Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Вграждане на субтитри без ре-енкодинг


BANNN

Recommended Posts

За по малко от 3-4 минути може да вградите субтитри ледате филми DivX и XviD в домашна мрежа с Oplayer или Buzz.

1.Като за начало изтеглете програмата AVIAddSubs от тук: http://aviaddxsubs.en.softonic.com/ (програмата е безплатна).

2.Разархивирате с подходяща програма.

3.Стартирайте AVIAddXSubs.exe

4.Добавете видеофайла,като преди това сте се уверили че името на филма и субтитрите са еднакви и се намират на едно и също място.Също така субтитрите трябва да бъдат в SRT формат.

606a3c214d64d15b.png

5.Сега може да настоите субтитрите(препоръчително е настройката да бъде така както е показано на снимката по-долу).

5ab0fefbb42c006b.png

6.Сложете отметките показани на снимката по-долу.

ed53c7a229673d28.png

7.Върнете се в началния прозорец на програмата, изберете къде да бъде записан готовия файл(ouput folder )и натиснете бутона "Create Subtitled DivX File".

feb45e10fd020d3d.png

След около 3-4 минути филма ви е готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Програмката е много добра, но лошото е че може да работи единствено с AVI файлове и няма как да вгради субтитри в MP4. Ако някой знае друг начин без ре-енкодинг да сподели. :unsure:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Никой не дава никакъв коментар. Мисля да я пробвам програмката тази вечер. Ще пускам филмче на тв-то но когато гледам от там, титрите са ми дребни та се чудя няма ли да е по-добре да ги залепя направо за филма с по-голям формат и така да гледам филма. Някой дали може да даде съвет ?

П.П. При мен не се получи. Ще трябва да се гледа с малки субтитри :)

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не може да помогне. От няколко дни се опитвам да слепя субс и един mkv файл, за да мога да увелича шрифта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Митя, аз ги лепя с Формат фекчъри 2.10. А, за гледане (без слепване)- медиа плеър класик, от настройките на ffdShow video(при пуснат филм), можеш да:

увеличиш шрифта; да го удебелиш; смениш стила и пр..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx: Ти хубаво ги лепиш, но има ли опция при лепенето да увеличаваш шрифта. И аз се мъча с формат фактори, но 2.60 и нещо не мога да го нагодя :(. Би ли помогнал ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

post-226-042848000 1296286309_thumb.jpg

Тук е за мобилни, но можеш да избереш и определен размер на видеото, без ре-енкодинг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти и аз от там ги оправям. Без реенкодинг, но чакам 5 мин и нищо не се случва. Даже и процентите не тръгват, все на 0 % си стои. Специално даже изтеглих 2.10 версия. Не се получава и това е :)

На 5:05 мръдна с 1 %. А мен ми трябваше без енкодинг :( Явно няма да мога да намеря такова нещо.

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно нещо по седмицата трябва да пипнеш. Какво кодеци имаш качени на компа? Аз имам само пакета k-lite 6.80 и CoreAVC Pro.

П.П. За видеото остави настройки, съвпадащи с данните на филма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да оставя данните същите, пак прави енкодинг и бави. Никой ли не гледа мкв филми на телевизор през usb на който субтитрите излизат малки ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега чак разбрах какво те мъчи. Тъпия телевизор, никакви настройки ли няма? Не вярвам да е така?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

....Никой ли не гледа мкв филми на телевизор през usb на който субтитрите излизат малки ?

Абе гледаме ния, ама директно от компа. :naughty3:

Сега ти разбрах и аз проблема. Каквото и да правиш, проблема си е в USB плеъра на TV. Нали не мислиш, че като "набучиш" флашката и тя тръгва сама.

Дори и да енкодираш с ConvertXToDVD (за която ти споменах) субтитрите в избрана от теб големина, и ги вкараш в MKV-то като 2-ри суб. плеъра пак ще си ги показва малки.

Просто така е му "зададено". Нали знаеш, не файла плейва плеъра а плеъра плейва файла. :Wink:

Имаш вграден USB плеър, търси настройките там. Другият вариянт е да лепиш субтитрите директно на фаила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лъчо точно за DVD формата чете това което му е заложено. Защото самите субтитри са в поточна пътека в самият VOB файл. Тоест ако си заложил редактирани суб. ще ти ги прочете такива каквито си ги заложил ( бели, сини, големи или малки).

Но USB плеър няма как да енкодира (разчете поточните пътеки) на файла сам, освен ако няма настройка в самият плеър. Тоест: да избираш език, субс, сцена и тн. По-принцип VOB, MKV и M2ts са многопоточни файлове, и позволяват добавяне на синхронни пътеки, с които да добавяш звук, субс и тн.

Когато плеъра стартира такъв файл, той по-дефолт избира първоначалният поток пътеки. И когато нямаш опция за избор на промяна, се примиряваш и гледаш така.

Това е като DVD-DivX плеърите.

Имаше едни за по 50лв. с базови настройки (Каквото и да правех, субовете бяха малки). По-скъпите си имаха настройки на субовете в DivX.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега чак разбрах какво те мъчи. Тъпия телевизор, никакви настройки ли няма? Не вярвам да е така?

Абе има си настройки, но незадоволителни. На най-големи субс, жената не вижда :)

Другият вариянт е да лепиш субтитрите директно на фаила.

А точно това искам, но и същевременно да увелича размера им :)

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами пробваш както ти казах, с ConvertXToDVD или tsMuxer GUI.

Като избираш БГ субовете да са по-дефолт в първи поток.

От менюто настройки/субтитри си настройващ шрифт, големина, цвят и тн.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аналогична програмка за МАС?

iSubtitle от App Store за Mac или от тук

Хубавото е, че можеш да си избираш размер на шрифта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

johnnybravo: А дали може да ги вгради без тежък енкодинг :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колко е тежък, един филм му вгражда субтитрите за < 2 минути. Единственото неудобство е, че запазва файла в .mov формат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ми дава грешка, когато искам да отворя субтитрите. Програмата е iSubtitle

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

iSubtitle от App Store за Mac или от тук

Хубавото е, че можеш да си избираш размер на шрифта.

Били обяснил, накратко как си настройваш размера на суб, и при мен един филм да му лепна суб ми отива повече от 4 часа. Да не би да е при мен проблема, устройството е Макбук про Intel Core 2 Duo 2.4 GHz/4ГБ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направо си златен, не мога да повярвам как за толкова малко става филма. Обаче ми дава суб на китайски :(, пробвах няколко пъти различни филми обаче пак е така, случайно да имаш идея от какво е?

vlcsnap2011031523h57m14.th.png

Редактирано от toni6600
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз само тук съм пипал:

screenshot20110316at125.png

Сега видях, че може да се пипне на още две места :)

screenshot20110316at104.png

screenshot20110316at104.png

За друго не се сещам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен са така. Странното е, че само с VLC ми дава по този начин суб, иначе с другите се вижда ок.Проблемът ще го търся понеже не ми дава мира и ще откача.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...