Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Изтриване на Retina иконите за по-стари устройства (работи на всички FW)


chris4o

Recommended Posts

Този скрипт изтрива @2x иконите и графиките от устройствата с всички фърмуери. По думите на създателя му освобождава няколко десетки MB от "Others" (зависи колко такива @2x имате) и ускорява работата на устройството предвид това, че зарежда по-малко картинки.

Не използвайте на iPhone 4 и iPod Touch 4! Това е само за стари устройства!!!

Нужен ви е файл мениджър, с който да качите файла на телефона (а ако имате Safari Download Plugin може да го изтеглите директно на телефона) и MobileTerminal.

А ето и как става:

1) Теглите 2xrm.zip разархивирате и го слагате където искате на телефона. Да вземем за пример /tmp/.

2) Отваряте MobileTerminal и изпълнявате следните команди:

su
*ще ви попита за парола, въвеждате своята - ако не сте я сменяли, то тя е "alpine"
cd /tmp/
bash ./2xrm
* ще ви попита сигурни ли сте - въвеждате "y"

Това е. При мен изтри 6373 файла, осезаема разлика не виждам, но предполагам, че все някакво олекотяване ще има smile.gif

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

А къде се намират въпросните икони, защото съм 3,1,2, а темата е за у-ва с 4 +

Затова ме интересува как мога ръчно да ги премахвам ...

ПП

Сега като се разрових открих икони с името Icon@2x.png това ли трябва да премахвам?

Редактирано от Phenomenon
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай скрипта бре, що се мъчиш ръчно? Жена ми е с 2г/3.1.3 и скриптът си действа. Аз го правих на ръка навремето - само около 4 пропиляни часа. :yikes: Ей така, за спорта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Може ли някой да оправи линковете, защото всички осен megaupload не работят, а той е забранен?

Редактирано от asen4o0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линка е оправен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

3xrm.zipiPadxrm.zip

Тези скриптчета махат новите @3х икони, предназначени за iPhone 6/6+ от 5/5S/5C и 4/4S, както и иконите за iPad от универсалните приложения. Методът за изпълнение е обяснен в първия пост, само трябва да пишете съответните промени в името на изпълнителния файл. Пример:

bash ./3xrm

или:

bash ./iPadxrm

Разархивирайте като ги свалите и дерзайте ;)

iPhone 5S/iOS 8.1

post-226-0-15890500-1419759493_thumb.pngpost-226-0-82785500-1419759493_thumb.png

iPhone 4/iOS 7.1.2

post-226-0-59798600-1419771062_thumb.png

На 5S как да е, но на четворката е силно осезаем ефектът. Предполагам на 4S/8.1.2 ще е най-силно изразен. Мазен скрол и нищожна или никаква сеч при отваряне на тежко приложение.

Използвайте скрипта САМО на 4/4S/5/5S/5C!!!

Мързи ме да мисля в момента, но скоро ще драсна един, който ще разпознава устройството автоматично и ще маха излишното за дадения модел. Освобождава доста място в Other и съответно намалява натоварването върху графичния чип и паметта му.

П.П. Ползващите iOS 8 да си инсталират новия терминал за iOS ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...