Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 4.2.1 е наличен


minkof

Recommended Posts

Цък, експлойтът с лимона, направен под 4.1, отваря вратичка за бъдещи джейлвания.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе! Сложи едно линкче и всеки тук знае за какво става въпрос, така ли?

Аз ще преведя в кратки черти.

Има добри и лоши новини.

Добрите са за iPhone3G, iPhone 3GS(със стария iBoot) и iPod touch 2G. Винаги ще може да се джейлбрейкват без никакви проблеми.

Лошите са за всички по-нови устройства, включително и iPhone 3GSс новия iBoot. За тях засега ще има tether джейлбрейк т.е. на всеки рестарт или изключване на телефона, ще трябва отново да се включва на компютъра и да се джейлбрейква отново. Dew team работят по този проблем,но не могат нищо да обещават дали ще успеят.

Официален джейлбрейк за 4.2.1 ще излезе днес или утре.

Ultrasn0w който е за отключване на телефоните ще излезе до края на тази седмица, според dev team. За iPhone 4 все още не се знае дали ще излезе ultrasn0w който ще може да го отключи.

Още едно предупреждение. Ако не сте си запазили SHSH за 4.1, сега е момента!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви се получава грешка "error 1013" при ъпдейт до 4.2.1:

Проблема най-вероятно че сте ползвали TinyUmbrella за да запазите SHSH и тя ви е променила host файла.

Редактирайте си хост файла като изтриете реда gs.apple.com и готово.

За Мак командата е от Терминал "sudo nano /etc/hosts"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След малко ще кача за по-нетърпеливите custom iPhone 3GS iOS 4.2.1 с патчната Cydia и installd

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви се получава грешка "error 1013" при ъпдейт до 4.2.1:

Проблема най-вероятно че сте ползвали TinyUmbrella за да запазите SHSH и тя ви е променила host файла.

Редактирайте си хост файла като изтриете реда gs.apple.com и готово.

За Мак командата е от Терминал "sudo nano /etc/hosts"

Ех, защо да е лесно, като може да е сложно? Просто пуснете отново ъмбрела-та и махнете отметката на "set hosts to cydia", после натиснете отдолу "apply". Толкоз.

П.П. 1013 е в резултат на липса на "подпис" за ъпдейт на ББ при четворката - това ви предоставя избор, дали да се озовете с нов ББ или да остане старият. Вярвам че функцията в ъмбрела "kick device out of recovery", ще свърши работа след 1013.

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

при 4.2.1 Cydia-та работи доста бъгаво с този пач който са пуснали(поне при мен) когато добавям сорсове, не ми показва полето за писане, а само 2-та бутона за добавяне и отказ.

А това, че трябва да бутваме *thethered* е малко дразнещо, ама ще се оправи скоро :) :) (надявам се)

Хубавото на 4.2.1 е че има carrier ъпдейт на Мтел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ех, защо да е лесно, като може да е сложно? Просто пуснете отново ъмбрела-та и махнете отметката на "set hosts to cydia", после натиснете отдолу "apply". Толкоз.

П.П. 1013 е в резултат на липса на "подпис" за ъпдейт на ББ при четворката - това ви предоставя избор, дали да се озовете с нов ББ или да остане старият. Вярвам че функцията в ъмбрела "kick device out of recovery", ще свърши работа след 1013.

Не помага с kick device out of recovery ,зацикля на ябълката при мен и остава в рекъвъри мод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос. Нали досега пазеха ънлока за новите ромове, за да не запушат дупката от Епъл? Е, след като излезе 4.2 предполагам ще го пуснат и за 4.1, т.е. може да не се ъпдейтва към новата версия, докато не излезе читав джейл (untethered) и ънлок..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това никой не го знае...

uomoto, мерси за отзива - добре е да се знае. Пробвай и с някой от другите инструменти, да видиш има ли резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ultrasn0w unlock: After redsn0w is officially released with the new Cydia and kernel patches, we’ll be able to assess the unlock situation. It’s already looking very promising though, so expect the unlock for the 3G and 3GS to be coming this week. The i4 unlock is taking more effort though, and no further concrete info is available about that yet.

Чудесна новина за всички с фабрично заключени 3G/3GS джаджи. Лошата е, че от Купертино ни орязват откъм екстри с всеки изминал ъпдейт - пазарна икономика де'а. :)

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги направих джейла с redns0w.Работи добре, инсталирах OpenSSH,СБСеттингс от cydia.

Писал съм за това тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не разбрах по коя точка от правилника беше изтрит поста ми? ПАК? Баси форума!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням въпроса ти се отнасяше към Find My iPhone или греша??? Тая Тема да има нещо общо с това??? Успокой малко тона, че се набиваш на очи!!!

Бърз въпрос?Прочетох относно MobileMe и по-точно за find my iPhone? Навсякъде пише, че това вече е безплатно с всеки iPhone 4, iPod Touch 4G и iPad? Т.е. след ъпдейт към 4.2 ще мога да си напрявя акаунт, след което ще мога постоянно да знам къде ми е iPhone-a, стига разбира се да има 3G или EDGE покритие, благодарение на което ще мога да го заключвам, пращам съобщение или ако е необходимо да затривам информацията от него.Правилно ли съм разбрала?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да това ми бе въпроса!

Темата е за 4.2.1, нали така? Find my iPhone е нещо ново (поне безплатната му версия), което идва с 4.2.1 или греша?

В този ред на мисли, кое бе излишното или пфтопика на моя пост? Попринцип не виждам да пише и нищо за Джейълбрейк в шапката на темата, но това бурно се коментира, нищо, че има цял раздел за целта.

Ако оставам неразбрана, пак, изтриите коментарите ми.

P.S. Много благодаря за предупреждението! Предполагам, че и за него има супер довод!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ралинка, не знам кой и за какво те е предупреждавал, но аз ще го направя само веднъж:

Още един подобен коментар за форума, като този по - горе и ще се разделим.

Да не ме разбереш погрешно нещо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнах се

Единствено чакам джейл за иПада за да мога да си сложа ифонетик :biggrin:

Просто ми харесва устройството ми да е преведено, не че не се оправям както си е сега, а софта така или иначе съм си го купил

Кефи ме, че най-сетне иПда има фолдери и трябва да открия дали има мултитаскинг (ако няма значи джейлването е и за това).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как да пусна като телефона ми дойде на зависнала ябълка и нито знаех каква версия е нито какво му се е случило а тунеса не го вкарваше в никакъв режим след като исках да ресторна ... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали се знае до кога ще се подписват на 4.1 щото мойта 4-ка пристига идния понеделник и ми се ще да мога да си запазя SHSH за да може да се ползва ънтетърд джейл за вбъдеще ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко офф, съжалявам

iOS 4.3 To Launch In Mid-December With App Subscriptions, The Daily и т.н.

http://www.macstories.net/news/ios-4-3-to-launch-in-mid-december-with-app-subscriptions/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple са допуснали грешка в изобразяването на iPod Touch най-долу на страницата с новостите в iOS 4.2, а именно iPod Touch 2Gen/3Gen нямат FaceTime, но иконата я има на SpringBoard-а :tease3:

Интересното е друго, iPod Touch 2G има Homescreen Wallpaper.

Надявам се това да е наистина!!! :naughty3:

Коригирали са се :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

След ъпдейт до 4.2.1 изчезнаха всичките ми клипове и музика от iPod. В същото време в паметта на телефона количеството използвано място, както и броя на качените песни и клипове е същото, както преди ъпдейта (през Settings -> General - > About).

Другото, което ми прави впечатление е едно странно шумене в слушалката по време на разговор, което не се е случвало до момента

Устройството е iPhone 3GS, фабрично отключен, не е правен никога джейл или ънлок. Ъпдейта е през iTunes, стандартно направен, както всеки път до сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...