Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak и Unlock на iPhone 3G/3Gs с PwnageTool и Ultrasn0w 1.2


Recommended Posts

Добър ден. Един приятел има iPhone 3G, миналата година му го jailbreak-нах на 4.2.1 с custom направен с PwnageTool 4.2.1. Оплака ми се, че телефона му е много бавен и много лагва, преди малко направих един custom с PwnageTool 4.2.1, но като се опитах да го ресторна през iTunes ми дава грешка 1600. Baseband-a му 04.26.08. Има ли начин да му наравя чист рестор с custom-a. Телефона му е заключен към Vodafone Australia

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си го подготвил. Разгледай опцията pwned dfu в редсноу и не чети между редовете в бъдеще.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо пак наизуст? Опцията е вградена в редсноу, кастъмът е правен с техен инструмент, а за айръб и малките деца знаят че е недоклатена работа. За грешките при ъплоуд на лоу-левъл буутлоудъра се носят легенди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е наизуст, напротив..

Не публикувам нещо,което не съм пробвал.

С DFU с редсноу ми даде 1600.

С iREB всичко си беше О.K.

Иначе си прав,ако къстъма е правен с този инструмент..

Редактирано от kokich777
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://bgiphone.com/topic/8361-jailbreak-чрез-redsn0w-096b5-от-40-до-421/ кой от всичките redsn0w да ползвам

kokich777 за какво ти е iReb като от recovery може да го изкараш със задържане на home+power button и после да го включиш телефона

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За DFU ли? Последния.

Иначе колкото и да е "куц", iREB не веднъж ме е спасявал в ситуации, в които редсноу не може да се справи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обеден съм че ще ме нахулите и ще кажете че разводнявам темата, но не е толкова трудно да напише примерно с коя вeрсия на redsn0w трябва да ползвам. Аз за моя телефон не питам, щото и да го прецакам е мой, а този е чужда и ще ми е гузно да го заключа на човека или да му прецакам GPS-a.

Този ли redsn0w 0.9.6b6 за Mac OS Х трябва да ползвам.

Благодаря предварително, ако ми отговорите

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де... В темата за PwnageTool, питаш за редсноу и кой да ползваш... Горе те питах за какво ползване става въпрос, но явно си го прескочил....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден. Един приятел има iPhone 3G, миналата година му го jailbreak-нах на 4.2.1 с custom направен с PwnageTool 4.2.1. Оплака ми се, че телефона му е много бавен и много лагва, преди малко направих един custom с PwnageTool 4.2.1, но като се опитах да го ресторна през iTunes ми дава грешка 1600. Baseband-a му 04.26.08. Има ли начин да му наравя чист рестор с custom-a. Телефона му е заключен към Vodafone Australia

Да съжалявам пропуснал съм го, но моя въпрос е че съм направил custom FW 4.2.1 с PwnageTool 4.2.1. iTunes ми дава грешка 1600 при опит за restore с Custom-a. Alex ми е писал да разгледам pwned DFU функцията в redsn0w. И за това питам коя версия трябва да ползвам. И като използвам Pwned DFU да ресторна през iTunes с custom-a това ли трябва да направя

Благодаря за отговора предварително

Редактирано от Apple_Inc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коя да е от последните версии на редсноу. И това съм писал по-горе. Ако питаш мен, ползвай и iREB, няма да те ухапе. И в дфу рестор с шифт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вгарах го в Pwned DFU с redsn0w 0.9.12b2 за Mac OSX после в iTunes alt+restore и ми изкара пак 1600. Направих нов къстъм и ми се стори първия път че изпуснах power button-а но и при втория опит пак същото

Редактирано от Apple_Inc
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обновите линка за бъндъла, който се заменя за 4.1

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Готово.

П.С. Всъщост не, файла е заминал. :(

П.П.С. Вече е готово. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте, изчетох доста теми но не съм сигурен как да подходя затова първо да обясня ситуацията:

iPhone 3GS, ФЗ към AT&T, firmware: 05.16., iOS: 6.0.1 ....

Причините за съмненията ми са: 1-во невежеството ми и после високата версия на iOS-a с този бейзбанд и....

Въпроса ми е, има ли разлика в отключването на телефон с тези параметри (въобще може ли да се отключи) или да процедирам, както е посочено в темите около тази?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Внимание! Това е само за устройства, iPhone 3G, и iPhone 3Gs, със нов бутрум и безбенда 05.14 or 05.15.Ако имате iPhone 4, iPhone 3GS или iPhone 3G, със по различен бейзбанд от 05.14, 05.15, и 05.16 - ТОВА НЕ ЗА ВАС!

От написаното в началото се казва че е за ВВ 05.14 и 05.15 А после се появява и ВВ 05.16. Та въпросът ми е - Тази тема става ли за IPhone 3GS iOS6.0.1 BB 05.16.07. Мерси предварително и се извинявам ако въпросът ми е не на място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш ънлок, виж горният ми пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Някой ще може ли да ми направи един къстъм с pwnage tool за iPhone 3g ф3 ББ 05.13.04 за 4.2.1.

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето, с 1гб дял, без активация(перни го с редсноу 0.9.6б6, без да качваш сидиа ако нямаш карта за активация), активиран хоум скрийн уолпейпър, проценти на батерията и кастъм буут лого на форума ;) Ако ти се прииска и мултитаскинг - свиркай тук, да ти кажа какво да пипаш.

iPhone1,2_4.2.1_8C148_Custom_Restore.ipsw

Линковете за достъп до файла ще бъдат активни до : Събота 02.02.13.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.За да съм напълно сигурен,че слагам абсолютно правилно къстъма 4.2.1 от по горния пост на Alxx,нека някой да подтвърди дали е така. :smile: С iPhone 3G ФЗ ББ 05.13.04 (без карта за активиране) в момента съм с Whited00r 6.0(боза) тоест верс 3.1.3.Вкарвам го в Dfu,ресторвам с айтюнс с къстъма,с редсноу 0.9.6б6 джелвам с оригинален 4.2.1,като не слагам тикче на сидия и т.н.т.Благодаря ви.

Редактирано от miroslavm
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вкарваш в pwned dfu - има такава функция в редсноу, пускаш и следваш стъпките, после ресторваш.

Втората врътка не е джейл, а хАктивиране ;)

Всичките тия неща си ги пише в ръководството, по колко пъти да...? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...