Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak чрез redsn0w от 4.0 до 4.3.3


o3Mo

Recommended Posts

iPhone 4 без проблеми. Харесва ми новия фейс на Cydia. И полето за добавяне на соурс си е супер. :)

post-12-047845900 1290612176_thumb.png post-12-089505000 1290612191_thumb.png post-12-039613800 1290612204_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 520
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    62

  • Grievous

    37

  • The Shaman

    33

  • mupo

    22

Искам да добавя:

първия ден като направих джейла cydia беше леко бъгава, по бавно се добавяха сорсове.

днес направих всичко на ново рестор+джейл и определено се държи много по прилично.

Работи като при 4.1 :)

Инсталирах:

AppSync 4.2

Installous

Winterboard

MobileTermianl iOS4 -xsellize.com

OpenSSH

iFile cracked

SBSettings

CyDeleter

Кофти,че ако ребуутна ще зацикли и трябва да го пусна с redsn0w- just boot tethered right now

Общо взето съм доволен :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Activator, MultiCleaner и WeatherIcon са проблемни и по-добре стойте настрана от тях. Става дума за 4.2.1.uomoto, кое работи и кое не, в друга тема. Има я.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи си рестор-нах отново телефона до 4.2 без да го джейл-вам и сега е много, много по-добре. Явно бъговете са били от самия джейлбейк.

Има известно забавяне, но определено е по-добре от 4.1 и малко по-зле от 3.1.3

Сега се чудя дали пак да го джейл-вам или да чакам друг метод за джейлбрейк.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

uomoto и на мене ми заби на ябалката и понеще съм от скоро с iPhone не ми е ясно как се прави това със картата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пак решох да направя джейлбрейк с редсноу и отново телефона ми е в ужасно състояние.

Като слайд-вам напред-назад и дисплея ми отново премигва на черни хоризонтални линии, даже премигва при отключване на телефона и при зареждане на Сидия.

Много е зле .... но ще се мъча така до понеделник да видя как ще се държи през тия дни и ако не се оправи връщам 3.1.3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи с Naidenoff, отпердашихме неговия 3GS (нов буут) с бета4 - работи на страх!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ние с 4-ките пак ядем пешкира :biggrin:. Няма ли да измислят начин да не се качва версията на модема,въпреки че ми е ънлокнат към глобул и untethered джейл. Примерно ако съм закъсал в гората и рестартна няма да мога да извикам някой да ме дърпа. :biggrin: Не е ли по-добре такива като мен да си дремят на 4.1 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извън темата малко... Очакваме ли друг инструмент за джейл ? Нещо като Limera1n или GreenPois0n ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Снощи с Naidenoff, отпердашихме неговия 3GS (нов буут) с бета4 - работи на страх!

Да Саше, ама имаше проблем с видеото. Пускаш клип, клипа си върви ама тъча не реагира на допир.

Никакъв шанс да "извикаш" на дисплея командните бутони.

Имаше зависване в цялата секция на iPod.

Направо му "уредих среща" с Туньо и го запознах с FW 4.2.1

Сега направо "лети". А и батерията май държи повече.

2-ри ден, след толкова ровичкане, пердашки, и ъпдейт съм на 58%.

Ще чакам читава "пердашка".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейтнаха (оправиха) ли Cydia? Нали не работеше много коректно на 4.2.1 ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-горе съм дал снимки. Работи, та пушек се вдига.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Генерале, при теб има ли "зависване" в iPod секцията. :thinking:

Иначе всичко друго беше "пушилка".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо не, работи си нормално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ммм... Определено при мен проблема се появи след джейла с redsn0w 0.9.6 бета 4 след рестор на 4.1

След преминаване на 4.2.1 всичко е наред. Не съм го "пердашил " снежеца на 4.2.1 за да видя дали има същия резултат. Но за сега чакам финална версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шамане на кой му трябва телефон без джейл :D. Да си купя тогава някой телефон от 5 лв :tease3:

Редактирано от bokoto
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми крашва точно преди да качи ramdisk-а и айпода застива на Uploading Jailbreak... Рестартирах и PC и айпод и пак стана същото. Някакви идеи как да го оправя? Според мен, трябва ъпдейт на redsn0w...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

3GS не се джейлва с RedSn0w!

Виж горе където пише Джеил/Ънлок!

Направих пълен рестор с FW 4.2.1 и за проба (Въпреки проблема със снежко под FW 4.1) реших да "пердаша" с redsn0w 0.9.6b4, поради липса на друга алтернатива.

Бях подготвен за tethered jailbreak, но явно моята 3GS- ка се оказа със стария bootrom

След ребуут всичко си е окей. Гасих-палих телефона, но джейла си е перфектен. Ех..... Саше, Саше (alxx) видяхме че е 25-седмица, но не разгадахме годината.

Така, сега всичко е на пушка. Проблема с iPod секцията изчезна. Cydia работи много добре, а и други проблеми не забелязвам.

Остава да видя, колко ще "кара" батерията. :wink2:

post-57-079644800 1290924693_thumb.png

post-57-012249300 1290924702_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евала, Ицка. Ако някой ми беше казал, че 2010 ще можеш да си купиш нов 3гс, със стария буут...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те, на.... оказа се че можеш. А и ти сам го разглежда.

Поне и аз веднъш да хвана късмета за га:censored2::Wink:

Което ме кара да се замисля за информацята която получих от търговеца.

Ама карай, нали всичко е на 6 и телефона е перфектен.

p.s Ти немаш ли си друга работа, та да ме вкарваш в "мисли".

alxx: В какво те вкарвам??? :tooth:

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наличен е redsn0w 0.9.6b5,в който е добавена възможност за флашване на бейзбенда на iPad oт 3.2.2 (6.15.00) върху 3G/3GS. Toва е единствения начин за отключване до този момент. Бейзбенд-ът е напълно съвместим с телефоните и се зарежда директно от Apple.

Из форумите пише, че ако се качи въпросният iPad фърмуер, после не може да се върнеш на оригинален iPhone-ски. Ако на някой му се наложи да ползва гаранцията на телефона... ще му стане весело. :)

Важно: НЕ правете нищо преди да сте сигурни, какви ще са последствията (желани/нежелани) !

http://sites.google....redirects=0&d=1" target="_blank">Свали (SHA1 7250416e17c3aea9838cdfc73712b38b025e2ed0) (Windows 7 и Vista потребителите да стартират redsn0w като Administrator в “XP SP3 Compatiblity Mode”)

Редактирано от WolfDale
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излезе версия за Windows , redsn0w 0.9.6b5.

Официална страница от където да си изтеглите redsn0w0.9.6b5

Свалете: Windows

Свалете: Mac OS

Важно:

За да използвате този метод на отключване, ще трябва да обновите бейсбенда до 6.15 (Безбенд на iPad на 3.2.2) След като обновите бейсбенда, няма да можете да го промените повече и ще изгубите възможноста за инсталиране на оригинални фърмуери от Apple(Само къстъми). Също така ще изгубите гаранцията от Apple. Ако сте съгласни със условията, следвайте инструкциите.

Внимание: това го правите на ваша отговорност!

Преди да започнете трябва да направите РЕСТОР към 4.1 или 4.2.1 по ваш избор.

Да започнем!

(Windows 7 и Vista потребители, пуснете redsn0w като Administrator в “XP Compatiblity Mode”)

Пуснете redsn0w:

-за iPhone 3G/3Gs посочвате firmware с който сте ресторнали 4.1 или 4.2.1

51796802.jpg

След като изберете фирмуер за iPhone 3Gs, ще ви попита дали сте с новия или стария боотрум, това е много важно да знаете!

75826243.jpg

След това натискате Next и тук маркирате "Install Cydia" и "Install IPAD baseband" и избирате YES

След това Next.

65750908.jpg

Тук си изключвате телефона и се приготвяте да го вкарате в ДФУ мод.

39388085.jpg

Ето тука виждате секундите.

90737593.jpg

Префлашването на бейсбенда е много специфично и в никакъв случай не трябва да се спре този процес!

Ако се прецака нещо телефона ще е за сервиз!

Вече може да си отключите телфоните с новия ultrasn0w 1.2

Ето как става:

* Влезте в Cydia

* Отидете на Manage tab-а

* Изберете Sources

img0004a0.png

Намерете сорса http://repo666.ultrasn0w.com

Влезте и инсталирайте ultrasn0w 1.2

img0005qj.png

img00060.png

След като инсталирате ще трябва да рестартирате и да се радвате на отключен телефон!

Преди малко отключихме iPhone 3Gs-Old Bootrom iOS4.2.1 успешно, по късно ще има шотове.

Edit: Ето го и шота

img0001r.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тук трябва пак да се добави, че метода не е тестван от автора на темата и правите това на собствен риск!!!

gorgior:Хубаво е да видите какво съветва и Сашо:

Съветвам ви това вдигане на бейзбанд-а да не го правите. След вдигането на бейзбанд-а трябва много да винамавате какво слагате от cydia. Има случаи в който телефоните умират и влизат в DFU мод, без възможност да се изкарат от него, единствената оправия е рестор с оригинален фирмуер. Ако това се случи, оставате без телефон и единствения вариянт да подкарате телефона е хардуерно понижаване на бейзбанд-а. Разбира се всеки сам си решава какво да прави с телефона си, аз съм длъжен да предупредя.

Редактирано от gorgior
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дано това оправи гореспоменатия ми проблем.

P.S. Както казва Борат: "Great Success!" Оправи се проблема с крашването :)

redsn0w 0.9.6b5

OSX Свали

Windows Свали

Редактирано от Blurry
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...