Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Топ Потребители

  1. killer4o

    killer4o

    Потребител


    • Points

      6

    • Публикации

      813


  2. kal1ch

    kal1ch

    Потребител


    • Points

      4

    • Публикации

      1717


  3. dessyteneva

    dessyteneva

    Потребител


    • Points

      2

    • Публикации

      5133


  4. Asen_77

    Asen_77

    Потребител


    • Points

      2

    • Публикации

      4016


Най-харесвано

Showing content with the highest reputation on 16.04.2019 От всички места

  1. Много повърхностно е да се разсъждава че абонаментите са анти-потребителска функционалност. Те са насочени към това да се разпределят по по-честен начин разходите по разработка и поддръжка на приложенията и към това да се стимулират разработчиците да добавят нови функционалности. Като потребител, разбира се че искаш да платиш $1 и да ползваш приложение до края на живота си, но този, който го пише това приложение не продава айфони с 250% печалба че да може да го дава за без пари. Без абонаменти, за да си заслужава аз да работя по нещо, означава че трябва да добавям нови потребители всеки месец, които да цакат някаква сума и да ми избиват разходите. Това е изключително трудно за приложения, които не са игри. Повечето приложения имат един пик сравнително скоро след пускането си на пазара, след който все по-бавно расте потребителската им база. В този момент, за мен вече престава да е изгодно да работя по нови версии, което значи че всичките ми клиенти духат супата. При модела с абонаментите, аз имам стимул докато имам активни клиенти, които си плащат, да работя по продукта и да го развивам за да ги задържа. От друга страна, при еднократна покупка, всеки плаща еднакво, независимо колко му е полезно нещо. Така човек, който го е ползвал два дена и човек, който го е ползвал 2 години са еднакво ценни за мен, което очевидно не е идеално. При абонаментния модел, тези, на които наистина им е полезно плащат най-много, а тези, на които не им върши работа, не се чувстват прецакани. Така че не разбирам какъв е този хейт срещу модел, който работи добре и към който се стремят всички компании (например Нетфликс, Спотифай и т.н.). И да, със сигурност е досадно без да искаш да се абонираш за нещо и това е проблем, който си заслужава да се реши и те правят някакви опити в тази насока. Но това, че се предлагат абонаменти определено не е проблем само по себе си и ако го нямаше като възможност, много добри приложения не биха били рентабилни.
    6 points
  2. Или не си ме разбрал, или си се направил. Анти-потребителско е поведението на Apple, знаейки колко много приложения има, които злоупотребяват с абонаментния модел, само за да мамят потребителите, и единствената мярка която предиприемат е да добавят 1 допълнителен бутон за съгласие. Мирише ми повече на отчаяна алчност, отколкото на грижа за потребителя. Като потребител аз винаги гласувам с портфейла си и винаги залагам на стария модел с еднократно плащане. Не мисля, че представяш нещата съвсем така както са в реалността, а по-скоро така както ги суфлират от Apple, или отново си с розовите очила. Ще проследя развоя на действията, за да обоснова изводите, до които съм стигнал с годините. Преди няколко години много разработчици започнаха да се оплакват, че приложенията им потъват в App Store и никой не ги купува. След около година Apple се опитаха да реагират адекватно и пренаписаха алгоритъма на търсачката в App Store и вкараха промотираните приложения в началния екран. Уви, това не помогна и нещата си останаха постарому - големите компании с тлъсти бюджети продължиха да заемат топ позициите и съответно да прибират голямата част от печалбите. Apple явно са преценили, че не могат (или не искат) да се справят с този проблем, и ето че на хоризонта се появява "спасението" за всички разработчици - абонаментния план, първо наложен от Adobe, защото $999 долара за лиценз за Photoshop не им беше достатъчно, за да си финансират разработката. Естествено представиха нещата така, че всички разработчици ще печелят повече пари, но дали наистина е така, при положение, че проблема с търсачката в App Store си остана и единствено големите разработчици и любимците на Apple биват промотирани? Освен това, изключително неадекватно е да сравняваш услуга като Netflix с друг тип приложения, като примерно един текстов редактор. Първата услуга има да покрива огромни сървърни разходи, докато за едно по-обикновено приложение изобщо не е необходимо да се плаща седмичен/месечен/какъвто и да е абонамент. Напротив - много по-склонен съм да си платя за нова версия веднъж годишно, в случай че могат да предложат смислен ъпгрейд. Толкова от мен за абонаментите на масата от приложенията. Не съм им фен, и има защо и вие да не сте.
    3 points
  3. Достатъчно е да напишa "Call recorder" в търсачката на Apple Store и добивам веднага представа за идеите им. Качествените приложения са оцелели във времето без абонамент. Всичко друго е тра-ла-ла.
    1 point
  4. TSMC е почти готова да започне масово производство на чиповете от следващо поколение A13, които ще задвижват тазгодишните модели iPhone. А13 ще използва подобрена версия на процеса на производство на компанията N7, твърди нов доклад, като най-вероятно те ще са и последните 7 нанометрови чипове на Apple, след пускането на новата линия за 5 нанометрови чипове на TSMC в Тайван. Компанията е основен доставчик на чипове за Apple от много години, като има принос за най-впечатляващите и разработки, сред които и A12 Bionic. Скоро тя ще започне производството и на А13, като ще използва нов процес, нарече н N7 Pro, но не е ясно дали А13 ще първият, произведен по него чип. Очаква се в края на тази, или началото на следващата година, компанията да започне масово производство на 5 нанометрови чипове, а по-късно от същата линия ще излизат и 3 нанометрови такива, твърди DigiTimes. Подобреният процес на производство най-вероятно ще донесе същите подобрения в производителността, които виждаме всяка година – по-бърза обработка и графика, подобреня на Neural Engine за неща като Face ID и оптимизирана консумация на енергия.
    1 point
  5. Apple ще представи iOS 13 на годишната си конференция за разработчици, която стартира на 3 юни, но някои източници, запознати с развитието на операционната система, вече споделят подробности за нея. Първото, което можем да очакваме е спряганият отдавна Dark Mode, който ще дойде като общ режим за системата и ще се активира от настройките, като ще има и версия с висок контраст, подобна на наличната вече в macOS. Приложенията, които се изпълняват в macOS с Marzipan, най-накрая ще се възползват от поддръжката на Dark Mode и в двете системи. Друга опция ще е възможността приложенията да се отварят в множество прозорци, които първоночално ще са прикрепени в част от екрана, но ще могат да се отделят с жестове, превръщайки се в карта, която може да се движи свободно, подобно на проекта с отворен код PanelKit. Картите ще могат да се подреждат една върху друга и ще се плъзгат, за да бъдат отхвърлени. Отмяна на жестове, подобрения в Safari и управление на шрифтове са само част от възможностите, които се очаква да пристигнат с iOS 13 за iPad. Компанията ще въведе нов стандартен жест за отмяна на въведения текст, който започва с натискане на три пръста върху областта на клавиатурата и продължава с плъзгане наляво или дясно, за да позволи отмяната, или повтарянето на действията интерактивно. При първото си отваряне, клавиатурата ще въвежда потребителите в използването на новата функция. Safari автоматично ще иска десктоп версията на сайтовете, когато е нужно, предотвратявайки често срещания проблем, версии за iPhone да се пускат на iPad. Управлението на шрифтове ще се подобри със следващата основна версия на операционната система, като няма да е нужно да инсталирате профил, за да получите нови такива, а в настройките ще има панел за управление. Умна поща, подобрена селекция на няколко елемента и по-интелигентно приложение, което ще може да организира съобщенията в категории са сред останалите очаквани промени, а инженерите работят за улесняване на съвместината работа с приложения, базирани на документи от трети страни. Акцентът върху производителността отново ще е налице с включване на нови жестове за изобр на изглед в таблици и колекции, а разработчиците ще имат възможността да използват различен стил ленти за състояние за всеки изглед. Преработено приложение за напомняне, което ще дойде и за Mac с нов HUD, по-добро отхвърляне на Hey Siri за обичаъните грешки като шуомве от бебе, смях, плач и др., многоезична клавиатура и диктовка, както и разширени контроли за печат допълват очакваните опции.
    1 point
  6. Функцията е повече полезна за Apple, отколкото за потребителите, защото с последната (тъпа и алчна) политика за вкарване на абонаменти на всички приложения, се навъдиха един тон зловредни приложения, които подлъгват потребителите да се абонират за пълни глупости срещу огромни суми. Ябълката просто си пази задника от предстоящи дела, които могат да бъдат заведени срещу тях.
    1 point
  7. Редно е да се докладва тази Мис на ютуб! Може и да спасят бъдещите поколения
    1 point
  8. Има само един кусур. С Андроид е
    1 point
Тази класация е настроена на Sofia/GMT+03:00
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...