Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

AirPlay усилватели в България?


drinchev

Recommended Posts

Дали има някой който има AirPlay усилвател ( Denone, JBL - като в сайта на Apple ) и си го е взел от България?

Търся начин да закача iMac-a си към 5.1 говорители без да използвам кабел от компютъра до усилвателчето им.

Върти ми се идея в главата да ползвам AppleTV 2, но не знам дали без да е вързан към телевизор, изобщо ще работи ( само като някакъв WiFi приемател )

Редактирано от drinchev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз го гледах него .. ама има само един line out .. т.е. няма да мога да вържа 5.1 ;(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AirPort Express е точно за това , за което си писал в първия пост. Аз съм свързал МакБука безжично с AirPort Express , а него съм го свързал към 5.1 посредством жак към AirPort Express и три чинча от другата страна към 5.1 системата.Работи перфектно!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, май не загряваш. 5.1 усилвател, може да изкара звук на всичките канали даже и от обикновен стерео сигнал. Как ще управляваш звука на общо 6 канала(5+суб) от три чинча? :)

С три чинча имаш 3D стерео, в по - добрия случай имаш долби съраунд. За да имаш Dolby Pro Logic(това не се получава от броя колонки, а от просвирващото устройство) ти трябва управляем входящ сигнал към всеки отделен канал на усилвателя.

Оп, моя грешка - ти ползваш еърпорта само за два от каналите, а останалите са директно от мак-а? Така става, но не за това е питал колегата.

Търся начин да закача iMac-a си към 5.1 говорители без да използвам кабел от компютъра до усилвателчето им.
Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали има някой който има AirPlay усилвател ( Denone, JBL - като в сайта на Apple ) и си го е взел от България?

Търся начин да закача iMac-a си към 5.1 говорители без да използвам кабел от компютъра до усилвателчето им.

Кои точно модели са тези усилватели ? Сложи линк ако можеш.

Нормално, ако говорителите не са отдалечени по какъв начин ги връзваш към iMac ? Как е кабела ?

Edit: Или аз не те разбирам или ти не знаеш какво точно желаеш.

Ако усилвателя ти е на разстояние от компа и имаш нужда от WiFi връзка или AirPlay, няма нищо по лесно освен усилвателят ти да има тази опция. Поправи ме ако греша. Или ако я няма да използваш нещо подобно като AirPort Express и да използваш RJ45 примерно.

Ако вече имаш усилвател + говорители и е възможно да ги вържеш на iMac кажи поне как го правиш ? Какъв е кабела от усилвателя до iMac ?

За AppleTV не знам точно, но ако успееш да го вържеш към TV и усилвател, усилвателя към говорители, така би трябвало да си имаш Home Cinema. Не знам как става, но хората го правят. Или нещо подобно.

В твоят случай си зависим от модела на усилвателя. Така мисля.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhoneman - ами той точно това пита: някой да препоръча модел с такава функция, продаван на нашия пазар. Задръстихте темата с умувания какво точно иска...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AppleTV има HDMI & Optical. Ако имаш receiver с HDMI или Optical няма да имаш никакви проблеми. Няма нужда да даваш 2х за buildin AirPlay support.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@alxx аз поне не го разбрах какво пита, ¿ за какво ще използва говорителите и къде ?. Ама въобще, но както и да е :biggrin:

Според denon тези продукти ще поддържат AirPlay http://usa.denon.com/us/Airplayus/index.html

denon avr-a100 ако не греша го има на пазаря в БГ http://www.denon-bg.com/articledetails.php?ArticleID=298

Навярно също може да използва AirPort Express с кабел rj45.

За JBL може и сам да погледне. На мен не ми допадна нищо.

Всички тия(навярно много добри като качество продукти) са скъпи и освен ако не подготвяш нещо като Home Cinema със отлично качество и без лимит на парите не са много изгодни покупки.

Да потърси инфо за AppleTV 1g и 2g, както казва @ThUnDeR. В случай, че не се получи желания резултат ще се набута със 100лв., което не толкова много.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@alxx аз поне не го разбрах какво пита, ¿ за какво ще използва говорителите и къде ?. Ама въобще, но както и да е :biggrin:

Според denon тези продукти ще поддържат AirPlay http://usa.denon.com...ayus/index.html

denon avr-a100 ако не греша го има на пазаря в БГ http://www.denon-bg....p?ArticleID=298

Навярно също може да използва AirPort Express с кабел rj45.

За JBL може и сам да погледне. На мен не ми допадна нищо.

Всички тия(навярно много добри като качество продукти) са скъпи и освен ако не подготвяш нещо като Home Cinema със отлично качество и без лимит на парите не са много изгодни покупки.

Да потърси инфо за AppleTV 1g и 2g, както казва @ThUnDeR. В случай, че не се получи желания резултат ще се набута със 100лв., което не толкова много.

Какъв rj45 бе? AirPort Express има optical audio. rj45 сложи за да вържиш рутъра към доставчика на интернет.

Относно AppleTV няма как да не получи желания резултат. Аз го получавам по начина, по който съм написал по-горе.

Момчета, преди да напишете нещо и не сте сигурни в него ... не го пишете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

AppleTV има HDMI & Optical. Ако имаш receiver с HDMI или Optical няма да имаш никакви проблеми. Няма нужда да даваш 2х за buildin AirPlay support.

Това ми трябваше... Значи излиза по-евтино да намеря 5.1 усилвател с HDMI или Optical вход и да си купя AppleTV2, отколкото да купувам тея Denone-и за по хиляди $ :)

Ето това представлява моя сегашен усилвател, който така или иначе искам да го сменям ...

img.jpg

В момента не е вързан към iMac, защото както виждате - за вход няма нищо друго, освен чинчове ... марката е LUXEON.

С AirPort мога да го вържа, но ще загубя 5.1-то както се досещам... затова, явно излиза най-изгодно AppleTV2 + усилвател с Optical/HDMI вход ;)

Редактирано от drinchev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв rj45 бе? AirPort Express има optical audio. rj45 сложи за да вържиш рутъра към доставчика на интернет.

Относно AppleTV няма как да не получи желания резултат. Аз го получавам по начина, по който съм написал по-горе.

Момчета, преди да напишете нещо и не сте сигурни в него ... не го пишете!

Лол какъв интернет бре човек ? AirPort Express нормално се употебрява за да си продължиш Личната WiFi мрежа. Да вържеш музиката си в цялата къща без кабели. Поправи ме ако греша.

За rj-45 имах в предвид да си конектне denona с AirPort Express и по WiFi да стигне до iMac. Един пример само.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай. Аз може да съм багерист и карам валяк в свободното си време, но преди всичко AirPort e рутър, който ти позволява да си шернеш интернет, да вържеш принтер и да стриймваш аудио. Както казваш може да сложи и за network extender, но тази фунция работи само ако си с друг рътур на Apple (Airport Express, Extreme & TC).

Извадка от техническите спецификации на AirPort Express:

Interfaces

  • 802.11n wireless
  • One 10/100BASE-T Ethernet port for connecting a DSL modem, cable modem, or Ethernet network
  • USB port for connecting a USB printer4
  • 3.5-mm audio minijack for analog or optical digital sound5
  • Built-in power supply

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм това, че другият рутер трябва задължително да е на Аппле не го вярвам, но да кажем, че е така. Объркал съм се. Моя грешка.

Да така е @ThUnDeR, току що четох Questions & Answers. Изглежда го може само AirPort Extreme и може би TimeCapsule. Жалко. Аз имам AirPort Extreme и съсм се подвел.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://support.apple...iewlocale=en_US

  • Networking
  • Question: Can AirPort Express wirelessly extend ("repeat" or "rebroadcast") the network of a third-party access point?Answer: No. But it can wirelessly extend the range of a WDS network that is being hosted by an AirPort Extreme Base Station or another AirPort Express.

За да си по-сигурен ти показвам, че съм сигурен в това, което съм ти написал :)

Ако не разбираш какво пише мога да ти го преведа ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...
  • 6 години по-късно...

Малко е стара темата,но да попитам:
От Мак-а през Itunes,прехвърлям звука без проблем към Denon-a,има ли подобна възможност за You Tube?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...