиска SHSH - овете му направо от сървърите на Епъл, които понастоящем вече подписват само FW 3.1.3.

Редактирано от Чичко-Жичко
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бърза справка с Гуугъл върна няколко поста във forums.macrumors.com, които ми изясниха ситуацията с хешовете. Тук и тук прочетох, че съгласявайки се да ми "направи живота по - лесен" съм оторизирал сървъра на Саурик да ползва ECID на дадения телефон, за да изиска SHSH - овете му направо от сървърите на Епъл, които понастоящем вече подписват само FW 3.1.3. Какво ли не научава човек, четейки...

Редактирано от Чичко-Жичко
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм го написал с червени букви, два пъти на тази страница, но явно пак не е било достатъчно ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

- mupo, дори и да е писано, те пак ще питат! искат нещата на готово, неможе да се поровят малко из търсачката или темите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...