Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Адаптиране на иконите към Retina дисплей (iPhone 4/iPod Touch 4Gen)


uomoto

Recommended Posts

Това ръководство е само за iPhone 4, джейлбреакнат ,iOS 4.x

Както знаете повечето икони не са направени специално за ретина дисплея и изглеждат малко замазани като долната снимка:

Retina+Difference.png

Сега ще ви покажа начин как да ги конвертираме за да изглеждат като дясната снимка по горе.

1.стъпка

Влезте в cydia и си изтеглете следните неща:

-iRetiner

-MobileTerminal iOS4 - от репо http://cydia.xsellize.com

-Erica Utilities

2.стъпка

Отворете MobileTerminal и напишете следното:

su (натиснете return)

alpine или вашата парола ,ако сте я променили (натиснете return)

iRetiner (пак return)

3.стъпка

Сега би трябвало да виждате този екран:

79590583.png

Тук трябва да изберете 1,

напишете 1 и enter, след това ще бъдете поканени да изберете y/n , пишем y

4.стъпка

Сега ще видите този екран как действат процесите

Retina2.jpg

Като завърши ще ви се покаже следния екран ,че е готово и трябва респринг, избирате y и устройството веднага ще се респрингне.

Retina3.jpg

Лично съм го тествал и работи 100%

Забележка: след всяка инсталация на такава програма с размазана икона се повтаря този процес!

Източник: coveringweb

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То си пише, че трябва да имаш добавено репото на xsellize. Ти добавил ли си го?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, как е линка. Извинявай че останах недоразбрал :(

ЕДИТ: намерих го за който не знае : http://cydia.xsellize.com е репо-то

Но няма никъде копче Ентър в тази програма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уникална програмка работи без отказ !!! БРАВО !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стигам до паролата но каквото и да натисна горе не се изписва нищо ....

Едит: оправих се

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е лесно да кажеш "оправих се". Щеше обаче да е полезно да обясниш как си се оправил. Можеше да подчертаеш, че докато въвеждаш паролата нищо не се изписва в полето, но въпреки това след въвеждане на паролата да натиснат Return, за да помогнеш на другите потребители, които също ще срещнат твоя проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко души се сещат, адаш...после ние сме "кисели г@зове"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е лесно да кажеш "оправих се". Щеше обаче да е полезно да обясниш как си се оправил. Можеше да подчертаеш, че докато въвеждаш паролата нищо не се изписва в полето, но въпреки това след въвеждане на паролата да натиснат Return, за да помогнеш на другите потребители, които също ще срещнат твоя проблем.

Не обясних защото не видях някой с такъв проблем като моя. Т.Е май аз съм най-тъпия и да не се излагам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

При мен нещо не бачка тази програмка или поне нещо не е наред - иконките ми са яко ръбати. От cydia съм инсталнал само HD Icons (което е някакъв уж HD icon pack) и съм го включил от winterboard-a, ама самите иконки не изглеждат много HD. Пробвах да мина процеса и с iRetiner, нямаше промяна.

Ето screenshot:

back.jpg

P.S. Някой ще ми каже ли как задава големина на снимките, като поствам, че е много грозно така?

Редактирано от graver
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

След като съм свалил нужните неща, пускам терминала, пиша su, пиша паролата и после пиша iRetiner, но вместо да ми се покажат опциите с числата, ми пише, че има missing packages. В Cydia ми го дава като свален iRetiner. Някакви идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай това. Сигурно ти липсва gawk.

iretiner.sh
Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който не се оправя с командния интерфейс може да опита RetinaAppIcons

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах, но не става. Пише, че ми липсват "gawk gawk wget".

Е, щом ти липсват - що не ги свалиш от сидиа? Нали това ти подсказа колегата - като напишеш sh, да видиш липсите и да си ги инсталираш. Нямате никакво чувство за елементарна логика :censored2:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Здравейте, реших да пробвам този метод за адаптиране на иконите, но имам необичайна грешка. Инсталирах приложенията от първия пост без проблеми, пиша командите в терминала но ми изписа че липсват curl curl (което незнам какво е и от къде да си го набавя), видях че не става и реших да преинсталирам иретинер от което дойде грешката зацикли на едно положение и не мога да правя нищо в сидия също и не мога да ребуутна устройството (iPhone 4, 4.2.1 greenpoison RC6)

Прилагам снимките: 1-вата е зацикленото положение а 2-рата когато задържа бутона за изключване

022880150.jpg?r=0022880151.jpg?r=0

Какво трябва да направя за да спре процеса в сидия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш терминал, пишеш dpkg -r името на пакета ретинер ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази команда която ми казваш нещо не се получава, но въпроса ми е друг, искам да си рестартирам телефона но не може, искам да направя нещо в сидия пак не може зациклила е. Как мога по някакъв начин да си ребуутна iPhone-a. Всично друго ми рабори освен сидия и power бутона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да пробваш да рестартираш, спри Сидиа от мултитаск бара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах затворих я, но като се оптам рестарт пак същото. Оправих се в терминала написах ребуут и се ресна фона, сега стои проблема с "missing package curl curl" какво да правя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

За тези, които ги мързи да изпълняват цялата процедура, има в Cydia апликация "iRetiner GUI", която е много лесна за позване и прави иконите HD :naughty3:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...