Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

За всички, които чакат отключен 3GS / 4 / 4S / 5 от Глобул


drank

Recommended Posts

georgekodinov,

аз си го купих от германос на 25 август. срещу 20 бакшиш на единият продавач.взех го със наи малката тарива 14.90,лв. защо да прекратявам договора като 250 мб. 100 мин и 20 есм ползвам без пари, следя непрекъснато сметката 1 ст, не им давам повече, прехвърлил съм всички глобулски тел. на приятели и звъня от тел . останалото си ми е към мтл на другият телефон.

Не ме урежда за жалост. Така ще трябва да нося два телефона цяла година. Пробвал ли си да изплатиш всички такси по договора ? дали ще ти го отключат тогава от Германос ?

Незнам какво те мотаят от 123, звънни пак и ги попитай, ако прекратиш договор i250, какво трябва да заплатиш и дали телефонът, взет с договора, ще бъде отключен. Ако ти кажат "да може да бъде отключен", попитай с кого разговаряш и си запиши името на оператора и кога си говорил с него, за да си нямаш проблеми от типа "ама на Вас кой ви е казал, че телефонът се отключва !?!". Аз направих точно така и нямах никакъв проблем, почаках малко повече от 72 часа, но това е, защото служителите в Глобул Ловеч не бяха много информирани, какви документи трябва да им дам за да се отключи.

П.П Вариантът на goce също става, но зависи дали ти се ползват два телефона. Въпрос на избор.

Проблема с 123 е че трябва да взема апарат от Глобул, не от Германос. А само Германос имат.

Ще пробвам пак с Глобул 123

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен е пълна глупост да вземеш телефон на договор и една година да не ползваш услугите, които си си заплатил, а направо да прекратиш договора. Какъв би бил проблема да си вземеш една Nokia 1208 и да си джиткаш с два телефона? Ще имаш нет на всякъде, ще имаш безплатни минути и sms-и и след година ще имаш отключен телефон!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не ме урежда за жалост. Така ще трябва да нося два телефона цяла година. Пробвал ли си да изплатиш всички такси по договора ? дали ще ти го отключат тогава от Германос ?

Здравейте,

гледам изписахте доста, та реших да се включа!

Днес бях в Бургас, в един от магазините на германос, и прекратих договора си, чрез който вземах iPhona си... Платих точно : 138.88лв. От тази сума 2.40лв Ми бяха от интернет, а останалите бяха неустойката.. Както и да е това Ми е 2-ри iPhone който отключвам в този магазин и то без никакви проблеми! В случая този телефон го взех с програма i250!

Поздрави!

Пс: тькмо Ми се обадиха от глобул и Ми казаха, че до 48 часа ще бьде отключен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен е пълна глупост да вземеш телефон на договор и една година да не ползваш услугите, които си си заплатил, а направо да прекратиш договора. Какъв би бил проблема да си вземеш една Nokia 1208 и да си джиткаш с два телефона? Ще имаш нет на всякъде, ще имаш безплатни минути и sms-и и след година ще имаш отключен телефон!

Абе не го разбирам това : смартфоните не са просто устройства за говорене. Аз ползвам много повече от това : календар, поща и т.н. И имам съответния (и по-добър всъщност) договор с мтел. 250 меги няма да ми стигнат доникъде.

Тъжното е че в България клиента има само следните три права : да чака, да плаща и да се притеснява ...

Но аз вярвам че всеки трябва да може сам да решава къде да си даде парите.

Моля ви да споделите опита си как сте направили това което питаме, а не да ни казвате какво да искаме :)

Съжалявам за офтопика и ако съм обидил някого : но малко започнах да пререагирам от цeлия този абсурд покрай "официалния" вносител на iPhone.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е най-добре да си го вземеш на договор и след 5-6 дена да прекратиш договора,а неустойката със сигурност ще ти бъде 135 лева, все пак ще вземеш ФО iPhone за цена под реалната в магазините на глобул за ФО телефон! Ти си знаеш!

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Неееее, вече ми писна да чета различни вариации на едно и също, което е разяснено още в първите няколко страници на темата.

Абе вие като някой Толстой ли се изживявате, че държите тая тема да нараства със скоростта на светлината, и въпреки, че непрестанно се почиства от повтарящи се мнения, дето се въртят около едно и също, и направиха вече над 1000 оборота около него, пак да става като том от "Война и мир"? Нищо ли не четете преди да пишете? За Бога, темата пак е 11 страници, от които само в 2–3 има нещо смислено.

Оттук нататък почвам да трия всичко, което не носи нова информация!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сладичък, а какво ще правиш със заблуждаващата реклама на Глобул. Има потребители които явно са агенти под прикритие :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предизвикваш ме да спамя, за да ти кажа, че ти със сигурност си наясно – те първи под ножа :) (Както съм набрала на Globul...)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е най-добре да си го вземеш на договор и след 5-6 дена да прекратиш договора,а неустойката със сигурност ще ти бъде 135 лева, все пак ще вземеш ФО iPhone за цена под реалната в магазините на глобул за ФО телефон! Ти си знаеш!

Поздрави!

Неустойката нали е 12 х месечната такса, или там колкото месеца ти остават от договора. Ем като сметнем 12 х 14.90лв. (за i250 плана) = 178.8лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз платих толкова, колкото ти казвам, но ти си знаеш...

Те винаги казват всички такси, но последния път птатих с 50лв. по-малко!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След двукратно пращане на телефона до сервизния център на 37-я ден ми подмениха апарата с нов.При първото изпращане не установили проблем,грешката беше моя,че разписах сервизния протокол,с което дефакто се съгласявам с тях.При второто и консултация с КЗП,на 30 ден го подмениха.Като съвет за всички които тепърва ще си купуват,изпробвайте го още при закупуването му,независимо че е запечатан.Пре мен звука от слушалките изкривяваше, проблем който открих седмица след покупката.Във форума имаше и оплаквания от други потребители за изгорели пиксели и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос купих си телефона на 31-ви Юли и направих да ми излиза сметката електронно, на всяко пето число, т.е първата ми фактура беше на 5-ти август. Това значи ли, че на 5-ти Юли 2010 ще ми изтече договора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до Германос (Варна), където въобще за отключени телефони не можеше и да става на въпрос. След това отидох го главния офис на Глобул от където ми казаха, че ако си взема на договор и след като ми изтече НЯМА да ми отключат телефона. Не знам "Крис" от къде си го е купил, но поне да сподели да ходим там всички. А някой знае ли дали ще можем да се доберем до ФО телефони предлагани от Глобул?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Телефоните, които аз и още няколко приятеля вземахме беше от магазин на Германос в центъра на Бургас! Тъй като управителят Ми е стар познат, след 1-я вземат телефон просто беше много лесно, но все пак трява да отидете и по някакъв начин да си вземете апарата от Германос и след седмица да отидете с молба за прекратяване на договора, а след това пускате втора молба към Ейпъл с вашия Imei. Мисля, че това е всичко остава да имате късмет и до 72 часа да Ви бъде отключен...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е дали ще дадът тази втора молба за отключване. Без нея и с прекратен договор ще е доста прецакан.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е! Най-добре да звъннеш на оператор и ако той ти каже, че може да прекратиш договора и да ти го отключат, записваш дата, час и името на оператора!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брей, че съм будала да си купя за 1800 кинта ФО 32ка както се казва предпремиерно. Много било лесно значи да се сдобиеш с евтин телефон. Трябва ти само 1) Роднина шеф в Германос/Глобул и 2) много късмет. Пух, че се минах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да злобея ама 1800 лева за телефон и будала са две изобщо НЕизключващи се понятия.

ПП: Без да имам роднини в глобул и без да имам късмет, а само упоритост и нужните знания и извадки от ЗЗП ми помогнаха да си имам 16 ФО за 1149 лв :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Брей, че съм будала да си купя за 1800 кинта ФО 32ка както се казва предпремиерно. Много било лесно значи да се сдобиеш с евтин телефон. Трябва ти само 1) Роднина шеф в Германос/Глобул и 2) много късмет. Пух, че се минах.

Ми да ти кажа и без да имаш нещата от точки 1 и 2 може да си вземеш iPhone отключена 32-ка, естествено не предпремиерно, но да кажем след 2 месеца (приятел си го взе за към1300 лева, вече забравих с точност )... ама то гъзарията цена няма, така че... :Wink::lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-новото обяснение на германос , защо няма отключени 3гс за свободна продажба е (не се гръмвайте) : защото видиш ли други фирми ги купували от тях и ги препродавали на много висока цена и да спрели спекулата :Wink::lol::lol: . Абе умници ако вие ги продавате никой няма да отиде да си купи от другите , а и цените ще са по-приемливи като има конкуренция. Ей това нашенската просстотия няма граници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали цялата тази история няма да е интересна на "Господари на ефира"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@tonyghti За цената на гъзарията незнам, телефона си ползвам 90% за работа. Цената от 1800 лева реално е 1440 (заради ДДС). А месечната цена на практика ми е около (1440-1440/2)/12 = 60 лева/мес. при положение, че след година купя пак нов а стария продам на 50% което и правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А дали цялата тази история няма да е интересна на "Господари на ефира"?

Вероятно ще е доста интересно да ги изложат по телевизията. Ако някой се наеме, ще е много добре.

Това с препродаването от миналият месец го въртят, нищо ново, просто поредното извинение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако човек от "Господари на ефира" се срещне с някой от шефовете на Германос/Глобул, съм сигурен, че до няколко дни ще има отключени телефони на свободна продажа колкото си щете... :Wink::lol::lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...