Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Рe - Активация на ФЗ телефон без оригинална SIM карта


uomoto

Recommended Posts

НЕ ЦИТИРАЙ ПОСЛЕДНО МНЕНИЕ!!!

При мене се получи на 3GS 4.2.1, нов буутрОм. След ръчно въведени страна и оператор, и след това рестарт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    17

  • mariankata

    7

  • s0urce

    7

  • Tzvetandacov

    6

Добре де, и аз въвеждам ръчно оператора, как го направи ти точно обясни моля? И трябва ли да съм сложил сим?

Редактирано от blizzard
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

blizzard, я по - добре остави твоите приятели, да си оправят телефоните сами. Не знам пред тях какъв го играеш, но ако те видят какви ги дрънкаш тук, сигурно ще избягат. Биеш всички в шампионата за тази година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, и аз въвеждам ръчно оператора, как го направи ти точно обясни моля? И трябва ли да съм сложил сим?

Автора на SAM @sbingner дава следните варианти при проблеми:

1. Активиране на "Revert Lockdownd to Stock" в менюто Settings-->SAM

2. redsn0w 0.9.6b6 или следваща версия, за фърмуеър 4.0 и нагоре за 3G и 3GS. Пускаш redsn0w и избираш "Deactivate" (деактивиране може да става вече и директно от менюто на SAM)

3. т.нар. "stockify program" - работи на версия 3.0 и нагоре (същото е като т.1)

- инсталирани SAM и SAMPrefs, инсталиран OpenSSH и след това "secure shell into your phone" (това в кавичките ми е малко неясно, но предполагам някой по вещ ще може да го разясни)

- след това активираш "stockify" и рестарт на телефона.

При мене се получи след като изпълних т.1, след това зададох ръчно страната и оператор, и рестарт.

п.п.

надявам се да съм бил полезен. Постарах се да е ясно дотолкова, доколкото това е възможно - все пак от 5 дена навлизам в нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Махнал съм Ултрасноу и когато направя всичко и пусна иТунс ми дава съобщение, че телефона е повреден и да си търся център на Аппле за да ми го оправят. Някакви идеи защо може да е така? Иначе ако се хАктивира си бачка без грешка. Става въпрос за 3G c FW 4.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя само че работи и на iPhone 4

Току що реактивирах моя телефон :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

s0urce, би ли дай повече информация и стъпките които си направил, за да деактивираш телефона преди да го активираш със SAM, тъй като с redsnow 0.9.6 не може да се деактивира iPhone 4.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Автора на SAM @sbingner дава следните варианти при проблеми:

1. Активиране на "Revert Lockdownd to Stock" в менюто Settings-->SAM

2. redsn0w 0.9.6b6 или следваща версия, за фърмуеър 4.0 и нагоре за 3G и 3GS. Пускаш redsn0w и избираш "Deactivate" (деактивиране може да става вече и директно от менюто на SAM)

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

s0urce, би ли дай повече информация и стъпките които си направил, за да деактивираш телефона преди да го активираш със SAM, тъй като с redsnow 0.9.6 не може да се деактивира iPhone 4.

Извинявам се за забавянето но не съм гледал темата значи

Инсталирам SAM от repo.insanelyi.com той сам си инсталира всичко след това

Стъпка 1. Влизате във сам от Settings=>SAM=>Utilities> "Revert Lockdownd to Stock" Активирате го добре е да рестартирате телефона за по сигурно :p

Стъпка 2. Отивате пак в менюто на SAM в More Information проверете дали на ActivationState пише Unactivated ако не пише това значи не се е ДеХактивирал

От там ръчно си избирате SIM картата към който ви е заключен телефона добре е да го знаете защото при Auto Detect не всеки път го засича

след като изпълните всичко правилно вадите кабела на телефона слагате го пак и в iTunes ще ви изпише че телефона е Активиран и ще ви даде да избирате нов телефон или да върне бакъп по добре нов с бакъпа става мазало....

и след това рестарт на телефона

П.П. Бях инсталирал преди това Ultrasn0w и нямаше проблеми след активацията :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам какво точно значи активация?

Смисъл, ако ми е заключен телефона към О2, ще мога ли да го ползвам с глобулска карта.

Ако някои ми обясни ще бъда много благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да го ползваш с карта, различна от оператора към който е заключен телефона, ти трябва ънлок, т.е. отключване.

За това се ползва ultrasn0w.

Активиране и отключване са различни неща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

С 4.3 съм, но youtube и push notifications неработят. Пробвах с push doctor (който работи на 4.2.1) ,но на 4.3 неще. От SAM като опитам " revert lockdown to stock" и ми дава failure. Слагах и youtube fix 1;2;3 и пак без успех . Някой може ли да помогне ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много му помогна!

И аз имам ама съм във Варна :)

Tzvetandacov, преди половин час ти пратих ЛС да ми дадеш адрес и да ти пратя карта.

Търсите помощ а не правите необходимото да я получите :blink:

пп. тъкмо го получих :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е какво се очаква да направя? Да го издиря с полицията и да му я връча ли? :) Да заповяда у нас на гости и готово.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, някой ако може да ми помогне със сим карта на О2 ще съм му много благодарен, че вече 2 месеца ползвам iphona само за игрички.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като го ползваш за игри, значи е активиран. Какво очакваш че ще промениш с наличието на сим карта О2?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пичове не знам какво и как съм направил, но след като махнах SAM от телефона, имам достъп само до спешни номера. Направих му Jail с Redsn0w 0.9.6b6, но нищо, все си седи на Спешни!!! СИМ карта за активация нямам, а как се прави Хактивация не знам, в iTunes нищо не мога да направя, защото ми иска СИМ карта...

Телефонът ми е 3Gs, беше с FW 4.0 BB 05.13.04, jail-нат с JailbreakMe. Не знам дали jail-a, който направих с Redsn0w(FW 4.2.1) е подействал нещо, защото след това като пусна телефона си е със същата тема, с която си беше от преди и пак си седи на спешни номера само....

Не знам дали няма да ви объркам с обясненията си, но явно нещо съм объркал... Някаква идея да има някой?

Благодаря предварително! :)

Редактирано от pant
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Свали си редсноу за 4.0 не помня коя версия беше за 4.0 , направи джейл и си готов .

===== Как се използва? =====

Ако вече сте с една от поддържаните версии стъпките са следните:

1. Пуснете redsn0w 0.9.6b2

2. Изберете оригиналния файл на 4.1 или 4.0

3. Изберете “Install Cydia” и натиснете "Next".

4. Вкарвате телефона в DFU за да инсталирате джеилбрейка.

!!!! Ако изберете “Enable battery percentage”, всъщност получавате ключ за включване и изключване в Settings->General->Usage.

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дръпнах Redsn0w 0.9.6b2, изтеглих и FW 4.0, обаче редсноуа не го разпознава... ?

Имам чувството, че това е някакъв бъг, да го ева, на редсн0уа, друг FW файл ли да дръпна от някъде???

:( :( :(

Редактирано от pant
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусни му един лаймрейн и ако не стане с него, ресторвай. Редсноу не разпознава 4.0 4.01 и 4.0.2 и аз съм се мъчил и не става. Лайма хактивира без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...