Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Downgrade на baseband 06.15.00


emco83

Recommended Posts

Абе и аз по това (Downgrade from iPad baseband) разбирам, че е така, но това си е бая риск да не умъртвиш WiFi и Bluetooth.

П.С. Застъпихме се.

П.П.с. Хайде сега някой с неработещо WiFi и айпадски бейзбанд да тества.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос, който никой не зададе.

Ако телефона е 3GS с бейзбанд 05.16.хх, трябва да му се сложи айпадски бейзбанд и тогава да се понижи, така ли?

Логично да е така, но да попитам.

Вече има отзиви, че по този начин се получава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има го писано в блога на DevTeam, от самото начало.

For those who are wondering if you can update your 3G or 3GS to 06.15 solely for the purposes of downgrading to 05.13.04, the answer is “yes” for 3G owners, and “maybe” for 3GS owners.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Следвайте ръководството тук!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше оплаквания, че след процедурата, бейзбанда не се променя. Може да пробвате това:

1. Направете custom iOS 4.1 с redsn0w или sn0wbreeze.

2. Вкарайте iPhone в DFU с iREB или redsn0w.

3. Пуснете iTunes и натиснете Shift+Restore (Windows) или Option+Restore (Mac) и посочете къстъма. Тъй като Apple още подписва iOS 4.1 за iPhone 3GS, уверете се, че вашия hosts file не се се свързва със сървъра на Cydia.

4. Изчакайте рестора да приключи.

5. Когато вашия iPhone се рестартира, ще видите, че бейзбанда ви е 5.13.04.

6. Може да си направите къстъм за iOS 5.1.1 със sn0wbreeze или redsn0w за да запазите бейзбанда, ресторвате и отключвате с ultrasn0w 1.2.7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи на 3G с 4.2.1. Не съм ресторвал на чисто, махнах Ултрата, рестарт и после даунгрейд на бейзбанда. После бегом на терасата без SIM и wifi докат не запулсира :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На стъпка 6 - Jailbreak, ми дава error already jailbroken with Rocky Raccoon. Решавам да пробвам в DFU, но преди да започне флашването ми изписва iPad Baseband Failed и до там.

iPhone 3GS New Bootrom, Coustom iOS 5.1.1 Facktory Locked

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Рестор есте, ама тука в CO12 5AH няма много нет. Ако можеше да се избегне щеше да е по-приемливо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:yikes: Ще си умра от кеф, туко що си свалих Айпадския Бейсбанд на 3GS-a :get-crazy: Редактирано от I.S.G
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В About показва 05.13.04, но в iTools и iFunBox е 06.15.00 ?!

Някой пробвал ли е по метода, който е дал The Shaman, дали се оправят нещата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам при мен един 3GS с ББ 05.16.05. Правих къстъми с 5.0.1, с 4.3.2, сега правя и с 4.1 но за момента ББ си остава 05.16.05, съответно ultrasn0w не го отключва и не намира мрежа. Ако го активирам с оригинална сим карта ще стане ли после като му поставя българска карта?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, до колкото разбрах аз, първо трябва да качиш на Айпадския бейзбанд и после трябва да направиш даунгрейда. Не съм пробвал, но уж става. Няма да можеш да даунгрейднеш 5.16 директно... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е с кой фирмуеър точно да направя къстъм?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от хората които не могат да даунгрейднат и си оставам на 6,15,00.Опитвам се да разбера поста на THE SHAMAN за този опит. Защо да правим изобщо къстъм със сноубрииз като една от целите на това понижаване освен работещия гпс е да могат да се използват официални фирмуери ?

Какъв е смисъла, като като се даунгрейдне нали трява да се посочи официален фирмуер.

Може ли малко по - подробно обяснение, защото се обърках доста....

Редактирано от aretoula
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че ще разкараш 6.15, не прави телефона ти ФО! И занапред продължаваш с къстъми. Онова ръководство е за тези, на които и след понижаването, продължава да им изписва 6.15.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли възможност да се свали ББ от 05.16.05 на друг по-нисък, който може да се отключи - например на 06.15.00. Телефона е 3GS ФЗ към английски оператор. Ако има възможност да се направи това кой фирмуер трябва да се използва за да се направи къстъм? Ако не може да се понижи ББ, тогава може ли да се активира телефона с оригинална сим карта и след това да се ползва с българска карта на Мтел?

Имам запазени всички SHSH за телефона от 4.0 до 5.1.1.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 4.0 на горе няма значение с кой фирмуер си. Само трябва да е с iPad-ския бейсбнед 06.15.00! Ако продължава да изписва 06.15 ресторваш с къстъм 4.1. И за напред се ползват само къстъми(iOS4+) , за да се запази бейсбенда 05.13.04, запомнете го!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, бедата вече е сторена. Има ли разрешение на проблема в момента. Би ли ми посочил с кой фирмуеър ( ако има такъв ) да направя къстъм за да го върна към 6.15.00. След това вече съм наясно какво трябва да направя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4.1

Я дай сериен номер на въпросния телефон.

Няма какво да връщаш...качва се 6.15, после се сваля до последния отключваем

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен не става ! Вече трети ден и без успех ! Какви ли врътки не пробвах и пак седи на 06.15 ! 3GS нов боот SN: 829432***** , Model MC143C. Явно ще се чака ъпдейт ?! А бях на 05.16.05 и всичко си бачкаше идеално (SAM lookdown) ! Кой дявол ме накара да си сложа 06.15 ..... :(

п.п. @UOMOTO и това пробвах с NO_BB_iPhone2,1_5.1.1_9B206_Restore направен със същата версия redsn0w_win_0.9.14b1 и пак същия резултат !

Редактирано от VankataBGG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи си къстъм с redsn0w.Ресторни с него и тогава пробвай да понижиш бейсбенда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко свалих един, идентичен на твоя, нов буут и т.н. Направи си къстъм със sn0wbreeze (зае*и този redsn0w) за 5.1.1, направи му рестор, активирай го както ти е удобно и веднага премини към стъпките с понижаване на бейзбанда. Не забравяй да стартираш redsn0w като администратор, макар че аз не го направих и стана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...