Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Имам нужда от съдействие за подмяна на iPhone 5


Pe6o666

Recommended Posts

Предполагам доста от вас знаят перипетиите ми с петицата...та: след като един път ми смениха телефона, новият показа същия дефект, по точно зелено/лилаво сияние при допир до дисплея.

В понеделник и този замина уж за смяна и днес хоп, връщат ми го като казват че бил технически изправен...нещо в което аз се съмнявам и си им написах на бележката при приемането.

Даже този има малки забележки и по корпуса :(

Понеже на мен не ми се очертава излизане скоро извън страната, а на хората около мен които ще излизат не може да се разчита, не за друго, а не са изобщо в час с това, което искам да направя.

Е ли възможно да натоваря някой да направи тази замяна в нормална държава, в нормален Apple Store че тия тъпаци от ментел ми скъсаха нервите.....

Просто тотално изгубих доверие в оператора...

Нищо че сме им голям клиент, никакво съдействие...

Естествено ако има някакви харчове около операцията, ще ги поема!

Не знам има ли смисъл за занимавам адвокат и да пиша жалби...най-много да си го преместят...

Ще бъда изключително благодарен ако някой успее да ми свърши тази не малка услуга, а и ще почерпя, то е ясно...

Може малко неясно да съм се изразил, ама съм бесен!

Мерси за вниманието!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пешо,аз ще ходя до Лондон,но след около 2 месеца.Ако не си го сменил до тогава,аз ще направя всичко възможно да имаш напълно здрав телефон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако до тогава няма развитие, ще се възползвам от предложението :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали изобщо може да се замени мтелски телефон в Apple store? Creative center отказват да ги обслужват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Логиката казва, че би трябвало да няма проблем.

Купил си го тук, местиш се да живееш на друга планета, няма как да се върнеш от където си го купил, а има проблем...

Аз поне така разсъждавам...дано не се лъжа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В краен вариант може би, но от моя опит знам, че това е телефон предоставен на мтел и те носят отговорност за него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ти се занимава, но мисля че КЗП биха помогнали в случая. Минали са повече от 30 дни от както е възникнал първия проблем, а не е отстранен. Може би да помогнат те. Ако все пак сметнеш за възможността да се занесе направо в централния офис на Кукуш 1 и това би имало друг ефект върху подмяната, аз бих могъл да отида до там, да го занеса и вярвай ми мога да им вдигна такъв скандал че ще го донесат на ръце после независимо къде ще им дам адрес ;)

Между другото имам позната, която работи в отдела с корпоративни клиенти. Мисля че спокойно можем и на нея да звъннем и тя да даде съвет по случая.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя нашата корпоративна го движи, ама явно на нашите тук не им обръщат внимание ли...ддз...

Отворен съм на всякакви предложения, че накрая ще се откажа и ще ги карам да ми дават 4S.

Без нервички останах :cry2:

Как може да са такива...не в услуга на клиента, ами в тежест...да му е гадно едно такова...пффф...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уелкъм ту Бългериа :)

П.П. КЗП не се занимава с междуфирмени отношения, само с фирми - граждани. Ако ще се разправяш, само търговския съд, никъде другаде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, аз мога да го сменя. Какви дефекти показва последният ти? Зеленеенето и козметични проблеми?

Единствено съм малко на тръни за транспорта, не съм сигурен в регуларните пощи..

Иначе , ако дефектите са видими за тези в Genuis Bar-а, нямаш никакви грижи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам е заключен към Мтел? Ако се преместиш да живееш в Англия, ще трябва да го ползваш в роумниг, а не знам кой би го направил. По-скоро ще откажат да подменят операторски телефон. Аз на твое място бих натиснал акаунта си в Мтел. Само го попитай кога ви изтича договора и мисля, че ще е достатъчно да го сменят. Минал съм по този път вече, при това ми смениха телефон, който са ми подарили :tooth:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да откажат. Миналата година бях за подмяна на една 4-ка към Ментел и казаха, че няма никакви проблеми да бъде заменена за нова, също заключена към въпросния оператор.

Едногодишната международна гаранция си е валидна, независимо от локалната политика на операторите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Валидна е, но си оставаш само с нея. Защо ли? Сменяш в Дойчланд и ако се развали пак на втората година - в ментел удряш греда, защото телефонът ти е с други номера, т.е. не е същият който си закупил от тях. Протоколи за подмяна не помагат ;)

Пепи, послушай Тони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заключен е към мтел, да.

Лошото е, че от нашите тука нищо не зависи...в София вземат мъдрото решение да ме боцкат...

Ще видим Асен дали ще може нещо да съдейства.

Да ви кажа, аз едва ли ще карам с тоя телефон две години, така че ми е вариант и вън да се смени...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мтел имат сервиз в София и Варна, защо не се разходиш лично до сервиза и да рзговаряш с техника. Аз имах намерение да го направя с един подобен на твоя случай, да си "поговоря" на 4 очи с техника. Иначе за смяна в чужбина, не му мисли ако имаш възможност. Сменят операторски без проблем, копират профила на телефона и той ще бъде отново операторски. Сменят счупен заден панел на мтел-ски телефон гаранционно - пробвано.

Успех

Лятото и аз ще ходя до Лондон, но ще ти е късно, иначе съм готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тигре, ако до вторник апарата е при мен, заминава за Лондон.

Ако след това ти е удобно, давам ти адреса и го пращаш.

Да не ти обещавам срокове, но до седмица - две мисля ще свършим работа.

Обратния път ще бъде или с човек или с куриер отново.

Мога да проверя в DHL (имам мои хора и евентуално ще минем по-тънко като цена) за колко пари ще ползваме услугите им.

Както решиш.

Аз съм на линия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Братле, както казах, от нашите не зависи дали ще се смени.

Тук съм говорил с кой ли не...просто в София са казали че телефона е технически изправен и са го върнали.

Как предния, със същия проблем се смени, а този е изправен?!?

Аз бучах днес в мтел, ама тьотката там само мигаше и кършеше пръстчета...

П@@@а им лелина......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се ядосвай толкова. Все пак е само един телефон. Всичко ще се подреди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ама е тъпо...

На балдъзата в щатите и смениха джипа с чисто нов заради някакъв проблем, а тука се ебават за някакъв телефон!

algor, мерси човече...

Аз във вторник пътувам към София, ама преди това в Пловдив имам малко работа и не знам кога ще пристигна.

Ако тук не се справим с някоя връзка от София, ще опра до теб :)

Благодаря Ви!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма грижи!

Половината фемили ми е в Лондон и околностите, та по всяко време можем да го свършим. :smile:

пп. И си пази нервите - няма смисъл да ги късаш с такъв незначителен проблем.

А той наистина е незначителен и като го решиш ще се убедиш, че е такъв.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, нямате ли персонален акаунт в Мтел след като сте голям клиент? Аз въобще не се занимавам със сервиза, обаждам се на акаунта и им казвам, че ако не ми сменят телефона, отивам във Виваком. Не мога да си представя, че ще правят проблем на корпоративен клиент.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаме, тя идва, взима телефона и го носи в сервиза.

Обаче се праща в София и от тук не могат да окажат влияние.

В понеделник го пращам към София на гусин algor, който съответно ще го засили към Великобританско...

Благодарско за отзивчивостта!

Явно нашият мил оператор никаква няма да я свърши!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро се разтърсих за гаранцията на iPhone. И аз си мислех, че е международна. Но на сайта на Apple ясно си пише, че важи за страната, от която е закупен. Но сега гледам хора казват, че нямало проблеми със замяна. Странна работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...