Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Правопис


Severus

Recommended Posts

Оставете чистачката на мира. Те затова и прахосмукачка не и дават а само метла.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

как ще работи системата за авторизация в новия флагмански смартфон на Samsung.

Ех, калдата...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 8 месеца по-късно...
Навигациата се инсталира работи, но както казах не мога да сменям карти и, след като я стартирам променям настройките избирам си Анелия ала бала спирам иГо-то и при следващото стартиране пак ме кара да избирам 1-во началните настройки.

Целият пост кърти, но финалът на изречението ме закопа...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До преди време се чудех, как е възможно с всяко поколение да се засилва все по-осезаемо неграмотността и то при наличието на толкова много технологии, които са толкова полезни и в тази посока? Е, спрях да се чудя, но не го приемам… срамота!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефона е исключително много запазен никакви забелешки. Работи със помошта на р-сим (което немам струва 15 до 25лв) тестван и видян как работи .. Телфона  се дава със зарядно и узб кабел+ подарак нов протектор преден и заден. 

Праштам съшто така по Еконт със тест и преглед. Не приемам бартери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва да не го е писал Емо Костадинов? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този е още по-грамотен :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е писано, но като гледам доста хора не го знаят:

има "до", има "като", има и "докато",

има "до", има "кога", има и "докога",

има "до", има "колкото", има и "доколкото",

има "до", има "тогава", има и "дотогава", и т.н.

На самоопределящите се като патриоти няма да им се хареса, но:

пише се България, но българин, български и т.н.

Айде със здраве! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е писано, но като гледам доста хора не го знаят:

има "до", има "като", има и "докато",

има "до", има "кога", има и "докога",

има "до", има "колкото", има и "доколкото",

има "до", има "тогава", има и "дотогава", и т.н.

На самоопределящите се като патриоти няма да им се хареса, но:

пише се България, но българин, български и т.н.

Айде със здраве!

Без да иронизирам, но… когато си решил да демонстрираш знания, като тези е редно да даваш пример и ти, с това и най-вече, как пишеш.

Та… "хайде" е правилно. А "айде", "аре" и др. е разговорна форма, употребявана предимно от популярни спортисти и по мегданите на селата, от където са родом, всъщност. Налагането на подобни форми и изказ е още вода в мелницата на субкултурата, с която ни заливат гостите на столицата, които имат достъп до телевизионния екран.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mесторождението,достатъчно ли е за правопис и правоговор? :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приятели, не съм имал намерение да обиждам или класирам, когото и да било по месторождание, столица, град, село...! Ако съм засегнал някого, моля за извинение. :blush:

Имах предвид нещо съвсем различно, но очевидно за всички - плъзналите от незнайно къде алитерати, които с поведението опитват да подменят общоприетите норми във всичко, не само в правоговора и правописа. Гледат ни от всякъде, от всяка една медия! Примери безброй, включваш ТВ -то, гледаш и слушаш и се оказва, че с много малко изключения, освен водещите и то само на новините всички останали почти във всяко изречение "вкарват" по някоя "странна" думичка. Не е ли срамно в Народното събрание повече от 90% от изказващите се да не умеят да говорят български език, а един от няй-изявените оратори да е с турско самосъзнание? Такива да отиват да "ваканцуват" (една от любимите ми) и да не се връщат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

dedil, не демонстрирам знания. Нали темата е за правописа. Просто ми прави впечатление, че доста хора ги правят тези грешки и затова го написах. Не съм имал предвид никого конкретно. Относно "айде"-то - айде да не се заяждаме за глупости ;) . Написал съм го съзнателно и не мисля, че е грешка. Както казваш - разговорна форма е и я употребяват почти всички. Сигурен съм - ти също ;) .

... Гледат ни от всякъде, от всяка една медия! ....

Между другото, пише се отвсякъде ;) (и това е без лоши чувства ;) )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

gorgior, изразът е съчетание от думи. Всеки си ги реди, както си иска и може. Какво се получава е друг въпрос. Ако обичаш, дай източник, където е посочено, че

...изразът "Между другото" не съществува като такъв в книжовния език...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По отношение на "реденето" са ми любими родните "политици". Навремето хубавото Наде и дон Балон вкараха изразите "в тази връзка"(???), "правим мониторинг", "оттук на сетне" и "финализираме". Чудя се с какво още ще ни "обогатят" езика...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За протокола :)

Извадка от тълковен речник:

- Между другото: Вметнат израз в началото на странични по отношение на основния проблем разсъждения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото исках да спорим, но щом настояваш ... :)

"между другото" - Официален правописен речник на българския език. С., БАН, Просвета, 2012, с. 77, т. 81.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...