Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си осигурим downgrade и съответно jailbreak чрез запазване на ECID SHSH


Severus

Recommended Posts

Да ви минава мисълта, че сървърът на Саурик не е с безкрайни възможности? Всичко опира до време и пари за техника. Прави впечатление, че някои потребители се сърдят даже и на авантата, когато не им се види достатъчно добра. Ами направете си собствен сървър де!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 262
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    31

  • mupo

    30

  • The Shaman

    15

  • Sladichuk®

    14

Не можеш вече да запишеш SHSH за 4.0, тъй като Apple вече не ги подписва! Можеш да запишеш за 4.0.1, а Cydia ти записва SHSH автоматично само когато влезеш в нея след излизането на нов софтуер.

Пример:

Ти си с 3.1.2, но излиза 4.0, след това излиза 4.0.1 и чак тогава влизаш в Cydia и тя ще ти запази SHSH само за 4.0.1, но не и за 4.0, тъй като не си отворил Cydia докато 4.0 е бил актуалния софтуер.

Истината е,че влизам почти всенки ден... :)

Edit : Пробвах с по-стара версия на умбрелата и пак не стана,НО яслед това проверих сидия и ми даде,че е запазила за 4.0.

От което следва,че сидия си запазва нормално,но при различните потребители го показва с определено забавяне,което е индивидуално.

Редактирано от tonimaxxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми много хубаво, че влизаш в Cydia, ама дали попълваш вярно полетата в чадърчето, като рикуестваш да си запазиш файлчетата локално? Басирам се, че или не попълваш верен ECID, или не посочваш коректен фърм.

Доколкото виждам ти се отговаря, че нямаш запазени за 3.1.2, следователно това си си поискал. Както сам казваш, първите запазени при теб са за 3.1.3. Поискай си тези от него нагоре, как да ти се даде нещо, дето го няма...

PS.:) Едит след отговор, и то от мод = строго забранено! :exclaim:

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми се показа и 4.0

Явно се е върнал от морето :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

“@MuscleNerd: For those wondering why Cydia now saves iPhone3G and ipt2g SHSH blobs: http://is.gd/dyFJZ%E2%80%9D ("soft SHSH blob checks")”
Редактирано от The Shaman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

т.е. И потребителите с iPhone 3G и iPod Touch 2G (MB модел) да се втурват към Cydia, за да запазват ECID SHSH за 4.0.1, тъй като във FW 4.0 Apple са сложили софтуерна защита и ако нямате запазени ECID SHSH iTunes ще ви даде грешка при опит за downgrade към FW 4.x, но тъй като е софтуерна (а не хардуерна както в новите устройства) винаги може да заобиколите грешката чрез redsn0w и PwnageTool. Това засяга само FW 4.x, което означава, че винаги може да се върнете към 3.x/2.x

П.П. Скоро и TinyUmbrella ще има възможност да записва ECID SHSH за iPhone 3G и iPod Touch 2G (MB модел)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Миро, за разяснението. През телефона ми беше трудно. Честито :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес отворих Сидиата и за мое голямо учудване видях че имам запазени файлове за 3.1; 3.1.2; 3.1.3 и 4. Чудя се дали това е възможно, защото до преди 2 седмици имах само за 3.1.3. Когато си купих телефона беше с 3.1 и си карах така до преди месец, джейлнат с блякрейн. На скоро качих съответно на 3.1.3 понеже нямах записани файловете за 3.1.2. Но сега изведнъж в сидиата показва, че ги имам. Дали е вярно и ако е, как е станало след като епъл не подписват за по стари версии?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да е бъг, а може и да си ги е имало, но да не е била актуализирана информацията.

Така или иначе, няма да разбереш докато не опиташ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес отворих Сидиата и за мое голямо учудване видях че имам запазени файлове за 3.1; 3.1.2; 3.1.3 и 4. Чудя се дали това е възможно, защото до преди 2 седмици имах само за 3.1.3. Когато си купих телефона беше с 3.1 и си карах така до преди месец, джейлнат с блякрейн. На скоро качих съответно на 3.1.3 понеже нямах записани файловете за 3.1.2. Но сега изведнъж в сидиата показва, че ги имам. Дали е вярно и ако е, как е станало след като епъл не подписват за по стари версии?
Може да е бъг, а може и да си ги е имало, но да не е била актуализирана информацията.

Така или иначе, няма да разбереш докато не опиташ.

Явно е бъг. Току що си свалих с чадъра файловете за 3.1.3; 4 и 4.0.1. Като опитах да свали за 3.1.2 и 3.1 ми каза че ги няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съобщението за запазване излиза при самия старт най-отгоре. Може да си го потвърдил преди да е заредила Сидиа изцяло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не ми е излизало нищо и не съм потвърждавал нищо! Все пак съм с 3G и такива гадории не са ми нужни.:snooty:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:tooth: И аз съм с такъв, но чете ли моя и най-вече на Миро поста бре младеж :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно сега го прочетох, и както казах по горе не съм ги запазвал чудно ми е как се е появило това. Аз на телефон няма да робувам и да се чук@ Стиви отз@де!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сефте се сблъсквам с тези ECID SHSH и ми е пълна мъгла.Който иска да ги пази аз съм отключен и нямам дертове. А и пише че няма да имаме проблем с 3g/jailbrake/

Редактирано от heartagram1980
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой говори тук за ECID и Iphone 3G???

Вече и за това говорим!

heartagram1980, по спокойно!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ECID SHSH за iPhone 3G и iPod Touch (MB модел) касае само FW >= 4.0!!!

GPower, някаква шашма е станала със Cydia щом ти изписва, че имаш запазени за 3.2 и 3.2.1 при положение, че това са FW за iPad :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ECID SHSH за iPhone 3G и iPod Touch (MB модел) касае само FW >= 4.0!!!

GPower, някаква шашма е станала със Cydia щом ти изписва, че имаш запазени за 3.2 и 3.2.1 при положение, че това са FW за iPad :)

Еми шашма-шашма колко да е шашма? Моя телефон явно е нещо като 3 в 1 и си е със собствено мнение. Явно ще трябва да се оглеждам за клавиатура на iPad и да го настанявам в някой ъгъл!:rolling:

П.П.- Въобще не ми харесват тия работи които се случват но ме боли гъз@ аз съм с ФО и нищо няма да запазя както и не съм го правил да видим до къде ще стигне наглостта на Саурик.:chopwood:Току виж ми притрябва меджикмаус.:tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало за 4.0 :think:

То ще изпише.

Аз лично имам 3.1.2, 3.1.3 и 4.0

Очаквам 4.0.1 да се появи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gorgior, запазило е за 4.0.1, тъй като той е актуалния FW и се подписва само него!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...