Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Рe - Активация на ФЗ телефон без оригинална SIM карта


uomoto

Recommended Posts

Това ръководство описва как да активирате фабрично заключения си телефона с всякаква SIM карта.

Това е нов инструмент SAM на Dev-Team и sbingner, който ви позволява да активирате iPhone 4, iPhone 3G и iPhone 3GS с каквато и да е SIM карта.

Трябва да сте jailbreak-нали и Хактивирали телефона си (за да имате достъп до менюто и Cydia). Също така трябва да не сте инсталирали ultrasn0w (ако сте го инсталирли, го деинсталирайте от Cydia)

Свалете си redsn0w_0.9.6b6:

redsn0w 0.9.6.b6 за Windows

https://sites.google...redirects=0&d=1" target="_blank">Свали

redsn0w 0.9.6b6 за Mac OS

https://sites.google...redirects=0&d=1" target="_blank">Свали

Направете jailbreak на устройството си. С кой инструмент и как да го направите може да разберете от тук

1 стъпка:

Влезте в Cydia и добавете следния source (репо) : http://repo.bingner.com

1.png

2 стъпка:

След като добавите влезте в сорса на Bingner:

2.png

Инсталирайте SAM и SAM Prefs:

3.png

След като завърши натиснете Restart Springboard:

4.png

3 стъпка:

Влезте в Settings>SAM:

5.png

Натиснете "Revert Lockdown to Stock" :

6.png

Трябва да видите този екран:

7.png

Сега изберете "De-Activate iPhone":

8.png

4 стъпка:

Сега пуснете iTunes и изчакайте да се Активира телефона:

На екрана на телефона ще видите надпис iPhone is Activated,а на SAM - WildCardActivated:

9.png

Забележка: ако iTunеs ви изпише "Invalid SIM" , влезте отново в настройките на SAM>Method и изберете от другите опции:

img0002g.pngimg0003c.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    17

  • mariankata

    7

  • s0urce

    7

  • profusion

    6

Здравейте,

вчера цял ден се борих с моята 4-ка и така и не успях да я активирам по показания метод.

Свалих си двете програмки от Сидията, инсталирах всичко, но просто на стъпка 3 редсноу

ми показва само 4 опции и това за деактивирането го няма...Идеи?

Редактирано от Pappa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но съм пропуснал да изтрия от поста на uomoto, че това работи на iPhone 4 :-/ Опцията я има само за iPhone 3G/3GS и ако провериш линка за SAM и Update #6 от блога на Dev Team ще видиш, че е само за iPhone 3G/3GS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) ще си го ползвам като iPad докато му измислят crack-a Редактирано от Pappa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.При мен с iphone 3gs 32gb фз не стана това с активацията.Чист рестор до 4.1,6тата бета,SAM&SAMprefs,ултрасняг и нищо.Не ще да казва Iphone is activated.Да не греша някъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Възможно :) Беше ли БЕЗ ултрасноу, по време на повторната активация?

П.П. Що не опиташ да си намериш карта за активиране?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да,телефона беше без ултрасноу.Имам такава карта но не стана с нея(може и да е повредена).Ще потърся друга.Не искаше да го активира.Интересното е че не мога да разбера от къде е тела. Номера на модела завършва на КН.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

zlaf4oo, като гледам си пропуснал деактивирането с redsn0w 0.9.6b6 след инсталирането на SAM и SAMPrefs т.е. прескочил си т.3. Прав ли съм?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много си наблюдателен Миро.Да след като прочетох постовете отново,разбрах какво не съм направил.Ресторнах го до 4.1(малко на риск) и повторих всичко от начало+деактивацията на редсноу,както си отбелязал по горе.Всичко заспа....в най-добрия смисъл на думата. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз се мъчих да активирам по този начин ,но неуспях ,с 3gs - iOS4.1 съм ,качен със Sn0wbreeze (custom firmware) и може би затова ми дава грешка ,като се опитам да го деактивирам с редсноу (а опита ми беше първо с къстъм фирмуера ,който въобще не го приема редсноу ,след което си свалих оригиналният 4.1 и с него пробвах ,но както казах -неще да се деактивира ,а ми дава грешка и дотам . От друга страна се появи ъпдейт на САМ и САМ Префс в Сидия и като ъпдейтнах после ми се появи и опция "revert lovkdown to stock" в настройките на телефона ,което ме кара да си мисля ,че е точно да се прескочи нуждата от деактивация с редсноу ... та стигнах до момента ,в който чакам iTunes да ми активира телефона с моята си луупска карта (сега се сещам ,че не бях деинсталирал ултрасноу ,но и никъде не пишеше по форумите това да е необходимо ) и ми дава ,че картата ми неможе да активира айфона.После реших и да деинсталирам САМ и САМ префс и като рестартирах се озовах в "Emergency Calls" ,та щях-нещях ,трябваше да преинсталирам наново ! <_< Някой знае ли дали СИМ картата играе някаква роля каква ще е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картата трябва да е здрава. :) Правилно си се ориентирал и аз мисля, че заради това че си с custom FW направен чрез sn0wbreeze не е ставало чрез redsn0w. Също правилно новата опция в SAM е за деактивация без redsn0w, но не си прав че не трябва да махаш инсталирания ultrasn0w. А и в края на т.5 пише какво да се направи ако iTunes ти даде грешна SIM карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто не го разбирам това - "Ако iTunes ви изпише invalid SIM, трябва да изберете ръчно вашия оператор и да натиснете SIMID." Откъде трябва да избера ръчно мобилния опреатор ,от iphone-a или от iTunes и какво значи SIMID и къде да го търся ? Може ли малко разяснение за това ,съжалявам за за притиснението ,ако искаш и на ЛС ,макар че предполагам ,че ще е полезно да се разясни тук във форума ,защото именно този край на т.5 е най-неясен и може да обърка целия процес .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм с ФО, не съм правил процедурата, но доколкото разбирам при invalid SIM се отива в Settings -> SAM ->Method и да избереш подходящия оператор (за мен подходящ би трябвало да е оператора към който е заключен телефона) и да натиснеш SIMID :unsure:

Също така се увери, че е избран оператора с картата на който се опитваш да активираш телефона от Settings -> Carrier, а да не е на Automatic.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми се струва ,че засъжаление този метод няма да работи при всички ,дано да греша ... ще пробвам отново без ultrasn0w ,но ще е като излезе untethered за 4.2.1 или за по-нов фирмуер преди да ъпдейтвам ,за да не се ядосвам ако пак нестане. Това с избирането на оператор го пробвах ,но нищо нестава ,че даже избирах и глобул и вивател ...а такова нещо като SIMID никъде не излиза ,освен в опътването на SAM . Късметлии сте вие с ФО :rolleyes:

P.P Пробвах отново и този път без успех - разбрах как да се избира ръчно -"by country and carrier" и после се избира SIM ID .Пробвам как ли не - със ultrasn0w ,без него ,с м-телска карта ,с глобулска ,на Мак ОС , на Уиндоус (с различен iTunes) и сега iphone-a е деактивиран и немога да го ползвам с iTunes :wacko:

P.P.P :guitarred: След още много мъчения се оказа ,че може би или ми е пречил Push Doctor-a или Hackulus Security или Inject (който се инсталира заедно с Push Doctor ,но не се деинсталира заедно с него ,трябва отделно да се маха..).Деинсталирах ги всички тези неща и настроих SAM на Auto Detect ,reboot ,след което iTunes ми даде грешка като свързах фоуна ,нов reboot и след което iPhone-a се активира с луупската ми карта. Finnaly !!! :naughty3: Ааааа ,и да се похваля ,че най-накрая и след много мъки с опити за активиране на FaceTime - сега се активира ,след като телефона е активиран ,а не хАктивиран ! Честит ни FaceTime ! :)

Редактирано от Tzvetandacov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Помъчих се да оправя едно 3Г така. Следвам всичко и като вкарам телефона в ДФУ, редсноа си прави неговите работи и когато стигне до Uploading Ramdisk зарежда 3 чертички и уиндоуса ми пише редсноу спря да работи и трябва да илключа програмата. Някакви идеи дали това е заради компа или телефона? Iphone 3G 8GB, 4.1, Windows Vista Ultimate

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@alxx Чудех се къде е проблема и реших да попитам

Инсталирам SAM и SAMPrefs, от САМ правя Revert Lockdown to Stock и след това Deactivate Iphone. Като го вържа в тюнса той ми пише The sim cart inserted in iPhone does not appear to be supportet. Според http://bgiphone.com/topic/8119-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%8F-iphone/ телефона е заключен към AT&T - в САМ пиша United states/AT&T, натискам deactivate и после тюнса показва същото нещо. Бъркам ли някаде?

EDIT:Като му дам на Method:Auto detect тюнса си го разпознава но на телефона не ми изписа iPhone is activated и горе на обхвата има само 1 чертичка, няма име на оператор. Картата е М-телска.

Редактирано от hrisst
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Активирането не значи отключване на телефона за мобилните оператори ,а щом iTunes-a си го разпознава ,значи си го активирал (и аз не видях "iPhone is activated" ) ,но като идеш в SAM настройките и горе трябва да ти пише WildCard Activated ,което значи ,че всичко е наред ,а за отключване за всички оператори си качи ultrasn0w.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво :blink:

Не можеш да намериш карта на Глобул ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Активирането не значи отключване на телефона за мобилните оператори ,а щом iTunes-a си го разпознава ,значи си го активирал (и аз не видях "iPhone is activated" ) ,но като идеш в SAM настройките и горе трябва да ти пише WildCard Activated ,което значи ,че всичко е наред ,а за отключване за всички оператори си качи ultrasn0w.

Въпреки, че съм спазил стъпките и всичко е минало нормално, включително и wildcardactavation частта, разпознаване от iTunes, не ми е крашвало по време на процеса и т.н. когато инсталирам ултрасноу пи изписва "could not activate cellular data network". След това айфона си стои на Searching и когато опитам да избера мрежа от Carriers пише "Unable to load network list".... ко 'тана, че не вечерахме? (sam ми е на селектнат на at&t, към който е заключен телефона)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"could not activate cellular data network" - юрнал се е да си търси сертификата. Повтори процедурата и когато пуснеш ултраснега се увери че ти е спряна 3G връзката, а обикновенния нет пуснат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

На 3GS 4.2.1 нестава. Изписва това в iTunes The sim cart inserted in iPhone does not appear to be supportet. Проблема в мен ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...