Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

ВНИМАНИЕ: Официално "отключени" iPhone 3G телефони


Adamov

Recommended Posts

За съжаление следващите редове ще бъдат познат сценарий за някои от вас.

Събирате си парички, купувате си 3G телефонче и то фабрично отключено, свободно и се кефите. Идва момента обаче в който искате да си качите софтуера до 3.0. Няма проблеми... или поне така си мислите. Слагате 3.0, пускате redsn0w за джейл и активация и си мислите, че всичко ще е наред но... греда. Няма обхват. Казвате си "Абе нещо се е омазало". Почвате процедурата отначало и пак греда. Няма обхват, няма оператор, няма никой.

От къде идва проблема. Ами проблема идва от това, че вашият телефон всъщност е заключен към оператор и е с турбосим. Сега може би ще ме оборите и ще кажете "ама той работеше с 2.2.1 и нямаше турбосим. Как така е заключен?" Ами много просто. Ето така и така.

Та в случай, че имате телефон, който след намеса на ultrasn0w не иска да работи, има голяма вероятност да са ви измамили и да са ви продали заключен телефон. За това винаги когато купувате телефон взимайте касова бележка или някакъв документ, за да може ако се наложи да си търсите правата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че за да си джейлбрейк-на телефона до 3.0 трябва да е "Never locked" или както ти казваш "официално отключен"? Просто тъкмо ще си взимам iPhone и не съм много навътре с нещата? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адамче, нещо много ти се е спало :D След като си мислиш, че телефонът ти е ФО, за какаъв х... трябва да го активираш с redsn0w и да му пускаш ultrasn0w. Слагайки му 3.0, телефонът трябва да се активира сам през iTunes и да си има обхват. Не се ли получи тази активация и обхват, значи си изял дървото :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак не Ви разбирам... Това означава, че телефона трябва да е ФО иначе няма да стане на 3.0 ( да работи както трябва де ) по никакъв начин, така ли? Извинявайте за глупавия въпрос но... :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предупреждението е, че вече на пазара се предлагат телефони, които са отваряни и вътре им е запоен турбошита. И продавачите ви лъжат, че е ФО, а всъщност е отключен с ultrasn0w, и си е ФЗ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деде, заради картата вътре 3.0 + ultrasn0w върши толкова работа, колкото всички 2G са официално отключени и се активират само през iTunes - факти и практика. Искам да кажа, че ако хората си сложат 3.0 и ultrasn0w-a не може да го отключи, значи е много вероятно да имат турбосим запоен вътре и ФО им телефон да е всъщност ФЗ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Продължаваш да спиш. Аз ти казвам, че ако си мислиш че имаш ФО, след като му сложиш 3.0 и не се активира и няма обхват, вече е ясно че ФЗ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да има такова нещо. И хората си мислят, че си купуват отключени телефони, а то какво ... Реално този телефон от каде е купен или внесен, за да се знае от кого да се пазим когато решим да си купим iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ти се отговаря, защото в този раздел първите теми ако ги беше отворил нямаше да питаш. И за да не питаш пак, да може да минеш на 3.0 със заключен телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все още нямам отговор... Може ли един ФЗ телефон да работи нормално на 3.0?

Темата е за съвсем друго нещо, но ето ти отговор на въпроса в тази тема ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, Дядко е прав. Малко ми се е спало. Както и да е. Промених първия пост. Сега по-важното. Телефона е купуван от Глобъл Ко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега е хубаво да се уточни от кой търговец е закупен този телефон.
... Сега по-важното. Телефона е купуван от Глобъл Ко.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да е купуван от там, ама дали така е купен или после някой му е правил тези "нещица".

Така че, не се нахвърляйте в/у Глобул, без да имате ясни доказателства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мда. Сашо е прав. Аз сам споменах от къде е купуван телефона. Глобъл Ко може да нямат АБСОЛЮТНО никаква вина за това положение. Материала за статията ми е предоставен от Aveliky на когото телефона е бил даден за поправка. Остава само да се намеси човека, чиято собственост е телефона и да даде по-гояма яснота по въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не трябва да виним никой без доказателства, а в случая няма такива. Повредата на телефона с която го взех е, че не иска да захапе мрежа. Мъчих го със снегове и какво ли не. Накрая го отворих за да видя какво е положението вътре. Като видях се пукнах от смях. Звъннах на човека който ми го донесе и му обясних как стоят нещата. Той каза, че телефона е на негов приятел и го е получил като подарък запечатан и без документи(касова бележка, фактура или гаранция) но не знае от къде е закупен. По-късно ми звънна и ми каза, че телефона бил закупен от Глобъл Ко. Идеята на темата е да се внимава за напред когато купувате iPhone. Глобъл Ко може да нямат вина, може те да са го закупили в това състояние. Това разбира се след като няма касова бележка или фактура, няма как да се докаже.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом е бил запечатан, значи на Raptole ще му се разкаже играта с целофанчетата :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз съм човека който даде телефона на Aveliky. Телефона е от Глобъл Ко, запечатан в целуфан изглеждащ оригинално. Никой не е пипал телефона след появяването на проблема при ъпдейт на фирмуеър до 2.2.1, при което телефона отказва да намери мрежа. След което преди около седмица моя приятел ми даде телефона за отключване и джейлбрейк. При направените от мен много неуспешни опити с всички версии на ОС - 2.2, 2.2.1, 3.0 и резултат винаги един и същ - Няма мрежа, потърсих помощ от Aveliky който установи така споменатия проблем.

Внимавайте занапред с покупките от тях. Имаше и друга тема за некоректно отношение от тях отностно закупуването на 3GS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак, ти не си го купил от Глобул, а ти го е дал приятел.

Много ме съмнява, че Глобул може да направят нещо такова. Не виждам никаква причина. Те, ако искат, могат да си го отключат през Apple сървъра за секунди. Не виждам никаква логика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека се изкажат сега яростните им защитници. Ще ми е интересно ако им го занесеш за рекламация какво ще кажат? Все пак ти е продаден за фабрично отключен. Може би си имат фабрика и там ги отключват.

Саше, стига си писал Глобул. Навсякъде се казва Глобъл Ко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаша явно се е объркал и коментира "Глобул". Адаш тук коментираме "Глобъл Ко". :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно и аз спя...В такъв случай си взимам думите обратно! Вече, мисля друго :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно и аз спя...В такъв случай си взимам думите обратно! Вече, мисля друго :)

Сън не ни стигна на нас, ей :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...