Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Google Photos - неограничен Cloud storage за снимки и видео!


DreamcatcheR

Recommended Posts

Google Photos

Безплатно

Приложението изисква iOS 8.1+ и е съвместимо с iPhone, iPad и iPod touch. Оптимизирано е за iPhone 5, iPhone 6 и iPhone 6 Plus.

7a97ab648344465a.jpega2b6b37dad3b549f.jpeg

4db60bf422294b81.jpeg29311315dfeb1b27.jpeg

Google Photos е мястото за всички твои снимки и видео, с опция за търсене и автоматично организиране по хора, места и неща, които имат значение.

Google Photos е като да имаш собствен личен асистент, който ти помага да извлечеш максимума от твоите фотографии.

• Визуално търсене: вече можеш да търсиш из библиотеката ти от снимки ти по хора, място или по ключови думи на предмети и неща, които си заснел, без да се налага да въвеждаш тези данни.

• Автоматичен бекъп: запази всичките си снимки и видеоклипове безопасно и получи достъп до тях чрез всяко устройство навсякъде по света. Имаш два варианта - неограничено съхранение в облака, което оптимизира размера файловете във високо качество (до 16MP за снимки и 1080p за видео) или съхраняване в оригиналния размер и резолюция до 15GB (или колкото налично пространство имаш в твоя Google профил).

• Освободи място на устройството си: Google Photos може да ти помогне да разчистиш телефона си от снимки, които са вече запазени в облака, така че никога да не се притесняваш дали да изтриеш снимки и видео с цел да си освободиш място.

• Вдъхни живот на снимките си: автоматично създаване на монтажни филми, интерактивни истории, колажи, анимации и др.

• Обработка: налични са интуитивни, но мощни фото и видео инструменти, филтри, както и настройки на цветовете и др.

• Споделяне: сподели стотици снимки наведнъж с директни линкове, които можеш да изпратиш, с което приложение пожелаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само една малка подробност са забравили да споменат ,че за да качи снимки в облака ,приложението трябва да е отворено ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите наблюдения са, че се качват доста по-бързо, отколкото при Flickr например. Особено се забелязва при видеата.

Мисля, че няма нужда приложението да е отворено, за да бекъпва, понеже има опция за Background app refresh. Просто му трябват няколко дни, докато "свикне" да се синква по-често. Това значи ръчно отваряне от време на време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това има ограничение,ако качваш в оригинал снимки и видео.Не е болка за умиране,защото ги качва вDrive мисля(25GB).Аз предпочитам flickr,защото има интеграция с AppleTv;)

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуснаха ъпдейт ,сега по-бързо се ъплоудват снимките

e86b772d4e2300da824fac85e914d87f.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли ми създава дискомфорт мисълта да си предам доброволно цялата библиотека със снимки на Google...

Не споря, че неограниченото пространство е супер, но не ме кефят задкулисните им политики. Чакам да видя другата седмица как ще отговорят Apple. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това и на мен ми мина през главата, но след като по-обстойно използвах приложението на няколко устройства (телефон, таблет, комп), смело заявявам, че е много, много добро!

Много прилича на Apple photos, с тази разлика, че работи доста по-бързо (и то в браузър) и стабилно. Импортва обработените варианти на снимките. Неограничено пространство, без липса на качество дори при сравняване на 100%, без оразмеряване и даунскейл. Пада само леко размерът на файла (пр. на една снимка оригинала е 1.9 мб, а гугъл версията - 1.2.

Качва моментално снимки и веднага се появяват на всички устройства (при фотострийм например има досадно чакане от 10-40 сек, че понякога и повече).

Тегленето е супер бързо, поне при мен е с 5МБ/сек. Макс. скорост на нета ми е 6-7МБ при някои торенти.

Всеки си решава какво да прави и къде да си прави резервни копия на снимките, но ви съветвам да му дадете шанс на приложението! Това, че е безплатно и неограничено е най-гигантският плюс.

Искам да видя как (и дали) Епъл ще отговори по някакъв начин на WWDC следващата седмица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточним,че ако качваш снимките в оригинал ,имаш 25ГБ.Не е баш неограничено.

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз слагам едно ЗА на приложението. Все пак Гугъл знае как да го направи. Прекрасни опции и дизайн. Не вярвам Епъл да представят нещо подобно сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да уточним,че ако качваш снимките в оригинал ,имаш 25ГБ.Не е баш неограничено.

Това е вярно и вече го написах в първия пост. Колкото пространство имаш в Гугъл профила, толкова ще се използва за качване на оригиналите. Идеята на това приложение не е да си бекъпваш RAW-овете и 4K footage-a, а на едно място да са ти събрани всички снимки от мобилни устройства. Разбира се, можеш да качваш и през браузър. Не знам дали си пробвал, но няма никаква разлика, която да може да се възприеме от човешкото око м/у оригинала и оптимизираното копие, когато се сравнява на 100%.* Така че въпросът е защо някой би искал да държи всичките си оригинални файлове, направени с телефон/таблет? Голямо удобство е при смяна на телефон или рестор да не мислиш как да запазваш и организираш снимките и после да ги връщаш обратно.. Доста полезно би било и за хора с 16-гб айфони и план с нет, които се чудят какво да изтрият, за да могат да снимат по-дълго видео.

*Има една подобна програма за Мак, която прави същото. Ползвам я вече от доста време и съм изключително доволен - JpegMini (има Lite и Pro версии).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Flickr дават 1TB безплатно. Качваш кавото искаш като размер. И го има за ATV.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми да...на които не могат да те разпознаят :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И мен единствено политиката им по отношение на личните данни ме спира да си го инсталирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Аз съм нагласил да се качват в гугъл фотос и фликр. Ей тъй за да са на две места да не изчезне нещо. Фотос работи по-добре според мен. Кой какво следи вече не се знае, но ако гугъл го правят, то и другите не остават по-назад :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само трябва да направят и парола за самото приложение и всичко ще е 6

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...