Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Рe - Активация на ФЗ телефон без оригинална SIM карта


uomoto

Recommended Posts

Мерси, довечера ще опитам всичко и ще пиша как е минало :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 123
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    17

  • mariankata

    7

  • s0urce

    7

  • profusion

    6

iPhone 5 заключен , може ли да се активира по този начин без оригинална SIM карта ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

На телефон 3G 3.1.2 oпитвам да кача от Cydia, SAM. Сложил съм му репото и го намирам. По време на инсталацията сваля Stockify, libsigc++, SAMPrefs, pibpar2, PreferenceLoader, SAM, ACUtil и след това ми дава два реда в червено: HTTP/1.1 502 bad gateway. От къде може да е проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да поясниш, профил къде?

ПС: Оправи се, сложих си акаунта в app store в телефона и после тръгна. Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре сега е другата мъка, в момента не ми намира ГСМ мрежа. Първо махнах директно от cydia ultrasnow и после следвах инструкциите оттук. Всичко се появява както е на снимките, телефона ми показва, че е wildcard activated, но като пуснах itunes ми съобщи, че иска да обнови carrier settings, дадох му да и после нищо!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скивай сега брато:

1. Попълни си профила, иначе инфо на куково лято.

2. Прочети и спазвай правилата!

3. Хвърли едно оче на темите за начинаещи, оттам и на линковете за ънлок, джейлбрейк и т.н

Нали не очакваш да ти налеем наготово, без да си научил поне основните неща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Скивай сега брато:

1. Попълни си профила, иначе инфо на куково лято.

2. Прочети и спазвай правилата!

3. Хвърли едно оче на темите за начинаещи, оттам и на линковете за ънлок, джейлбрейк и т.н

Нали не очакваш да ти налеем наготово, без да си научил поне основните неща?

Аз не разбрах и защо го правиш това, но...

Телефона е джейлбрейкнат с редсноу 0.9.4 и с ултрасноу и е отключен и си работи коректно и ГСМ-а. GPS-а не му работи както и youtube приложението. Реших, че със SAM ще оправя този последен проблем.

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно стартиране на тубата и мапс, преди джейла, можеше и да оправи някои проблеми;)

За gps-a... С какъв бейзбанд си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не цитирай последен пост!

Baseband 5.13.04

Ами хубаво ама не съм го срещал това написано, или поне не от темата която съм чел. Youtube не ми е кой знае какъв проблем. Опитвам се да пусна GPS-a. Имам инсталирано Igo, но само търси сателити и дотам. То преди джейлбрейк как може да се пуснат тези неща, като ти дава само спешни повиквания!?

ПС: Просто информацията във темите къде е актуална къде не, човек неследящ форума много лесно се обърква и греши. Ако не пита може да минат 2 дена (както при мен) докато разбере, че определения метод не е актуален.

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да де, не помислих, че го хактивираш.

Към кой е заключен тоя телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Що се тормозиш а не го отключиш бе човек :D Ако имаш интерес, пиши ми на лично да те оправим веднъж и завинаги :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

И аз се интересувам от Активацията. Проблема е че push notifications ми работи само на Viber и съобщенията (Skype не съм пробвал още), на Facebook и Facebook Messenger няма да разбера, че някой ми е писал докато не вляза в самото приложение. Опитах да го активирам ама явно не правя нещо както трябва и не става. Не знам точно към кого е заключен телефона. Телефона е Iphone 3GS IOS 5.1.1 Baseband 15.13.04 ФЗ. Има ли някаква оправия ? Благодаря за помощта предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиши на Шамана, да стане ФО ;)

Относно пуш - няма вариант да работи на вайбър, а на друго приложение не. По - скоро е от скапаната фб апликация. Изтрий я и я преинсталирай. Лично аз, за фб месидж ползвам IMO.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наистина с IMO става. Странно защо не става с оригиналните приложения на фейса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Измъчих се отвсякъде.... Качих САМ, махнах ултрасноу, следвах всичко точно както е описано, но като стигна до Стъпка 4 (активиране през iTunes) ми излиза това. Пробвах да променя от менюто SAM-Method, но пак нищо....

Понеже първо качих САМ и деактивирах и после се сетих, че съм забравил да махна ултрасноу, пробвах да реинсталирам САМ, но след респринга ми излиза това. Нямам си абсолютно никаква идея какво трябва да го правя сега :( Някакви съвети?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

За крайния резултат това видео ми помогна и затова мисля да го споделя в тази тема.

И по точно след като инсталирате програмата и направите всичко описано в първия пост след whildeactivation и рестарта трябва да влезете в САМ и да натиснете копчето Backup Activation и след това Restore Activation. Рестартирате телефона и всичко работи по ток и жица !

Аз не бях натиснал тези два бутона и при мен пушовете продължаваха да са пасивни.

Дано съм бил полезен! (в клипа има и други неща които се правят с редснол но аз не съм ги правил и не съм инсталирал АйПуш, само натиснах двата бутона и рестартиран).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...