Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си осигурим downgrade и съответно jailbreak чрез запазване на ECID SHSH


Severus

Recommended Posts

Ами аз съм го написал с червени букви, два пъти на тази страница, но явно пак не е било достатъчно ясно.

Така е. Не ми беше ясен фактът, че сървърът на Саурик се идентифицира с ECID на телефона, за което всъщност даваме съгласието си, чуквайки на полето "make my life easyer" в Sydia и изисква директно от сървъра на Епъл да подпише всички достъпни фирмуери за дадения терминал, а не извлича SHSH - овете директно от телефона по начин, аналогичен на този при извличането на iBEC и iBSS файловете, но онлайн. Ти си го казал много точно, но пропускаш, че за много от нас тази част остана в сянка, затова и не си я споменал с червените букви. Иначе горното е описано от ammcfc в пост пост#23803, но без специален акцент върху въпросния детайл. Дано с тоя офтопик да стане ясно на всички останали, тънали досега в неведение като мен.

Редактирано от Чичко-Жичко
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    31

  • mupo

    30

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    14

Здравейте ,

четох няколко пъти темата и се извинявам ако ми е глупав въпроса,

със 3gs 3.1.2 FW от Глобул съм jailbreaknat с blackra1n и пробвам да си запаметя тия iBEC и iBSS файлове прес Cydia ,

но когато влезна в Cydia никаде немога да намеря това "make my life easier", къде точно се намира,

и дали го няма при мен защото несъм с 3.1.3 FW , и как по друг начин мога да си запазя iBEC и iBSS файловете

без да минавам на 3.1.3 FW,понеже доколкото разбрах ако мина на 3.1.3 трябва да се простя с jailbreaka и немога да се върна на 3.1.2 ,

пак се извинявам, но от скоро съм с iPhone , за всички други неща се оправям благодарение на всички вас от форума и гледам дане

задавам глупави въпроси,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но когато влезна в Cydia никаде немога да намеря това "make my life easier", къде точно се намира,

Като зареди сидиа, на хоум пейджа, трябва да има най - отгоре с малки сини букви "make my life easier", а ако вече са запазени, то трябва да е "This device has ECID SHSH for 3.1(ще пише всички фърмуери за които са запазени файловете).

На теб какво ти пише?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговора , ще си трая на 3.1.2 засега докато не излезне джейл за 3.1.3.

Прав си neol23 машинката ми е 46 седмица , но аз си го ползвам към Глобул и ми е нужен само джейл.

А относно това в Cydia никаде неми излиза "make my life easier" незнам защо .

Благодаря Ви пак за отговорите .

Аз продължавам да чета във Форума и да разучавам уникалната машинка iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Прочетох темата разбрах някой неща. Но искам да попитам просто да видя дали правилно съм разбрал. В сидия пише че имам запазени SHSHS файлове за 3.1.2 и за 3.1.3. мога ли да ресторна 3.1.2(с който съм в момента) като задържа Шифта и избера къстъм фирм. Налага ми си да го направя, тъй като iTunes ми иска рестор и дефакто нищо немога да правя .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук пише как да си качиш по-стара версия от актуалната на iPhone 3GS, друг е въпроса, че може би ще може да ти се размине и без рестор.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ми се размине без рестор мъчих го бая и най - вероятно ще го закарам при Aveliky, че понеже съм много голям хакер нищо чудно да се наложи да го шутна в кофата. А и темата за проблема с Itunes я е пуснал по - малкият ми брат. Моят проблем е, че тунса ми иска рестор пробвах по доста начини ама нъцки не става. Извинявам се за Offtopica

Редактирано от spote
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

spote, прочети какво съм ти писал в темата която пусна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

С риск да ми се смеете и то доста ,имам едно въпросче .

В Cydia никъде немога да намеря "make my life easier",

ровех навсякъде но нищо,ако може някой да ми опише

къде точно е ще съм му много Благодарен.

Благодаря Ви Предварително.

opt1270886318f.PNGviu1270886500p.PNG

bfi1270886177v.PNGviewer.php?id=opt1270886318f.PNG

Редактирано от wesselin
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Jailbreak-нах си iPad(3.2) по указания начин, но след няколкократен рестарт на телефона и програмата продължава да ми изписва "This device has a pending TSS request"

Предварително благодаря !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обяснява че имаш висяща заявка в сидиа, за запазване на файлове за дадения фърмуеър - вероятно за 4.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се оправи ли този надпис, тъй като и от време на време ми излиза едно прозорче, на което ми пише "Waiting for activation" ?

А когато се опитах да адд-на сорса хакуло.ус ми излязоха куп ерори?

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Хора, здравейте! Имам следния въпрос: пише, че имам запазени SHSH за 3.0, 3.1, 3.1.2, 3.1.3, логично нямам бутона "make my life easier". Как да запазя SHSH за 4.0, които в момента, излгежда, не са запазени...?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз полввах TinyUmbrella за запазване на ECID SHSH файла за iOS 4.0. Тъй като съм с Iphone 4 и все още няма джейл, запзаих ECID на компютъра и го изпратих на саурик с опцията от програмата, но няма как да видя в Cydia. Четох темата, но не разбрах каква е разликата между SHSH и IBEC iBSS (или са едно и също нещо).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SHSH не знам как се превежда, но това са двата файла накуп(подписът за рикавъри- iBEC и дфу режим- iBSS, при инсталация на ОС). :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"ECID" означава Exclusive Chip ID. Това е уникален идентификационен чип, който е различен за всеки iPhone 4, iPhone 3GS, iPod Touch 2G (MC Model), iPod Touch 3G и iPad.

Когато ресторвате устройството си, iTunes се свързва със сървър на Apple, за да създаде подпис (SHSH) точно за вашето устройство (идентифицирано чрез уникалния ECID) с който се разрешава качването на съответния firmware на него.

Подписа (SHSH) е код записан във файл във XML формат, който е генериран за вашето устройство. Apple използва ECID на вашето устройство и версията на firmware-a който се опитвате да сложите, за да създаде подписа (SHSH).

Сървъра на Apple подписва само актуалната версия на iOS за съответното устройство и по този начин се забранява downgrade-а на софтуера на устройството и се усложнява или в най-лошия случай спира направата на jailbreak.

Надявам се сега е маааалко по-ясно.

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да разбера дали съм успял със запазването на SHSH? Няколко часа си играх с Umbrella пробвах първо без да съм погледнал ECID после разбрах, че трябва да го намеря и с usbview го намерих и отново дадох "Save my SHSH" и от всичките ми опити намерих на компютъра си 2 вида файла с по 2 разширения: 000002F7DA034DF5-iphone-4.0.shsh ; 000002F7DA034DF5-iphone-4.0.shsh.0.bak - другите са: 3263537827317-iphone-4.0.shsh ; 3263537827317-iphone-4.0.shsh.0.bak ; Разликата е, че първите 2 са с ECID, който изкарах благодарение на USBview, а вторите с този ECID, който беше написан като пуснах програмата. Би трябвало първите 2 да са за моя телефон, но все пак по-запознатите споделят?

П.С. Нямам Jaill и не мога да видя в Cydia какво пише... а само ще ви покажа какво изписа програмата:

07/16/2010 19:52:44.247 TSS Server Started! 07/16/2010 19:52:44.248 Processing SHSH Request...

07/16/2010 19:52:44.248 Asking CYDIA for SHSH blobs for iPhone3GS 4.0 (8A293)...

07/16/2010 19:52:44.248 SHSH SUCCESSFULLY saved! [Click Here to Open]

07/16/2010 19:52:44.248 You have saved your SHSH locally and the request was sent to CYDIA. This means that CYDIA DOES have your SHSH. Do NOT bug semaphore about the Cydia home page showing this version.

07/16/2010 19:52:44.248 Caching shsh files...

07/16/2010 19:52:44.248 Found [2] shsh files to cache...

07/16/2010 19:52:44.248 Cached [2] shsh files

Това ми го изписва след като на сайта на Umbrella вече пише: For all of you that did not get your iOS 4.0 shsh or 3.2 shsh I'm sorry. Apple has stopped signing them. It is now confirmed.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

07/16/2010 19:52:44.248 You have saved your SHSH locally and the request was sent to CYDIA. This means that CYDIA DOES have your SHSH. Do NOT bug semaphore about the Cydia home page showing this version.
Записани са ти локално на компютъра (двата файла без значение кои от двете двойки) и са пратени и в Cydia, така че ги имаш и в Cydia.

Най-новата версия на TinyUmbrealla сама намира ECID на устройството ви, така че няма нужда от USBView. Избирате устройството и версията му, къде да се запазят SHSH и цъкате Save My SHSH. Това е.

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз съм с Iphone 3gs,ФЗ,tethered jailbreak Blackrain, FW 3.1.2,нов буутром.Имам запазени SHSHs за 3.1.3 в Сидия,но не ми изписва нищо за 4.0. На теория сидията трябва автоматично да ми ги запазва за актуалната версия.Нямам бутон "Make My Life Easier". Цял ден си играя с TinyUmbrella и ми дава следната грешка:

Model: MC131BG/A

Name: jjjjkk’s iPhone Baseband: 05.11.07 - 6.4_M3S2 07/16/2010 21:02:17.890

Processing SHSH Request... 07/16/2010 21:02:17.890

Asking CYDIA for SHSH blobs for iPhone3GS 3.1.2 (7D11)... 07/16/2010 21:02:17.890

This device isn't eligible for the requested build. 07/16/2010 21:02:17.890 CYDIA DOES NOT HAVE YOUR SHSH FOR iPhone3GS 3.1.2 (7D11) THERE IS NO WAY FOR YOU TO GET THEM. SORRY. YOU ARE JUST TOO LATE.

Какво да направя за да сейфам за 4.0?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш вече да запишеш SHSH за 4.0, тъй като Apple вече не ги подписва! Можеш да запишеш за 4.0.1, а Cydia ти записва SHSH автоматично само когато влезеш в нея след излизането на нов софтуер.

Пример:

Ти си с 3.1.2, но излиза 4.0, след това излиза 4.0.1 и чак тогава влизаш в Cydia и тя ще ти запази SHSH само за 4.0.1, но не и за 4.0, тъй като не си отворил Cydia докато 4.0 е бил актуалния софтуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е. В случай че ти се сговняса телефона - мини на 3.1.3, активирай(ако имаш оригиналната карта) и ползвай спирит.

П.П. Влизай по-редовно в сидиа. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Cydia ти записва SHSH автоматично само когато влезеш в нея след излизането на нов софтуер.

Не бих казала, че това е аксиома. При мен до снощи не беше записан в Cydia за 4.0, а само до 3.1.3, въпреки,че все още съм на 3.1.2, и съм влизала милион пъти в Cydia. За 4.0 се появи едва след като ръчно си ги заявих с чадърчето и запомних и на компа снощи около 3ч., и то при наличие на вече посочено по–горе в сайта на Umbrella

For all of you that did not get your iOS 4.0 shsh or 3.2 shsh I'm sorry. Apple has stopped signing them. It is now confirmed
.

В момента също все още нямам за 4.0.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз от два дни ги запазих ръчно а още нямам инфо в сидия за 4.0 :)

Не че ми дреме ама дразни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа Cydia не показваше, че има записани SHSH за 4.0 до вчера/днес, затова и не сте ги виждали. Просто е станало съвпадение със запазването чрез TinyUmbrella и оправянето на Cydia да показва запазените SHSH за 4.0. Някой който да потвърди обратното, че е видял преди вчера (15.07.2010), че има запазени SHSH 4.0 в Cydia?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...