Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Garmin StreetPilot за iPhone - най-накрая ;)


Severus

Recommended Posts

Така, при мен такъв проблем нямаше (за това реших да си създам да се е*а). Преинсталирах Гармина и при мен се появи този проблем. Явно само при тези, които инсталират Гармин от вчера насам, се получава това съобщение. Намерих обаче временно решение. Преди да използвате Гармин, включете Airplane mode, след това пуснете навигацията, влезте в картата или си намерете адреса който ви теябва, след което се върнете в settings и изключете airplane mode. Не влизайте в Extras или друга подобна услуга на Гармин, която прави връзка с техния сървър. За сега е това продължавам да търся друго решение някъде по файловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или с други думи ако искате да я ползвате си спирате интернета предварително и тогава включвате програмата....така работи изпробвано днес

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя дали да не си купя хамериканската версия за 50 долара, ама ме е шубе от последващ ъпдейт и невъзможност за ползване на произволни карти. Това би обезсмислило закупуването и...,

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иначе в папка //var/mobile/Applications/букви и цифри на вашето устройство/garmin-nav.app/bg.lproj/ се поставят двата файла от линка по-долу и когато настройките на език на iOS са "български" Garmin ще зареди българското меню, а надписа под иконката на Garmin ще бъде България

http://dox.bg/files/dw?a=7561cf73cc

Редактирано от kinoteka
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето от Garmin са успяли да запълнят дупката в програмата си и крака вече не работи, поне не изцяло. Открих едно временно решение обаче:

Отваряте iFile (ако го нямате го инсталирате от Cydia). В най-главната директория на телефона намирате папка "etc", в нея намирате файла hosts и го отваряте с text viewer и след това натискате Edit. и най-отдолу добавяте тези два реда както ги виждате на снимката:


празен ред
празен ред
127.0.0.1 www.garmin.com
празен ред
127.0.0.1 gold.garmin.com
празен ред

Важно! Трябва да оставите два празни реда място (2х бутон return) преди да добавите новите две линии, като след последната също имате един празен ред!

Давате Done / Save / Done и излизате от iFile.

4238559o.png

Пускате Garmin и вече не би трябвало да ви блокира приложението заради Authentication Failed. Менюто Extras няма да работи, поне до като не измислят по-добър крак.

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията с най скапан алгоритъм за машрутизиране. Сега като купиха навигон може и оправят нещо. Популярността и в Бг се дължи на хубавата карта която имаше в началото но сега вече има и други карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правя всичко като колегата Lyudmil, но нещо не ми се получава. Пак иска ауторизация. Дали аз бъркам нещо ? Посочения метод проверен ли е ?

Редактирано от Val04
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интервалите слагаш ли ги правилно както съм ги описал и след последния ред трябва задължително да имаш нов ред иначе не става!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слага двата празни реда отгоре, празен ред най-отдолу и 127.0.0.1 (един празен интервал) www.garmin.com , но нещо не се получава при мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали нещо не си изпуснал, начина е проверен на няколко устройства и работи! Направих лек едит на описанието за по-добра ориентация. Имаш ЛС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дали не трябва ребуут след едит на хост файла? И да се направи read only?

Редактирано от TUISTERa
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от ребуут или от промяна на permitions при хост файла, програмите, които го използват го четат при стартиране такъв какъвто е към момента на стартирането. Може да се направи респринг за всеки случай ако има работещ процес на гармин в бекграунд режим, но като цяло не е нужно. Аз съм го тествал на няколко устройства този начин и работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирал съм при мен Garmin-W. Europe-v2.00.20 версията. Промених hosts файлът, но сега програмата вече дава: "Activation of maps requires internet connection. Please ensure you have a connection to the internet using either your data plan or Wifi" и програмата пак не тръгва. С американската версия не съм пробвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

pstamov Картата трябва да бъде отключена предварително с map unlocker ;)

PS. Шамане проблемът се проявява само при нова инсталация на Гармин (от последните 2-3 дена) ако пред това си я инсталирал няма да имаш проблеми.

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Lyudmil

Благодаря за помощта. Бях отключил картата по познатия начин с генератора. Веднага тръгна след ънлока. А-ГПС мисля че работи нормално след редактирането на хоста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преинсталирах преди два. Не вчера а предния ден. Затова питам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло това е много странен проблем, аз лично го нямах до като не преинсталирах, което ме навя на мисълта, че някъде по файловете има дата, която се чете от сървърите на гармин при стартиране, но след като прерових всички файлове, нищо такова не открих. Шамане възможно е да се хванал последния влак, но все пак никога не е късно да си създадеш проблема - един реинстал и си там! :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв филм - работи си. Инсталирах дървото повторно, само за пробата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен отказа..

С удовоствие му теглих една майна на тъпия Гармин.

ползвам си Примото,с последните карти и поита на Навтея и нямам грижи :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен без да преинсталирам отказа да работи. :smile:

gorgior По описания в пост #115 начин, не ти ли се оправи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...