Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Какво да правим ако някое приложение ни изхвърля?


johnnybravo

Recommended Posts

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • johnnybravo

    11

  • Alxx®

    5

  • mupo

    3

  • Decapitator

    3

Топ автори в тази тема

Аз имам проблем с Faces Visual Dialer 1.2.21.2.1 нямам грижи).

...

И аз имам същия проблем с 1.2.2.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

А за приложения от cydia как се процедуира? Проблема ми е с ClearCam. Пробвах по идентичен начин

ldid -S /Applications/ClearCam.app/ClearCam
обаче ми дава грешка и нищо не се оправя :/
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Някой може ли да ми каже защо получавам тази грешка.Само това приложение не ми тръгва дори сега като си сложих 3.1 проблема си остана ето какво ми излиза като напиша командата:

80886346.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Имам същият проблем като Synlink с Енигмо 2

3G-3.1.2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен по описания от johnnybravo начин не стана нищо. Правя всичко, както е показано на филмчето, и програмата продължава да не се стартира.

Пробвах през терминал, през Putty, през Win SCP и все е същата история. Рестратирах, респрингвах - не, та не!

Програмата, която не ми тръгва е iZoom Film.

Ще ви бъда благодарна ако ми кажете как да я оправя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

добре де аз имам 1 супер глупав въпрос - отварям путти тръгвам да си влизам в телефона, НО каква ми е паролата или поне къде мога да я разбера или задам :?:?:?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не четеш достатъчно :smile:

След като сте въвели IP-то на телефона в полето User name: пишете root, а в полето Password: напишете alpine.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следващият подобен въпрос ще бъде санкциониран, има си търсачка ;)

p.s. Ръководство в няколко стъпки (макар че е дискутирано и другаде из форума):

Инсталирате си Mobile Terminal от Cydia;

Стартирате го и пишете “passwd root” - без кавичките :naughty3:;

Въвеждате новата си парола за root;

Ако имате ssh (всеки с jailbrake телефон 99% сигурно има инсталиран ssh) “passwd mobile” и съответно новата парола за ssh;

Пишете “reboot”, телефона ще се рестартира и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Весели празници! Проблемът ми е следният: Имам няколко приложения, които ме изхвърлят по описания начин(ако не бяха навигациии директно ги триех, но безизходната ситуация ме дразни) в CYDIA-та нямам LDID, след търсенето така и не го намирам! след като се разрових разбрах, че трябва да имам добавено репото на Saurik apt.saurik.com. Колкото и да се опитвам да го добавя все не го намира това репо. Някъде пишеше ,че не работи под версия 3.0 ама в самата Cydia Saurik си е описал как се справя с този проблем, но въпросното LDID не мога да разбера как да го добавя и къде да го открия. Командата apt-get install ldid важи ама ако си добавил репото, но като не си го добавил apt-get comand not found... Дано някой е преборил тоя проблем ,за да сподели как да се справя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си пипал където не трябва в сидиа - това репо го има по дефолт. Напиши ldid в таб-а search. Ако пак не се показва - отиди в таба manage, горе вляво има settings. На въпроса "Who are you?" дай "developer", после търси пакета отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма го там. По подразбиране са инсталирани bigboss,modmyi,ste,yell0wsnow,miphone,zodtdd,repo666... а дали има някъде тази програма като .deb ? Оправих се от друг телефон взех saurik.list ,който добавя сорса и сега всичко е наред. :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Ти поне си направил труда да поровиш за името на папката. Да, така е - но не е гаранция че ще тръгне. На твое място щях отдавна да опитам, и споделя резултата. Нали това е иеята на форума?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

dm.app
и
DM.app
?

Пробвай пак, като спазиш големи/малки букви. Също опитай и с цялото име на приложението. Не разбирам много от команди, но ако сам не намериш отговор - пусни шот от резултата на VladTheImpaller, той е силата в тази област.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да ти е така:

ldid -S /var/mobile/Applications/63997B1A-8D6F-4AE3-90E9-70822787E8E6/dm.app/dm

логиката в случая е: име.app/име (dm.app/dm)

но в случая няма да ти помогне, защото приложението има нужда от допълнително пачване.

едит: Това с пачването се оказа, че за момента е неизвестно кога може да се случи, защото за това приложение се използва "Kali Anti-Piracy"

Редактирано от johnnybravo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има приложения, които са с тази защита, но не изхвърлят а просто не работят коректно. При тях има друга хватка, но е много пипкава и не си заслужават усилията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Това не е панацея и не сработва с всички приложения :D

Напиши тук или на Л.С. точно какво пишеш в терминала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влез в папка /var/Applications/D7C83C42-5A99-4D91-BDA1-6EFD7B4298AB/Tap Tap.app и виж какво е точното име на този файл, който е без разширение. Ако е "Tap Tap", тогава трябва да сложиш командата в кавички, защото има интервали в имената на файловете.

Направи Copy & Paste на този ред и няма да ти дава грешки след стартирането.

ldid -S "/var/mobile/Applications/D7C83C42-5A99-4D91-BDA1-6EFD7B4298AB/Tap Tap.app/Tap Tap"

При положение, че приложението е безплатно и не е краквано, тогава проблема вероятно е в телефона.

Edit: Инсталирах си го и го пуснах, работи без да правя нищо през терминала.

http://www.youtube.com/watch?v=hHl9YVlRw40

Редактирано от johnnybravo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Имам следния проблем.Пиша следната команда:

ldid -S /var/mobile/Applications/5D229C21-E428-4111-9A8A-FE01CEF22B90/F1TimingAppSP2010.app/F1TimingAppSP2010

и ми изписва:

 
codesign_allocate: the __LINKEDIT segment does not cover the end of the file (can't be processed) in: /var/mobile/Applications/5D229C21-E428-4111-9A8A-FE01CEF22B90/F1TimingAppSP2010.app/F1TimingAppSP2010
util/ldid.cpp(582): _assert(0:WEXITSTATUS(status) == 0).

П.С Имам инсталиран Link Idenity editor.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Някой подкарвал ли е по този начин ABBYY Business Card Reader ? Или там има някакъв друг трик ?

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...