Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Jailbreak на iTouch 1G/2G FW 3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win)


Recommended Posts

Трябва да имате инсталиран iTunes 8.2 на компютъра, .NET Framework 2.0 или по-нов, както и следните неща:

Както и оригинален FW 3.0 за вашето устройство:

Сложете redsn0w-win_0.8.exe и FW 3.0 в една папка.

Ако устройството ви вече е с оригинален FW 3.0, то преминете към т.2, ако ли не започнете от т.1

1. Свързвате устройството си към компютъра, след което натискате Shift + Restore (за предпочитане е да се направи Restore) намирате къде сте свалили FW 3.0 и му давате Open.

2mgqzv5.jpg

2wd8prn.jpg

2. След като процедурата по рестора завърши пускате redsn0w-win_0.8.exe

Натискате Browse бутона и избирате оригиналния FW 3.0 съответстващ на устройстовто ви.

b9bom8.jpg

1zdq443.jpg

3. След като RedSn0w "одобри" файла с FW-a натиснете бутона Next.

ve8y75.jpg

4. Слагате отметка на Install Cydia и/или Icy (за предпочитане е само Cydia) и натискате Next.

rr6o1z.jpg

5. Уверете се, че устройството ви е включени към комютъра и е изключено.

Ако ли не, първо го включете към компютъра и след това задръжте Sleep/Wake бутона и плъзнете слайдъра, за да се изключи. Чак след това натиснете бутона Next!

2nvyu6u.jpg

6. Сега RedSn0w ще вкара устройството ви в recovery mode и ще поиска от вас последователно да изпълните няколко действия:

Да задържите Power бутона за 5 секунди

jzw29h.jpg

Да задържите Home + Power бутона за 10 секунди

rm1vh1.jpg

И накрая да задържите само Home бутона докато телефона не влезе в DFU mode.

a3ldg3.jpg

7. След което устройството ви ще се рестартира....

2cfxh55.jpg

8. ... и RedSn0w ще започне процедурата по Jailbreak

27wradj.jpg

9. След като процеса приключи натискате бутона Finish и устройството ви ще се рестартира.

След като зареди ще е Jailbreak-нато и с инсталирана Cydia

eas9r4.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой, който вече е сложил 3ката да казва впечатления. Аз ще изчакам да мине цялата лудница, да се оправят всички бъгове и ще преминавам и аз!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ами аз я сложих и всичко е ок. поне за сега :) не съм забелязал нещо да работи некоректно, инсталират си се приложения, синхронизира нормално, всичко е оки доки. давай смело ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой, който вече е сложил 3ката да казва впечатления. Аз ще изчакам да мине цялата лудница, да се оправят всички бъгове и ще преминавам и аз!

И кои точно бъгове очакваш да се оправят? Като мине "цялата лудница", смяташ ли, че фърмуер 3.0 ще бъде друг, с "оправени бъгове"? Този може би е пробен, да го тестват балъците и после Епъл ще го оправят за гъзарите :) 3.0 ще си бъде един и същ до излизането на 3.0.1. Ако ти се чака, чакй си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той има предвид да се изчистят бъговете по отключването и джейла, този страх винаги го има у хората, които нямат време да четат (или откровено не разбират много и ги е шубе да не цъфнат налъмите, че ше се панират) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, то по-лесен джейл от redsn0w няма как да има. С него и кучето ми се справя безгрижно :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPod Touch 3Gen няма!

За iPhone гледай в раздела за iPhone!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам особени проблеми, Cydia-та нещо се ослушваше в началото, трябваше да сваля няколко ъпдейта но после се предаде и заработи :biggrin: Само че забелязах, че iTunes не е мн стабилен на iPod-а, на много места не се появяват списъци, например на New Releases в Music, Top Tens на Podcasts и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен стана без никакъв проблем. И сидиата също си тръгна нормално. Поиска ми да се ъпдейтне в началото.

Поздрави и успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблем ли е ако преди това съм използвал друга програма за jailbreak (QuickPwn), за да джейлбрейк-на fw 2.2.1 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Действай смело.

Действах :)

Всичко е наред. Само не знаех, че след ъпдейт се премахва всичко от iPod-а, но след един Sync предполагам ще се оправи :goodpost:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко изчезва, да, всичко наново се качва :bored:

Интересното е,че няколко от старите приложения просто не искат да се инстлират отново. И естествено става въпрос за най-интересните игри :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко изчезва, да, всичко наново се качва :bored:

Интересното е,че няколко от старите приложения просто не искат да се инстлират отново. И естествено става въпрос за най-интересните игри :biggrin:

Теглиш си AppSync от сорса cydia.hackulo.us.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Теглиш си AppSync от сорса cydia.hackulo.us.

Този сорс го нямах. Добавих си го. Изтеглих AppSync и вече всичко е наред. Благодаря на всички, които ми помогнаха :clap: :drinkingcheers: :thumbup:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хора, въпросът ми сигурно е много тъп, но може ли да се аднат сорсовете без wi-fi? дали има такъв начин, защото едни познат си го джейлна, ама сорсовете ***....няма wif-fi...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, за какво са му сорсовете без wi-fi?

за да може да си качва кракнати програми и да си синхронизира безпроблемно iPod-a може би???

забравете, той се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като jailbreak-нах

и качих OpenSSH

не мога да connectna ... дава ми при логин след като напиша паролата няква брутална грешка :) и увисва процеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имах един проблем(до колкото може да се нарече такъв):

Когато слагах Айподчето в DFU режим ,по правилата на програмта(3s power button + 10s home +30s home and power) ,изобщо ,ама изобщооо не ставаше по никакъв начин.Комюютъра не разпознаваше usb порта. И питах моя приятел, той ми каза 5s home+home&power10s+и home докато не влезе в този режим.Така стана. Та не е нещо кой знае какво..но някой да е имал такъв проблем?

п.с. : Благодаря на автора на темата! Много полезен труд :)

п.с.2:Чистак-бърсак айпод вече :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

vilkim, не гледай само картинките, а чети и текства между тях. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като jailbreak-нах

и качих OpenSSH

не мога да connectna ... дава ми при логин след като напиша паролата няква брутална грешка :Wink: и увисва процеса.

Не знам дали си се оправил....ако не, виж това:

viewtopic.php?f=8&t=1304

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...